Skocz do zawartości
mechl!n

--- DRUT MOD ---

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: jakie piny połączyć aby otrzymać v-core 1.875v/1,9v ? Na www.ocinside.de jest tylko do 1,850v. Ma ktoś może jakiś schemat albo jaką www?

Więcej jak 1.85V nie ustawisz. AMD przewidziało dla K7 tylko do 1.85V. A napięcia w stylu 2-2.3V to już pomysły Abita, Epoxa, DFI.

 

Możesz sobie TO przestudoiwać.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Dzięki. Ale tam gdzie dałeś link w tabelce są procesory Desktop i Mobile. Czemu w Mobil'ach można jechać jeszcze 1,9v/1,95v/2v a w desktop'ach jusz tylko do 1,850? Czy zamalowanie mostków l5 i przerobienie go na Mobile by coś zmieniło? Jestem Ciekawy jak to się ma do przerabiania zwykłego na mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Dzięki. Ale tam gdzie dałeś link w tabelce są procesory Desktop i Mobile. Czemu w Mobil'ach można jechać jeszcze 1,9v/1,95v/2v a w desktop'ach jusz tylko do 1,850? Czy zamalowanie mostków l5 i przerobienie go na Mobile by coś zmieniło? Jestem Ciekawy jak to się ma do przerabiania zwykłego na mobile.

Tak jak za mnożnik ostatecznie odpowiada procesor tak za napięcie odpowiada płyta główna. Możesz spróbować przerobić tego swojego proca na mobile jednak to nie będzie gwarantowało możliwości ustawienia napięcia pow 1.85V. Po pierwsze nie wiadomo czy BIOS poprawnie interpretuje napięcia dla mobile, po drugie nie wiadomo czy płyta nie ma własnych ograniczeń na ustawienia napięcia pow 1.85V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Dzięki. Ale tam gdzie dałeś link w tabelce są procesory Desktop i Mobile. Czemu w Mobil'ach można jechać jeszcze 1,9v/1,95v/2v a w desktop'ach jusz tylko do 1,850? Czy zamalowanie mostków l5 i przerobienie go na Mobile by coś zmieniło? Jestem Ciekawy jak to się ma do przerabiania zwykłego na mobile.

http://www.pcvortal.pl/articles.php?id=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie Wilkie Dzięki o coś takiego mi chodziło...tylko mam go na gwarze i nie chce w nim ciąć mostków wolałbym zrobić moda na większe v-core drutem. Skoro do 1,85v można ustawiać napięcie za pomocą łączenia pinów i cięcia mostków to powyżej też chyba powinno się dać? A może się myle...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie Wilkie Dzięki o coś takiego mi chodziło...tylko mam go na gwarze i nie chce w nim ciąć mostków wolałbym zrobić moda na większe v-core drutem. Skoro do 1,85v można ustawiać napięcie za pomocą łączenia pinów i cięcia mostków to powyżej też chyba powinno się dać? A może się myle...?

To wygląda jak napięcia mobila, więc wcześniej trzeba by na mobila przerobić. To jest jakoś tak, że w mobilach inne kodowanie napiecia jest, stąd różnice, tylko jeszcze płyta główna musi sobie z tym radzić, raczej.

 

PZDR

 

P.S. Drutem nie osiągniesz więcej jak 1.85V, na zwykłym procesorze. Nie wiem jak na mobilu.

 

P.S.2. Robiąc drut moda jak na OCInside, to już w ogóle nie wyjdziesz poza 1.85, obojętnie na czym, tak to wygląda, jak dla mnie.

TU jest na czym polega medoda z OCInside.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posidam procka: 1700+ (Vcore 1.5V), mnożnik przepalony na x13 (2100+)

 

zrobiłem drut-moda http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

U na 1.675 V (programy pokazują że mam 1.7)

FSB na 200Mhz

 

mam płytę Gigabyte 7N400 Pro2 Rev.2.0 i musiałem zrobić moda na 200Mhz bo jak ustawiłem ręcznie 200 to AGP było 100Mhz (o zgrozo)

mnożnik ustawiony switchem na płycie na x10 czyli 10x200Mhz

wszystko działa jak należy, AGP przełączyło się na 66 Mhz itp. system jest jak narazie stabilny

 

ale jest PROBLEM: bios i programy pokazują temperature procka ponad 65 stopni, przedtem również jak był ustawiony na 2Ghz (12x166) było 45 stopni... co ciekawe, taką temp. pokazuje nawet odrazu po włączeniu kompa (jak stał zimny), czyli 65 stopni po 7 sekundach od startu do wejścia do biosu?, po załadowaniu windy temp zostaje na 67 stopni 8O Obniżyłem więc magistrale do 100Mhz (1Gzh procek) i temperature pokazuje 60 stopni 8O

 

teza: drut-mod wpłynął na błędne odczytywanie temperatury z proca... ?

 

radiator jest ledwo ciepły (czytaj temp. lekko wyższa niż pokojowa) nawet jak go zdjąłem szybko z "teoretycznie" płonącego CPU ! - co wskazuje na błędy pomiaru. Radiator jest na pewno dobrze zamontowany bo to Pentagram przykręcany na śróby i niesposób go źle zmontować... :)

 

co o tym sądzicie?

 

może zdejmę druty z Vmoda i zostawie tylko te na FSB200...

 

text dodany: zdjąłem Vmoda, teraz jest na deflautowym 1.5V temp. spadła tylko do 60 stopni 8O czyli tyle samo jak ustawiłem proca na 1 Ghz (10x100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowcow :)

 

Poziadam płyte gigabyte ga-7vax-a na via400 nie ma ona blokady pci/agp w biosie moglem przetaktowac swojego t-bred fsb133-165mhz , zrobilem viremod na 166mhz. po tej operacji w biosie moge ustawiac fsb166-250 , ale ... teraz mam pytanie, bo podobnie jak kolega wyzej po ustawieniu 200fsb (czego w sumie nie robilem max na jaki sie odwazylem to fsb192 ) na pci mam 40mhz czyli krytyczną wartośc :) , co by sie stało gdybym zrobił drutmoda na te 200fsb ? czy wtedy pci/agp wroca do normy ? jest jakas roznica miedzy drutem a ustawieniem magistrali w biosie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co by sie stało gdybym zrobił drutmoda na te 200fsb ? czy wtedy pci/agp wroca do normy?

VIA 400 de facto nie obsługuje FSB 200 (ma tylko obsługę pamięci DDR400) a co za tym idzie nie posiada dzielnika 1/6 na PCI/AGP, zatem po ustawieniu FSB 200 będziesz miał PCI na poziome 40 MHz a to stanowczo za dużo ;) i niestety żaden drutmod tu nie pomoże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanko!! :lol:  W tym prgrmiku do Drut-Moda te druciki w górze socketu sa odpowiedzialne za mnożnik a te z boku po prawej na dole za vcore tak??!! :roll:

Zgadza się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zoonk zrobiłem bratu drutmoda na 1.825 według tego programiku i lipa nie działa.......Płyta to Asrock k7s8x wszystko zrobione jak nalezy a napiecie w biosie pokazuje 1.5V macie jakieś pomysły?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam question odnosnie tego wspanialego drut moda :D ... mam antka 2400+ na 1.65V ... i chcialbym zwiekszyc dla niego FSB z 133 na 166 mhz i obnizyc mnoznik (z 15 na 13) (chodzi glownie o to, zeby ramy dzialajace w synchro mialy wyzsze taktowanie... jade na podanym w sygnaturze epoxie i moge w nim zmieniac mnoznik, ale proc ma zablokowany... i tu jest glowne pytanie : czy moge zmienic mnoznik na tym procu czy nie ?? bo poczytalem troche na forum i jendi pisza, ze mozna zmienic tylko na procach z odblokowanym mnoznikiem, a inni ze to nie ma znaczenia i zawsze da rade....

 

poza tym czy wyszla jakas nowa wersja tego programiku "TbredCPU" czy jest tylko ta z pierwszej strony tego topicu... moze i pytanie lamerskie, ale lepiej spytac niz siedzec cicho, a potem zjarac sobie proca wlasna niewiedza... za odp. z gory dziekuje - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli proc ma zablokowany mnożnik to i tak drut-modem go nie zmienisz - ja mam antka 2000+ XP i też zablokowany mnożnik ma i ta metoda niestety nie działa na nim - można tylko drutami zmienić napięcie, jeśli płyta na to nie pozwala (ale ty chyba nie masz z tym problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...