Skocz do zawartości
mechl!n

--- DRUT MOD ---

Rekomendowane odpowiedzi

ello, a ja mialem tez pecha :-( na moim AXP 2,1 i K7S5A przestawilem drutmodem tylko mnoznik ze standardowych 13x na 15x (w biosie fsb bylo ustawione na 133), po ponownym wlaczeniu kompa po jakis 2s (nie zdazyla nawet zapostowac grafa) komp sie wylaczyl i proc byl juz martwy. Mam tylko nadzieje ze zjaral sie tylko proc, bo nie mam niestety innego sprawnego proca zeby sprawdzic czy reszta sprzetu dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flix: no to dorobiles... :)

 

a ja mam pytanko: czy moze pojawi sie kiedys wersja drut moda na nowe Durony? w szczegolnosci czy pojawi sie drut mod Duron->Athlon XP....

W podpisie piszesz, ze masz AXP! Z durona zrobić Athlona to nie lada wyczyn, trzeba by bylo "odblokować ;) " cache i byc moze cos wiecej!

Gdyby tak sie dalo to z AXP Thoroughbreda 256L2 zrobil bym Bartona 512L2, można by tez dodac hyperthreading z P4 ;) i z 32bit -> 64bit. To nam tak wyjdzie cos lepszego niz Athlon 64! Mozna tylko pomazyc ;(.

 

Laczenia odpowiednich mostków (moze nawet drut-mod) mogą sie pojawic (lub juz sa) na http://www.ocinside.de/index_d.html. W programie tbredtweak na 100% ich nie bedzie, bo stracilem kod źródłowy ;(

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekk: wiem co mam :) lol fajne stwierdzenie :) pytam czysto teoretycznie, czy drut mod dziala na nowe durnie i czy skoro Ruscy odblokowali mostkami cache, to czy daloby sie to zrobic drutami analogicznie do 133->166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekk: wiem co mam :) lol fajne stwierdzenie :) pytam czysto teoretycznie, czy drut mod dziala na nowe durnie i czy skoro Ruscy odblokowali mostkami cache, to czy daloby sie to zrobic drutami analogicznie do 133->166

No nic nie wiem na ten temat (prawde mowiac mam kiepski dostep do sieci i jak nie musz to nie szukam, duronkami tez juz sie nie zajmuje). Jak coś znajdziesz na ruskich ;) stronach (bo ja po rusku niepanimajetsja) to koniecznie sie pochwal (ja tez troche poszperam, moze cos znajdziemy !!!)

 

Na razie znalazlem http://www.overclockers.ru/news/newsitem.s...2&id=1062976115. Znalazlem to tu http://www.ocm.pl/. Poszukiwany tłumacz ;)

 

A tu po angielsku http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/2...0908004407.html

 

 

programik jest cool  ja bym poprawił tylko żeby wyświetlał naraz socketa i cpu

Jakbym mógł, coś zmienić to by bylo spox, ale awaria kompa i padniety dysk zalatwilo prace na wieki wieków (kod źrodlowy - bezpowrotnie zniszczony z powodu czego bardzo ubolewam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem wczoraj drutmoda na fsb 166, swiatlo kiepskawe, i na dodatek jakos koslawo wydrukowal mi sie obrazek socketu z rysunkiem moda, i wlozylem drucik w nie te otworki co trzeba i...... komp wystartowal normalnie..... :) windows sie nawet zaldowal, tak jakby nic sie niestalo :). szczescie poprostu, skapowallem sie po 2gim razie dopiero :) ze zle drucik wkladam...

ale teraz jest wszytko gites bo na mojej plytce kt400 jade sobie na fsb 187 na pamiecaich 266 :) +0,2v cs2,5 3 3 7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wczoraj zabrałem za drutmoda .... i zrobiłem z 11x133 na 15x133 ... ale niestety proc się grzał bo mam tylko AC .... więc chciałem przestawić na 14x133 .... ale komp mi nie wstał - kabelki napewno dobrze włożyłem i napewno dobrze 'zrysowałem' z programu jak powinno być - czy ktoś też miał taką historię że nie działał mu drut-mod na 14x ?

 

btw. kody źródłowe trzyma się w jakimś pliku na jakimś serwerku albo na cd-rw / flopie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wczoraj zabrałem za drutmoda .... i zrobiłem z 11x133 na 15x133 ... ale niestety proc się grzał bo mam tylko AC .... więc chciałem przestawić na 14x133 .... ale komp mi nie wstał - kabelki napewno dobrze włożyłem i napewno dobrze 'zrysowałem' z programu jak powinno być - czy ktoś też miał taką historię że nie działał mu drut-mod na 14x ?

 

btw. kody źródłowe trzyma się w jakimś pliku na jakimś serwerku albo na cd-rw / flopie ...

mi niedziała 14x i 15x, lecz niegdyś popełniłem błąd z wkładaniem drutów, pomieszałem 15x z 17x i o dziwo zgłosił się jako 15x, wszystko pięknie tylko napięcia miał za mało :(, a przy moim chłodzeniu zwiększenie prądu :wink: jest raczej niemile widziane....

 

 

UPDATE:

CyCeq jak ci się sprawuje grafa z twoim procem, bo zamieżam sobie taką zakupić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boro - grafa sprawuje się dobrze ... nie narzekam ...

chociaż jak odpaliłem betę Half Life'a 2 .... to nie urzekło mnie 30-40 fps :/ Chociaż to jest beta .... zapewne w normalnej wersji będzie więcej :D

Jeżeli nie jesteś bardzo wymagającym użytkownikiem to napewno zadowoli Cię ta karta :D

 

Pzdr.

 

btw. jak podniosłem mnożnik to podniosłem napięcie - może niepotrzebnie ? bo w sumie jak mam 11x166 1.625V to jest 42-45 °C ... ale jak 15x133 1.7V to już 62-64 °C

 

A przecież pomiędzy 11x166 a 15x166 nie ma aż tak dużej różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dosyc tego ze nie moge podbic napiecia na CPU wyzej wiec wziolem sie za drucika... Wziolem drucik z kabla od glosnikow, penceta.. cyk cyk.. 20 min i napiecie 1.85V. Wszystko ladnie i bez zadnych najmniejszych problemow.. No troche rece sie trzesly ale sam nie wiem czemu,... :D

Co prawda wieksze napiecie nie dalo mi wyzszego FSB :( ale na pewno ustabilizowalo system, bo prime po 1h45min sie wykrzaczal [co prawda nigdy tego nie odczulem ale... :D ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby zmieniać mnożnik drutmodem nie musisz mieć odblokowanego procesora .... właśnie to jest magia drutmoda :D

Probowales?

 

Koledzy eksperci (darekk i mechl!n) przekonuja, ze jednak na proca z zablokowanym mnoznikiem to nie bardzo dziala (drut mod napieci i FSB to tak, ale nie mnoznik)

 

Nie trzeba daleko szukac:

pytanie:

mam poblokowane mnozniki w moim bartonie (tzn nie dzialaja te powyzej 12.5x). czy drut-mod w takim wypadku pozwoli podbic mnoznik powyzej 12.5x?

odpowiedz:

Jeżeli masz proca z odblokowanym mnożnikiem (chyba tak- bo piszesz, że do 12.5 działają) to drut-modem odblokujesz/ustawisz wyższe.

Jednak wydaje sie to dosc logiczne, ze na proca z zablokowanym mnoznikiem dziala tylko ingerencja w mostki ;)

 

Drutmod to mod plyty, nie procesora.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby zmieniać mnożnik drutmodem nie musisz mieć odblokowanego procesora .... właśnie to jest magia drutmoda :D

a coż to za głupoty wypisujesz? przy zablokowanych procach (np. nowe durony >39 tyg) to sobie mozesz drutować... Poza tym było o tym nie raz i nie dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...