Skocz do zawartości
Arek1980

[ok. 4000 zł] cały zestaw co domowej rozrywki [video, internet, gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 2 tygodniach czytania zwracam się do Was o pomoc :-)

 

  • Zastosowanie komputera : domowe centrum rozrywki (video, internet, trochę gier)
  • Maksymalna kwota : ok. 4000 zł
  • Których części potrzebuję : komplet: buda, monitor, klawiatura+myszka, system
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Specjalne wymagania : płynność działania w sytuacji: uruchomiona poczta, word, mozilla z kilkudziesięcioma zakładkami, gra typu World od Tanks, jednocześnie bajka/film po HDMI na TV plazmowym
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : posiadam Laptopa SAMSUNG R780 (i5 M520, 4 GB Ram, GeForce GT 330M, Windows 7 64 bit)
  • Własna propozycja zestawu :

Zasilacz:

1. Cooler Master G550M – 265 zł

2. Zasilacz SeaSonic M12II-520 - 319 zł

 

Obudowa (chciałbym bez świecidełek, elegancką, oczywiście przewiewną)

1. Zalman R1 - 210 zł

2. Zalman Z3 Plus - 165 zł

3. Corsair Carbide Series 200R - 239 zł

 

Płyta główna (tu nie wiem czy B85, czy H81, lub H87, bo wyższych chipsetów chyba nie ma sensu)

1. Gigabyte GA-B85M-D3H – 265 zł

2. ASRock H81M S1150 – 219 zł

3. MSI B85-G43 – 309 zł

4. ASRock B85 PRO4 - 299 zł

 

Procesor:

1. i5-4590 - 865 zł

2. i5-4690 - 949 zł

 

Karta graficzna ( tu mam problem, wolałbym GeForce ze względu na niższe temperatury, a co za tym idzie bardziej cichą pracę, ale widzę, że w podobnych cenach Radeony są chyba mocniejsze, przynajmniej na papierze). Mogę wziąć kartę tak do 800 zł, chyba że musi być lepsza na moje potrzeby to pomęczę się z 1GB integrą a kartę dokupię za 2-3 miesiące (teraz w laptopie też mam integrę 1 GB więc tu byłoby i tak lepiej, bo procek mocniejszy, SSD).

1. Asus GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP OverClock - 909 zł

2. Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB GDDR5 (256 Bit) - 889 zł

3. jakiś GTC 960 za ok 950 zł

4. Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X BOOST 3GB DDR5 (384 Bit) - 896 zł

5. MSI R9 270X GAMING 2GB DDR5 PCI-E 256BIT - 789 zł

 

Pamięć RAM:

1. G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 1600MHz CL7 - 349 zł

2.Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL 9 - 295 zł

 

Dysk SSD

1.Plextor M6S 128GB - 309 zł

2.Plextor M6M 128GB mSATA - 336 zł (nie wiem czy warto, wtedy dodatkowo płyta z m.2)

3.Crucial MX100 128GB SATA3 - 285 zł

4.Crucial M550 128GB mSATA - 308 zł (j.w. przy M6M)

 

Dysk HDD

- narazie się obędzie bez, posiadam dysk zewnętrzny WD 1 TB

 

DVD

1.Samsung SH-224DB BLACK - 53 zł

2.Asus DRW-24F1ST E-Green - 63 zł

 

WiFi (w ogóle się nie znam, nie wiem czy zasięg lepszy przy wbudowanych czy przy przenośnych):

1. Asus Dualband Wireless N300 USB Adapter – 115 zł

2. Intel Centrino Advanced-N 6235 Dual Band 6235AN.HMWWB – 99 zł

 

Monitor:

1. LG 22MP65VQ-P - 499 zł

2. LG 23MP65VQ-P - 579 zł

 

Chłodzenie CPU (wiem, że procek nie kręcony, ale chcę mieć lepszą kulturę pracy, nie ma sensu chyba z tych powyżej 100 zł):

1. SilentiumPC Fera 2 HE1224 – 99 zł

 

System:

Tutaj chyba nie ma co kombinować tylko brać Windowsa 8.1 64bit Proffesional. Wliczam cenę ok 160 zł, gdyż są takei na allegro, legalne, z naklejkami autentyczności, więc chyba są ok.

 

Klawiatura i myszka Wifi:

Przeznaczam na ten cel 150 zł.

 

Suma (wg pozycji nr 1 z każdego podzespołu): ok. 4200 zł

 

  • Inne :
    - nie wiem czy ma to wpyw na wybór płyty, ale chciałbym aby móc uruchomić film na TV poprzez amplituner (posiadam kino domowe) i jednocześnie grać na monitorze z dźwiękiem puszczonym na słuchawkach. W chwili obecnej gdy rozszerzę ekran i pusczę film na TV i grę na laptopie to dźwięk z gry również idzie na głośniki.
    - nie wiem czy jest sens walczyć o lepszą dźwiękówkę na płycie, w sytuacji gdy dźwięk z filmów na TV przechodzi przez amplituner, w sensie czy ampli to i tak obrabia i karta dźwiękowa nie ma znaczenia

Trochę się rozpisałem, ale uznałem, że im dokładniej się przygotuję tym łatwiej będzie wam celnie mi doradzić.

 

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych przemyśleniach zestaw mniej więcej wyglądałby tak:

 

Zasilacz:

Antec True Power Classic GOLD 550W - 315 zł

 

Obudowa (chciałbym bez świecidełek, elegancką, oczywiście przewiewną)

Zalman R1 - 195 zł

 

Płyta główna (tu nie wiem czy B85, czy H81, lub H87, bo wyższych chipsetów chyba nie ma sensu)

MSI B85-G43 – 309 zł

 

Procesor:

i5-4590 - 865 zł

 

Karta graficzna ( tu mam problem, wolałbym GeForce ze względu na niższe temperatury, a co za tym idzie bardziej cichą pracę, ale widzę, że w podobnych cenach Radeony są chyba mocniejsze, przynajmniej na papierze). Mogę wziąć kartę tak do 900 zł)

Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) - 879 zł Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) - 855 zł XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDFD - 989 zł (dobra promocja teraz, choć to trochę słabsza wersja)

Pamięć RAM:

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL 9 - 295 zł

 

Dysk SSD

Plextor M6S 128GB - 309 zł

 

DVD
Liteon iHAS124 - 59 zł

 

WiFi (w ogóle się nie znam, nie wiem czy zasięg lepszy przy tych pci czy usb), mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, 2-3 ściany po drodze

 

Monitor:

LG 22MP65VQ-P - 499 zł

 

Chłodzenie CPU (wiem, że procek nie kręcony, ale chcę mieć lepszą kulturę pracy, nie ma sensu chyba z tych powyżej 100 zł):

1. SilentiumPC Fera 2 HE1224 – 99 zł

 

System:

Windows 8.1 64bit Proffesional

 

Jak to wygląda? Gdzieś niepotrzebnie coś za drogie a gdzieś czegoś brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta OK. Co do karty - faktycznie w tej cenie Radeony są wydajniejsze - weź 280 i będziesz raczej zadowolony. Co do Windowsa sie nie wypowiem, ale jakoś ciężko mi uwierzyć że w Windowsie (tańszym o ponad 150zł w porównaniu z Ceneo) z Allegro nie ma żadnego przekrętu. Co do karty sieciowej polecę http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/tania i dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli :-) Nie mówię o Windowsach za 40 zł, bo wtedy faktycznie jest tak jak piszecie.
Dam przykład o co mi chodzi miej więcej:
http://allegro.pl/ms-windows-8-1-professional-pro-32-64-oem-fv-vat-i5056782595.html

 

Co myślicie?

 

Zasilacz nie przesadzony, ten Antec za 315 zł?

i jeszcze, która karta Panowie:
Gigabyte R9 280 Oc 3GB (384Bit) - 879   czy ta w promocji   XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDFD - 989 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie końcowa konsultacja :-)
 

Procesor: i5-4590 - 865 zł

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 2 HE1224 – 99 zł

Płyta główna:MSI B85-G43 – 309 zł

Zasilacz: Antec True Power Classic GOLD 550W - 315 zł

Obudowa: Zalman R1 - 195 zł

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 2x4GB CL8 - 299 zł

Dysk SSD: Plextor M6S 128GB - 309 zł

DVD: Liteon iHAS124 - 59 zł

WiFi: Tp-Link TL-WN722NC 4dBi - 60 zł

 

Karta graficzna:  Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) - 879 zł

                           MSI Radeon R9 280 3GB DDR5 (384-bit) DVI-I, HDMI, DisplayPort (V277-082R) - 869 zł

                           Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) - 855 zł XFX

Podobno MSI cicha, ale lubi się grzać, Gigabyte niby chłodniejsza, ale głośniejsza. Ktoś poleci którąś z nich ?
Monitor
: LG 22MP65VQ-P (IPS) - 499 zł

              BENQ LED 21,5" GW2265HM (VA) - 409 zł

 

albo z 23-24":

              LG 23MP65VQ-P (IPS) - 579 zł

              BenQ 24" LED GL2460HM (VA) - 545 zł

              AOC i2369Vm (IPS) - 599 zł

 

 

Naczytałem się sporo, i nie wiem czy w cenie do 550 zł brać budżetową IPS czy lepiej wziąć np VA BenQ, które zbeirają bardzo dobre opinie. Która matryca sprawdzi się lepiej w trybie: 70% przeglądanie internetu, 30% gry ( z czego sporo wieczorem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem budżetowy IPS i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory posiadałem VA właśnie z Benq. Główna różnica to odwzorowanie kolorów i równomierność podświetlenia na korzyść IPS. Wiadomo, że to nie DELL czy EIZO za 3,000zł ale moim zdaniem w tej cenie spoko wybór. Istotne by był to AH-IPS.

 

Na Twoim miejscu dopłacił bym te 80zł do MOBO i brał coś na Z97.

Ja wybrałem TO. Jak za rok zachce Ci się szybszego proca z OC, to sama seria "K" intela na B85 nic nie zrobi.

 

Co do chłodzenia CPU o jakim pisałeś wcześniej to chyba najlepszy stosunek cena/wydajność ma XE1236. Oczywiście HR-02 Macho jest ładniejszy i lepszy, ale to dodatkowa kasa. Potem jeszcze jest TISIS, ale to już ze 300zł.

Wybrany przez Ciebie HE1224 jest bardzo dobry, przy założeniu, że nie planowana jest zmiana CPU i żadne OC.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ciągle dokładać :) gdybym dołożył te 80 zł do płyty to muszę dołożyć od razu do ramu i wziąć jakić 2133 Mhz bo ramu się nie zmienia praktycznie.

Wymiany procka nie planuję przez kolejne 5 lat minimum, moje potrzeby nie są duże.

Chłodzenia o których mówisz są typowo pod OC, ja w sumie do i5-4590 mógłbym w ogóle nie kupować, ale chcę mieć po prostu ciszej.

 

Co do podświetlenia, to właśnie w tym problem, że oglądałem testy i zdjęcia, i te LG z IPS mają zazwyczaj bardzo jasny lewy dolny róg aż do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasilacz nie przesadzony, ten Antec za 315 zł?

Myślę,że tak.

W zupełności wystarczy 80+bronze - zwykle są tańsze. np.: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/  260zł (ale nie sugeruję zakupu właśnie tego, mam i myślę, że nie jest cichy)

Jeśli w tej kwocie to wybrałbym cichy/pasywny  Fractal  +modularne okablowanie - w okolicach 300zł.

Co do Antec i ich zasilaczy nie wypowiem się , nie miałem do czynienia z tą firmą osobiście ale opinie słyszałem na "+" . Ten zasilacz wydaje się porządny ( elektronika) ale lepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto  miał styczność z takim.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super, dzięki za wpisy. Fajnie, że chwalicie AOC bo bardziej się ku niemu skłaniam niż LG oto dlaczego: https://pl-pl.facebook.com/LGPolska/posts/761223260567522

Pozostaje jeszcze tylko kwestia tych BenQ na matrycy VA.

Aha, jak z serwisem AOC ?

Czy w cenie 500-550 zł te na matrycy VA nie będą lepsze niż te na IPS, gdzie pewnie musieli ciąć spor koszty ?

 

Co do R9 280 pomożecie (MSI, Gigabyte czy coś innego ?) Głównie chodzi mi o bezproblemową pracę, bez jakiś wpadek.

Edytowane przez Arek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem tak - to w monitor będziesz sie gapił po kilka godzin dziennie, warto zaiwestować w niego chociaż te 200zł wiecej :D VA w tej cenie będą miały szybszy czas reakcji ale gorsze kolory, Twój wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość spoko, ale elementy inwertera są kiepskiej jakości, dodatkowo podświetlenie matrycy szału nie robi.

Miałem 2 Benq na VA i TN. Obydwa miały nierówne podświetlenie. Dodatkowo w jednym padł inwerter. Nie trudno odkopać w internetach wpisy o słabej jakości elektronice w inwerterach Benq niestety.

Pewnie go naprawię, bo część używana (cały inwerter) kosztuje 5$, niestety niedostępna w europie i trzeba zamawiać z chin.

 

P.S. AOC był moim pierwszym nabytkiem w 1996 ;) Działał bezawaryjnie do 2010 kiedy to sam odwiozłem go na skup złomu elektronicznego (nadal działający) ;). 

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już podłączony do laptopa. Bardzo fajny, ale 23 cale robią wrażenie (laptop 17) i póki co am w odległości 70 cm i jest ok.

 

Natomiast mam taki problem. Monitor ma wyjścia : 2x HDMI, DisplayPort.

 

Natomiast płyta główna B85-G43 MSI ma HDMI i DVI (co ciekawe tańsza wersja B85M ma jeszcze DIsplayPort).

 

Poprzez HDMI podłącze kompa z TV, natomiast poprzez DisplayPort chciałem podłączyć komputer z monitorem bo to podobno najlepsze rozwiązanie.

I teraz pytanie mam się interesować wyjściami na płycie czy na karcie graficznej (R9 280) bo karta ma HDCP. CVI-I i DisplayPort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oesssu... ;) spadłem z krzesła. Człowiek wraca z roboty a tu takie rewelacje ;) Przepraszam. Już piszę.

 

Podpinasz pod R9 280. Te na płycie to grafa wbudowana w CPU.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, już wiem :-)
Wpadłem na to jak jechałem po podzespoły i potem zawieźć je do złożenia :)

Najkorzystniej podobno podłączyć monitor do karty przez DisplayPort. Pytanie czy dźwięk też pójdzie tak jak w HDMI, czy osobno jakimiś chinchami ?

 

AOC prezentuje się super :-)

A jeszcze pytania dot. testowania sprzętu.

Co powiniem potestować po postawieniu systemu?
Wstępnie pościągałem 3dMark 11, Furmark, memtest, prime95. Mam je po kolei pozapuszczać, ewentualnie wrzucić tu wyniki, i jednocześnie zapuścić jakiś program który zapisze temperatury  (jaki polecacie) ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...