Skocz do zawartości
mrsq17

[PC] do 1000zł - Nowe CPU, MOBO, RAM POD LGA 1150 DO GIER (CSGO itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakieś 10-14 dni temu poszedł mi cały procesor (AMD Athlon x2 x250 3.0), Dałem go do sklepu w którym dany pan miał mi wymienić podzespoły takie jak: Procesor z AMD na Intel Pentium G3240, RAM 4GB DDR2 na RAM DDR3 4GB, i najważniejsze MOBO: GA-M52L-S3P (miałem do użytku tylko 3.5 GB RAM) NA PŁYTĘ GŁÓWNĄ Z ASUSA ( nie podał jaki model) i to wszystko by wyniosło 700 zł + chciał sobie doliczyć koszt nowego Windows'a 7 z 32 bit na 64. Razem by to wyszło 770 zł. Mi się wydaję, że gość coś kręci i za tanio/drogo chce mi wcisnąć "UŻYWANE bądź STARE" podzespoły. Więc kieruję te pytanie do ogarniętych ludzi, którzy w tym już trochę siedzą, Prosiłbym o złożenie komputera do 1000 zł.

 

 

~ Ze starego Komputera zostały części takie jak: GPU: Nvidia GeForce 9800 1gb, Dysk 500GB, Obudowa, Nagrywarka, Zasilacz 550W

 

 

~ Chciałbym jeszcze dodać, że awarią komputera było majsterkowanie Brata tzn: Podkręcanie RAM. Po ponownym uruchomieniu kompa, BIOS się nie wczytywał (Black SCREEN) i przez co prawdopodobnie procesor się spalił.

Edytowane przez mrsq17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat problemy z biosem nie koniecznie mogły być przyczyną spalenia CPU .

 

Prędzej kiespki zasilacz może za to odpowiadać - napisz jaki dokładnie masz zasilacz .

 

Płyta ze starego kompa ocalała czy też poszła z dymem ?

 

700 zł to trochę dużo jak za G3240+płyta+4GB ramu DDR3 .

 

Zakładając że ta płyta od Asusa to jakaś budżetówka na H81/B85 a nie lepiej wyposażona płyta na B85/H97/Z97 .

 

Wg. cen morele Pentium G3420 + 4GB ram DDR3 to koszt ~420 zł , dobrą płytę można dostać za ~200 zł np. Asrock H81M za 220 zł .

 

Razem wyjdzie 640 zł .

 

Do tego chciał chyba ci wcisnąć pirackiego Windowsa - bo pierwszy raz słyszę o legalnym Win 7 X64 za ~70 zł .

 

Pod CS:GO przydał by się jakiś Quad / pseudo-Quad w rodzaju I3 np. I3 4160 za 488 zł .

 

Karta na razie może zostać .

 

Ten dysk co masz to SATA czy ATA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że rozejrzysz się po stronie głównej, wejdziesz w zestawy na luty i tam masz w czym wybierać, nawet starczy na i3+ram+płyta, wystarczy spojrzeć ;)

 

p.s. win8 możesz korzystać za darmo nawet 270dni, wystarczy pogooglować

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat problemy z biosem nie koniecznie mogły być przyczyną spalenia CPU .

 

Prędzej kiespki zasilacz może za to odpowiadać - napisz jaki dokładnie masz zasilacz .

 

Płyta ze starego kompa ocalała czy też poszła z dymem ?

 

700 zł to trochę dużo jak za G3240+płyta+4GB ramu DDR3 .

 

Zakładając że ta płyta od Asusa to jakaś budżetówka na H81/B85 a nie lepiej wyposażona płyta na B85/H97/Z97 .

 

Wg. cen morele Pentium G3420 + 4GB ram DDR3 to koszt ~420 zł , dobrą płytę można dostać za ~200 zł np. Asrock H81M za 220 zł .

 

Razem wyjdzie 640 zł .

 

Do tego chciał chyba ci wcisnąć pirackiego Windowsa - bo pierwszy raz słyszę o legalnym Win 7 X64 za ~70 zł .

 

Pod CS:GO przydał by się jakiś Quad / pseudo-Quad w rodzaju I3 np. I3 4160 za 488 zł .

 

Karta na razie może zostać .

 

Ten dysk co masz to SATA czy ATA ?

 

 

1. Dysk Sata

2. Tak, bodajże płyta ocalała

3. Cały Komputer mam u tego pana, ale na pewno to nie był NoName kurde.. tylko zapomniałem nazwy.

Wątpię, że to przez zasilacz bo Brat coś tam w biosie szkrobał i przestawiał z 800 mhz na 1000 i zapisał zmiany i po Ponownym Uruchomieniu - Czarny Ekran, ZASILACZ jest cały i mówił, że tylko 3 czesci do wymiany.

 

~ ocalało RAM DDR2 800 Mhz więc gdybym te RAM sprzedał i wziąłbym bez WIN to powiedział, że 640/650 mam za komputer.

Edytowane przez mrsq17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...