Skocz do zawartości
Anna3008

Jaką kartę graficzną w przedziale 800-1100 zł warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Pojawiłam się tu, bo planuję kupić dobrej jakości nową kartę graficzną w przedziale cenowym 800-1100 zł. Niestety, kompletnie się na tym nie znam, a zależy mi, żeby najnowsze gry działały na wysokich ustawieniach. Dlatego też zwracam się do Was z ogromną prośbą; doradźcie, jaki produkt wybrać :)

Dotychczas korzystałam z następującej konfiguracji(podkreślam,że chciałabym wymienić jedynie kartę graficzną):

Procesor: AMD ATHLON X4 740 3.2 GHz BOX (FM2) (65W)

Płyta główna: GIGABYTE GA-F2A85X-D3H AMD A85X SOCKET FM2 (2x PCX)

RAM: GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 CL9

Dysk twardy: SEAGATE 500GB ST500DM002 SATA III 16MB

Karta graficzna: ASUS GEFORCE GT 630 4096MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI

Karta muzyczna: zintegrowana

Oprogramowanie: Ms Windows 8.1 64bit
Zasilanie: LOGIC 500 W

 

Co myślicie o GeForce GTX 960? Polecił mi ją sprzedawca w lokalnym sklepie komputerowym. Jaka firmę wybrać: Gigabyte, Msi, czy Asus? Jest jakaś różnica?

Liczę na Was! :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby najnowsze gry chodziły płynnie to na początek zmień platformę i zasilacz .

 

Twój procek jest tragicznie wolny , w dodatku ma 2 rdzenie , płyta która nie pozwala na wstawienie sensownych CPU .

 

Twój zasilacz to bomba z opóźnionym zapłonem .

 

Za 1 000 zł to proponuję kupić I5 + płytę do niego i zasilacz  a jak będzie kolejny przypływ gotówki to dopiero dobrą kartę

 

Co do GTX960 - zależy za ile chce ci go sprzedać , jak 900+ zł to nie jest to dobry interes .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby najnowsze gry chodziły płynnie to na początek zmień platformę i zasilacz .

 

Twój procek jest tragicznie wolny , w dodatku ma 2 rdzenie , płyta która nie pozwala na wstawienie sensownych CPU .

 

Twój zasilacz to bomba z opóźnionym zapłonem .

 

Za 1 000 zł to proponuję kupić I5 + płytę do niego i zasilacz  a jak będzie kolejny przypływ gotówki to dopiero dobrą kartę

 

Co do GTX960 - zależy za ile chce ci go sprzedać , jak 900+ zł to nie jest to dobry interes .

"Twój zasilacz, to bomba z opóźnionym zapłonem"- Dlaczego? Kwestia jakości, czy po prostu za słaby? Jednak zależałoby mi na jak najszybszej wymianie karty graficznej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakości i zabezpieczeń, ale prawdopodobnie jest również słaby bo takich sprzętów nikt już nie testuje i cholera wie jaką to ma rzeczywistą moc.

Szczytem dla tego procesora będą karty które na allegro chodzą za 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a zależy mi, żeby najnowsze gry działały na wysokich ustawieniach. 

 

 

Tutaj nie ma co kombinować, musisz zmienić płytę, procesor, kartę graficzną...i zasilacz.

W przeciwnym wypadku możesz przeciążyć zasilacz i stanie się ...że zrobisz to co piszemy :P

Procesor już niestety słaby, płyta nie pozwala na włożenie mocnego AMD np. FX8350.. tym samym zyskasz nie to co zamierzasz. Owszem zobaczysz różnicę na korzyść po wymianie karty, ale najnowsze gry zastopuje procesor. W cenie z nowych to R9 280,280x, acz warto byłoby dołożyć już do R9 290

 

reyden dobrze ci radzi.

Zmień przed czymkolwiek co podejmiesz zasilacz.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka to używane HD6770 z allegro za ~200 zł , do tego Fortron HLN 350W .

 

Opcjonalnie nowy Corsair VS 350W / 450W lub Fortron HCN 460W .

 

Pakowanie karty za 800+ zł do tego procka nie ma najmniejszego sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...