Skocz do zawartości
korzen99

Weryfikacja zestawu 5k Dobór Karty graficznej r290x vs msi gtx 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosiłbym o zweryfikowanie mojego zestawu w sumie jak najszybciej i wprowadzenie ewentualnych poprawek z nim związanych zależy mi na czasie gdyż zestaw został teoretycznie zamówiony i jeśli nic zmienię do czwartku  tak już zostanie i na piątek będzie gotowy. Zestaw został złożony w oparciu o zalecenia innych użytkowników forum i podobnych tematach, dlaczego pisze ? bo wciąż waham się nad karta graficzna ./ wybrałem GTX 970 mimo zmienionej specyfikacji choć według testów to wciąż bardzo mocna karta a jej cena jest atrakcyjna, wątpliwości pojawiły się po obejrzeniu paru testów GTX 970 VS R 290X

cena jest zbliżona  r290 wypada minimalnie gorzej  jednak do dyspozycji jest pełne 4 gb vram a nie jak w przypadku 970 3,5 + 0,5 nie wiem czym mam się już sugerować może ktoś dorzuci jakieś opinie.

Jak będzie wyglądała sprawa ze sterownikami, z grami wspartymi technologiami nvidi itp.

Jestem świeżak wiec proszę o wyrozumiałość.

Dziękuje

 
 
 
1 Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black 
 
2 Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10  
 
3 Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX 
 
4 Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3,RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX  
 
5 Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) 
 
6 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache  
 
7 Zasilacz Corsair CS550M modular 80 PLUS Gold CP-9020076-EU 
 
8 Napęd LG DVD-RW GH24NSC0  
 
9 Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)
 
Dysk SSD dokupie w przyszłym miesiącu 
Edytowane przez korzen99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie R9 290X jest lepszą opcją , GTX ma duże problemy z pamięcią .

 

Zamiast X60 proponuję Zalmana Z9 U3 , nie wiele droższy a lepszy .

 

Reszta może być .

Jestem z Zabrza, 

Widzę że ty z Gliwic

Może wpadniesz do mnie i przekonasz się sam o problemach (a raczej ich braku)? 

Moja opinia jest taka. Jak kogoś interesuje FHD, nie bawi się w SLI to 970 jest bardzo dobrym wyborem.

970 ma problemy ale w takich ustawieniach , w których GPU już nie wyrabia.

Zacytuję tu komentarz Sebastiana:

 

Sebastian Oktaba, wt., 10/02/2015 - 14:26

#48

Nie stwierdziłem takich problemów, występują tylko w jakichś tam bardzo rzadkich przypadkach i normalnie nie wpływają na wydajność. Pewnie w SLI albo 4K się to zjawisko może nasilać, ale granie nawet w 1440p tego nie wykazało - na jednej GTX 970 pracuję codziennie (tzn.: szukam miejsc testowych itp.) i stety/niestety żadnych problemów z tym związanych nie odczułem. Temat będzie jeszcze długo aktualny, więc w wolnej chwili zamierzam poszukać takich sytuacji, gdzie w realnych grach ta przypadłość faktycznie da o sobie znać :)

 

Ja także odkąd kupiłem gram w większość nowych gier i zero problemu. Owszem, jak dowalę SDR i 4k to można na siłę w Afterburnerze coś pokazać. Co z tego, jeśli ta karta nadaje się do FHD

 

 

@down

970 ma 4GB Vram, nie wiem jak doszedłeś do tych 3,5:), ale tematu drążyć tutaj nie zamierzam, by nie zaśmiecać.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla pana wyżej :D też posiadam gtx 970 i działa super - owszem, zostałem oszukany gdyż nie ma 4gb pamięci tylko 3,5, co jest dość smutne, jednak i tak nie dostałbym nic wydajniejszego w tej cenie, spójrz na testy. BTW, mam wrażenie że najbardziej "poszkodowani" czują się w tej sytuacji fanboye AMD którzy potrzebują po prostu ponarzekać na Nvidie :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to chyba bedzie wszystko dzieki chlopaki zostałem przy swoim dzieki za rady byłem  dzis odebrac niestety zamowili mi zły GPU bo podstawowa wersje od MSI czekam do jutra na nowa szkoda ze nie zmienilem tez płyty głównej bo wskoczyła promocja cash back ;/ miałbym 140 zeta, trudno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...