Skocz do zawartości
maSTHa212

Najstarsza/pierwsza gra w jaką graliscie

Rekomendowane odpowiedzi

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_the_Hedgehog_%288-bit_video_game%29

:)

 

Niestety rodzice skrzywdzili mnie kupując Lepszą-Droższą konsolę Sega Master System II, podczas gdy wszyscy znajomi mieli Pegazusa :>

Ta gra była wbudowana w konsolkę, przechodziłem ją codziennie po powrocie z przedszkola/podstawówki :)

 

Wszyscy kupowali gry na rynku po 20zł, setki kardlidźy walały się po straganach.

po moje gry trzeba było jeździć do warszawy i dać za jeden tytuł tyle co za całego pegazusa + 10 gier ;)

 

 

jeżeli chodzi o PC -

SimCity 2000

 

nadal uważam że to najlepsza część ;)

 

potem przyszedł informatyk z dyskiem i miałem już wszystkie hiciory od dooma po DN3D

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prince of persia miałem oryginał z USA. Capitan comic i wiele wiele innych. PC mam od 1989

 

Mój pierwszy komp 386sx 16mhz, 640kb RAM, 40MB hdd, EGA, flop 5,25". Tego pamiętam lepiej niż wszystki kolejne modernizacje...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2003 miałem wtedy 3 lata, nawalaliśmy w Street Figher II z 6 letnim bratem. Jak były ustawienia to tam wszystko ustawialiśmy na pamięć bo ledwo czytaliśmy po polsku, a co topiero po angielsku xD

 

Później nawalało się w mario na pegazusie. Spalił się tam zasilacz i do tej pory płacze. Jakiś czas temu wykopałem u kuzyna commodora 64 i podrópke atari 2600. Commoda działa tylko magnetowidu i gier nie mam jeszcze, a do atarynki nie mam zasilacza.

 

Moje dzieciństwo

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczcynalem od segy u ciotki(wujas z niemiec jej przywiózł) , grało sie w sonica oraz jakies pikarzyki i cos od Disneya z kaczorem donaldem i myszka miki. Natomiast na pc to Populus z 98. Ciotka byla w tej grze chyba mistrzem, nie wiedziala ze mozna zapisac gre wiec komputer chodzil 24h a jak sie zawiesil, badz prad zabrali to od nowa i tak w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pong na automacie na dworcu w Kielcach w połowie lat 80. Okazjonalnie, ale robił ogromne wrażenie.

Potem Commodore 64 z magnetofonem (stacja dyskietek, to jakiś kosmos był :D ) kupiony za 2.250.000 (hehehehe, ale ceny) i kasety z "oryginalnymi" grami kupowane jako składanki w sklepach komputerowych (i emocje przy ich wyborze ze spisu - taki katalog nawet był zrobiony z krótkimi opisami gier).

 

A pierwsze oryginały to kartridż z hitami:

1. kultowa platformówka "Flimbo's Quest"

2. nie mniej kultowe "Fiendish Freddy's Big Top O'Fun" czyli najróżniejsze konkurencje cyrkowe. I ta muzyka ehhhhh :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pamięta ktoś:

www.youtube.com/watch?v=3aV2F9lbl2Y

Ja pamiętam - tyle, że grałem w "lepszą" wersję:

 

Ech, Amiga 500+ - mój pierwszy komputer - dostałem w okolicach 1998/99r. Miałem tylko kilka gierek(większość dyskietek które dostałem nie działało) i jakiegoś starego workbencha :D

Zepsuła się, rozwaliłem i wywaliłem - jak o tym pomyślę to mam ochotę jebnąć się w łeb (teraz bym to naprawił :)).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w całym moim życiu nigdy nie miałem Amigii, ani C64 czy Atari. Od razu PC. Tyle że bardzo wcześnie bo jakoś  w 1988 czyli miałem ledwie 5 lat.  Pamiętam czarniobiały monitor i Norton Commander. Że z czytaniem u mnie wtedy było tak sobie to wyszukiwanie tytułu było raczej na chybił trafił. Katalogów było kilka, a gry tylko dwie. Ehh piękne czasy, które już nie wrócą. ;) W T2 grałem na PC w dość podobną wersję, ale troszkę inną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to na Atarynie River Raid, Montezuma. Na PC nie pamietam co bylo pierwsze. Zaczynalem w kazdym razie od 386sx + 2mb ram + grafika jakis paradise 256kB. Grafike mam chyba nawet do dzisiaj : ahh piekne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra... Nie pamiętam, ale to było coś na tych ruskich konsolkach sprzedawanych na bazarach. 64 in 1 albo i lepiej. Chwilę po komunii dostałem Amige 500, ojciec od razu dołożył 0.5mb RAMu, żeby więcej gierek śmigało. A na swoi pierwszym PC jakoś w 1995r, pierwsza moja oryginalna gra to niezapomniany do dziś Crusader No Remorse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Chiny sobie nie przypomnę co było pierwsze, ale też pewnie jakaś ruska podróba NES-a. Później brat dostał na komunię z Niemiec oryginalne Super Nintendo z F-Zero i Super Mario World :D Normalnie mieliśmy na chacie codziennie zjazd z całego bloku bo każdy chciał zagrać :)

 

Co do PC to pierwszą oryginalną oprócz jakichś płytek z CDA, którą kupiłem za uzbierane kieszonkowe był "Książę i Tchórz" :) Tu też, niektóre zagadki musieliśmy z całą familią wspólnie rozwiązywać... Super czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem swoją przygodę z Atari 65, nie pamiętam jaka to byłą gra. Pamiętam tylko, że znakomite były: Misja i Fred.

Na PC pierwsza gierka to była znakomita Europa Universalis.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszych gier juz nie pamietam ,bylo to na  Commodore 64 i odtwarzaczu kasetowym. Potem byla  Amiga 500  gier w cholere  szkoda sie rozpisywac .

Najwieksze wrazenie zrobil na mnie  Doom  na  Intelu  486 DX4 133MHz   bodajrze ,potem juz  polecialo   Pentium 75    - Pentium 200MMX...... az do dzis

gdzie obecnie grywam tylko w  BF4 i Wieska Trzeciego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...