Skocz do zawartości
mika34

Gigabyte Z97X - Gaming 5 czy cos innego do 800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem płyty gł. Gigabyte Z97X - Gaming 5 pod I7 4790k i G.Skill TridentX DDR3-2400 DIMM CL10.

Już byłem na nią zdecydowany, ale widze ludzie mają dziwne problemy z pamieciami na tej plycie. Czy po aktualizacji biosu, ktora jak wyczytalem niedawno zostala wrzucona do pobrania owe problemy ustąpiły?
Czy zamiast tej płyty powinienem wybrac jakas inna? (budżet okolo 800zł)
Prosze o pomoc, bo jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie ma tego asusa. Bede bral stad www.mindfactory.de.

W ogole tam asusow nie ma, dziwne. 

Moze cuś innego?

Dodam ze karta dzwiekowa na mobku bedzie wylaczona, gdyz mam Creative Z. 

Rozumiem ze lepsze Cl9 2133 od Cl10 2400? Czy chodzi o cos innego?

Edytowane przez mika34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci jeden czort, wydajność podobna, ale na 2400 CL10 trochę osób narzeka, że nie zawsze te parametry na różnych płytach utrzymują... albo nie potrafi ich ustawić. 

To może jakas inna płytke?

Może warto byloby dolozyc np do gigabyte z97x-ud5h-bk black edition?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb - moglbys napisac cos wiecej o problemach z TridentX 2400MHz ? Mam wlasnie zamowione i jezeli sa problematyczne to jeszcze moge to odkrecic.

 

Odnosnie plyty to jezeli nie musi byc Z97 to ponizsza ma naprawde dobry stosunek możliwości do ceny:
http://wicomp.pl/podstawka-lga1150/1596-plyta-asrock-z87-oc-formula-ac-z87-pcie30-wf-bt-1150-e-atx-4717677321296.html

Ostatnio w kilku sklepach ja widzialem w tej cenie (ponizej 400zl) ale szybko sie rozchodzi

 

//edit - chyba juz ktos kupil wykupil do konca ostatnie sztuki... szkoda, fajna plyta w dobrej dobrej cenie byla

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb - moglbys napisac cos wiecej o problemach z TridentX 2400MHz ? Mam wlasnie zamowione i jezeli sa problematyczne to jeszcze moge to odkrecic.

 

To nie jest problem samych pamięci, tylko kompatybilności z płytami głównymi, więc jak działa to możesz spać spokojnie. Czasami 2400 CL10 nie działa "z palca" i trzeba kombinować albo zejść do 2133. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Na stronie producenta, w liscie kompatybilnych pamieci do mojego MoBo jest wyszczególniony TridentX 2400MHz/CL10 ale model 2x8GB lub 2x16GB, 2x4GB chyba nie byl testowany ale jezeli wieksze pojemnosci dzialaja to mniejsza tez powininna dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W zbliżonej cenie możesz mieć Core i7-5820K + X99. Pomijając 6 rdzeni, masz lutowany rdzeń zamiast gluta pod czapką.

Dolicz do tego absurdalnie drogie DDR4, które nic ciekawego względem DDR3 nie wprowadzają. Ale fakt, ASUS Maximus VI Hero jest przesadnie drogie jak na wymogi LGA 1150. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aż takiej tragedii:

http://www.morele.net/pamiec-crucial-8gb-2x-4gb-2133mhz-ddr4-cl16-ct2k4g4dfs8213-659261/

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr4-8gb-2133-2x4gb-gr2133d464l15s-8gdc-690301/

390-415 zł tj. jakieś 100 zł na 8GB. Wątpię by ta stówka była takim problemem dla osoby która chce wydać tysiąc za płytę na 1150.

 

Problem raczej w tym, że ktoś, kto wydaje 1000 zł na Asusa lga1150 propozycję ramu bez radiatorów odbierze jako zniewagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie komputer bedzie głównie do gier, czasem jakas obróbka. Nie chce bic rekordów świata, a mialem troche gotówki do przeznaczenia dlatego zdecydowalem sie na 4790k z asusem vii hero. Chcialem tanszego gigabyte, ale co czytalem to rozne klopoty ludzie maja.

Chce miec spokoj na około 3 moze 4 lata bez wymiany plyty, a za rok czy poltora wymienic tylko gtx 980 na cos nowszego, szybszego jal wyjdzie. Moze nowego Radka?, zobaczymy co pokaze.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 4

Edytowane przez mika34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, twój wybór. 

Skupiłeś jednak na płycie, podczas gdy cpu jest jakie jest.

Poczytaj jaki kozak z tego cpu i7 4790k-Zbyt wysokie temperatury

Płyta za 1000 zł może dać z tym cpu takie same możliwości jak przeciętne mobo za 400 zł.

Gdybym miał wydać tyle kasy, wolałbym być wolny od problemu gluta pod czapką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe, wczesnij cztajac rozne fora nie natrafilem na nic podobnego.

Jezeli tempy beda faktycznie wysokie to oddam, bo mam 30 dni na zwrot.

Do plyty nie zal bylo mi dorzucic 100€, w przeliczeniu to jak 100zl mieszkajac w Polsce, a przynajmniej bede miec pewnosc,ze mobo mnie nie zawiedzie. Mam rampage ii extreme i nigdy problemow nie bylo. No nic. Zobaczymy jak to bedzie w praktyce. Tak jak mowie, mozna odeslac ze zwrptem pelnych kosztow gdy sie jest nieusatysfakcjonowanym.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 4

Poza tym procka mozna na Bradwella wymienic w niedalekiej przyszłości czyz nie?

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az takiego dramatu z tymi temperaturami to nie ma podczas normalnego użytkowania. Owszem testy typu prime potrafia doprowadzic co niektore sztuki to temp wrzenia, ale mysle ze to jakies felerne sztuki. Duzo ludzi na ang forach pisze ze u nich dochodza przy OC pod obciazeniem długotrwałym do 80 stopni . Takze paniki nie ma. Zobaczymy co przyjdzie...

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem płyty gł. Gigabyte Z97X - Gaming 5 pod I7 4790k i G.Skill TridentX DDR3-2400 DIMM CL10.

Mam ten dokładnie zestaw. Pamięci chodzą bez zajęknięcia na CL9. Od siebie - gorąco polecam. U mnie pracuje to w zestawie z 4790k i działa naprawdę miodnie, a przede wszystkim cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...