Skocz do zawartości
korzen99

TRIDENT X 2400 MHz taktowanie w biosie 1600? Jak zwiększyć taktowanie do 2400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś odebrałem nowy sprzęt zaraz po podłączeniu w domu zacząłem przeglądać sobie  bios nie instalując jeszcze żadnego systemu

i zauważyłem ze moja pamięć taktowana jest 1600 MHz zamiast 2400 oczywiście jest tam suwak do ustawiania taktowania 

i mogę go zwiększyć. Na razie nic nie zmieniałem gdyż aż tak się na tym nie znam i tu pojawia się moje pytanie 

czy ustawienie taktowania na 2400 nie spowoduje żadnych szkód, czy po zainstalowaniu sytemu i zaktualizowaniu biosu taktowanie automatycznie wykryje ram?

Gdzieś widziałem podobny problem ale na płycie od MSI tam wystarczyło "coś" wcisnąć w biosie i automatycznie wykrywało markę i taktowanie 

Dziekuje

 

i7 4790k

z97x gigabyte gaming 3 

G.Skill Trident x 2400 

XE1236 GRANDIS

MSI GTX 970 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to XMP mi chodziło ;p ok wiec znalazłem XMP poszukałem tez troche na YT, więc zmieniłem XMP na profil 1 

zapisałem zresetowałem włączyłem to ponownie i zmianę zauważyłem tylko przy mnożniku ram, wcześniej pisało 16.00 i na suwaku również było 16.00 teraz przed suwakiem jest 24.00 a na suwaku 16.00 czy to znaczy ze teraz bezpiecznie mogę zwiększyć mnożnik do 24.00 

dodam też że wyżej mogę wybrać chyba gotowy profil z pośród rożnych pamięci jednak nie widzę tam swoich 

G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 (F3-2400C10D-8GTX)

 

są korsarze 

gskile f3-2800c11q-16GTXD 3000- itp.


W tym wątku http://forum.purepc.pl/index.php?/topic/365358-Gigabyte-Z97X---Gaming-5-czy-cos-innego-do-800zł? Była poruszana kwestia pamięci i tego ze mogą niechulac trzeba się pobawic

no fakt coś piszą ale nie ma konkretnych rozwiązań choćby z moja konfiguracja 


XMP

to powinno wystarczyć

masz sprzet do oc i się martwisz?

no sprzęt niewątpliwie jest dobry problem w tym ze to ja jestem słaby :)

 

 

 

dodam ze zmieniając na profil 1 zwiekszyłem również na suwaku do 20.00 

przy napięciu 1.668V

Edytowane przez korzen99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm po wczytaniu profilu nie zmieniło się, dopiero po przesunięciu suwaka na 24.00 wyskoczyło odpowiednie taktowanie. Zostawięto do instalacji systemu odpowiednich aktualizacji napisze po wszystkim czy chodzi tak jak powinno na razie dzięki odezwę się jutro 

 

 

 

ok chyba mi sie udało ustawiłem profil 1 

mnożnik na auto reset i jest 

dzięki za zainteresowanie można zamknąć

Edytowane przez korzen99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...