Skocz do zawartości
maras52

Projekt 'No Name'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Pragne rozpoczac ten temat jako worklog. Kilka lat temu nakupowalem roznego szmelcu do WC i tak sie to walalo, kurzylo, zawadzalo itp ze w koncu postanowilem to uzyc.

 

Za baze moda sluzy stary BT typu AT (wczesniej juz modzony w celu wodowania).

MB - GB GA-EP35-DS3

CPU - Intel C2D E7400

RAM - 2x2048MB Corsair XMS

GPU - nV GF GTS250 (jeszcze)

PSU - Chief 560W

 

Abadon GPU

X3M zmodzony pod s775

Eheim 1002 zmodzona na inline

Fiacior "Rust Free"

Rez Home Made

 

OlLMHFCm.jpg

 

Jako iz zajmuje sie elektronika i programowaniem (niestety tyko AVR) postanowilem zrobic panel z termometrem , obrotomierzem oraz sterowaniem urzadzeniami dodatkowymi (wentyle, pompa itp).

Projekt plytki na ukonczeniu (polecam kazdemu odlozyc projekt na kilka dni i usiasc na nowo czasem ciekawe pomysly przychodza do glowy ;) ).

 

 

HciyiSEm.jpg

 

Rez wykonany z dwoch odcinkow rury PCV fi 50mm zaslepiony deklami ze "sklejki" PCV 2x5mm z wycietymi wglebieniami na rury. Czekam tylko az sasiad w robocie nagwintuje mi to pod zlaczki.

 

DewRPeYm.jpg

 

 

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, X3M - cudo polskiej myśli technicznej. Za swoich czasów był to najwydajniejszy blok na rynku, pokonał wtedy RBX-a od DD.

 

Jak zamierzasz uszczelnić reza? Sylikonem w rowkach pod rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisac (gapa ze mnie) calosc klejona klejem do rur PCV dodatkowo dla pewnosci skrecone szpilkami.

 

Dodatkowo opisze panel

LCD1 - Podpiety pod LPT bezposrednio do MoBo (podstawowe dane)

 

LCD2 - "Komputer pokladowy" napedzany mikroklockiem AVR, bedzie wyswietlal aktualne temperatury (wody i w budzie), predkosc wentyli na chlodnicy oraz bedzie odpowiedzialny za sterowanie nimi poprzez PWM, dodatkowo takie smieci jak ON/OFF katod, kontrola pracy pompy oraz jej odpalanie, mozliwe ze jeszcze wcisne tam zegar. 4 przyciski PWM +/- , tryb wyswietlania i ON/OFF iluminacji.

 

 

 

 

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, a spowodowane jest to faktem iz posiadam ENG OS :(

Edytowane przez maras52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, a spowodowane jest to faktem iz posiadam ENG OS :(

Wszystkie systemy(Linux, Windows) jakie posiadam od 2007 roku mam w wersji angielskiej i w żadnym nie miałem problemu z ustawieniem polskiej klawiatury.

 

A projekt zapowiada się ciekawie. Teraz nikt już takich "ghetto homemade" nie robi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio niewiele zdziałałem, za to napisałem program do "komputera"
http://www.youtube.com/watch?v=UiduuuWT7hs&feature=youtu.be
Całość pracuje już 3 dzień (na razie na płytce testowej) i się testuje (a to raz czujnik do zimnej wody, a to na kaloryfer) Choć i tak domyślam się że podczas pracy na żywym organizmie będę mógł dopiero ustawić odpowiednią zależność TEMP/PWM.

 

 

 

//edit

 

v2 Nieco poprawione

 

https://www.youtube.com/watch?v=A9j0XCyvr-M&feature=youtu.be

Edytowane przez maras52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji z filmow (czyt. na test boardzie) zwykly tranzystorek BC548, docelowo zarzuce jakiegos nMOS'a.

 

 

Co do reszty dzialam twardo lecz problem wynikl z natury przechwytywania obrazu :( aku w aparacie zdechly na amen a telefonem to siara wrzucac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no- HEAVY METAL ;-). GRUBO.

Sprytny myk z tymi "drzwiczkami" z front panela innej budy.

Będziesz tego AT przerabiał na ATX? Motyw z zawiasami, bok na śrubki lub inny? Tachanie całej tej pokrywy musu być upierdliwe- a tak tylko boczek odkręcić i masz dostęp do bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bok bedzie uciety 5cm nad gornym oknem i przykrecany do reszty z gory i z dolu.

Buda juz dawno przerobiona na ATX ;) tylko mi blacha na sloty zawadzala wiec wykrecilem. W tej budzie sa juz 4 inne budy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...