Skocz do zawartości
kubajed

Ati HD5770 grzeje się i nie wyświetla obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z komputerem. Wczoraj kiedy chciałem go włączyć pojawiło się okno startowe płyty głównej, czyli ładował się bios. W tym momcencie komputrer się zaciął. Mimo restartów sytuacja powtarzała się, więc na noc odłączyłem zasilanie i wyjąłem baterie, aby zresetować bios. Rano komputer uruchomił się, ale na ekranie już kompletnie nic się nie pojawiło. Dodam, że karta dość szybko (w 15 sekund) w obu sytuacjach nagrzewała się bardzo mocno.

Karta HD5770

Zasilacz OCZ 500W

Płyta główna ASUS M4A77TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasta termoprzewodząca albo to co ją udaje straciła swoje właściwości i zamiast przewodzić to izoluje .

 

Rozbierz kartę i przedmuchaj chłodzenie sprężonym powietrzem , jak możesz to także nałóż na rdzeń nową pastę TP .

 

Jak wygląda obieg powietrza w budzie - nic nie dmucha ciepłym powietrzem na kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest dobrze chłodzona. Zmienię paste i zobaczymy. Lecz karta nagrzewa się bardzo mocno juz w 15 sekund to takiej temperatury, że nie można dotykać. Dodam że nagrzewa się cała karta nie tylko radiator i płytka za rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% karta graficzna jest niestety niewskrzeszalnym trupem. Kolejnym oczywistym podejrzanym (po elektronice samej karty), który ten stan mógł spowodować jest slot PCIe na płycie, w który była włożona. Jeżeli będziesz testował sprzęt przy użyciu innej karty graficznej w pierwszym kroku używałbym innego slotu PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...