Skocz do zawartości
kain

Od czego zaczynaliście?

Jakiej klasy byl Wasz pierwszy komp? :)  

146 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej klasy byl Wasz pierwszy komp? :)

    • 286 lub starszy
      72
    • 386
      35
    • 486
      43
    • Pentium / K5
      83
    • Pentium II / K6-2
      51


Rekomendowane odpowiedzi

Atari 130 XE (ok. 1987)

386 DX 40 (01.1993)

486 DX2 66 (1994, a moze 1995)

K5-166 (06.1997)

P III 500 (02.2000)

Athlon 1,33 (08.2001)

Athlon 2000+ (01.2003)

Athlon 2500+ (10.2003)

 

Z wymienionych kompow dzialaja nadal oparte na K5-166 i wszystkich 3 Athlonach oraz oczywiscie niesmiertelna Atarynka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Biografia wygląda następująco (a raczej z którym miałem styczność :) )

 

- zaczęło się około 1990 od ATARI 650 XL chyba tak :) miałem jako jedyny w okolicy stację dyskietek ale był szpan :) pamiętam jakie cuda trzeba było robić jak jeszcze nie miałem stacji by wgrać gierkę z kasety :)

- następnie C64

- potem jakieś 386 było nie pamiętam za bardzo co to za wynalazek…

- do 95 r. testowałem się właśnie na tych 386 później przyszedł czas na coś „lepszego” był to AMD 100 :) pamiętam ciągłe zwisy i inne myki tego procka tu zaczynałem DOS potem Win 3.1, 3.11, 95… hołd dla mojego kumpla Konrada co ciągle do mnie chodził pisać skopane config.sysy i autoteki… respekt.

- Następnie P 100 potem modernizacja na 166

- Długa przerwa aż w końcu wymarzony Celeron 333 i wielkie problemy z jakże sławetnym Creative TNT

- później jak sprzęt „staniał” to się zaczęło 433, potem już 700 i GF 2 MX następnie była magiczna granica 1 Ghz :) i GF 4 MX wszystko to na celeronkach przy tym 1 Ghz po raz pierwszy się naciąłem na shit CPC :( czego żałuje do dziś… zaraz wysiadła pompka… hehe

- no i teraz to co mam w podpisie taka mała przesiadka na AMD experyment z którego jestem bardzo zadowolony…

 

aha no i dodam że to wszystko począwszy od 433 składałem sam :)

 

Oto moja historia… Nie wliczam w to wszystkich tych konsol co się przewinęły w międzyczasie /Pegazusy, Play Stationy itp. itd./ :)

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

386 ah pamiętam te czasy nawet pamiętam jak go przywieźli z wawy w niedziele rano okolo 9 włączyli gierki juz były i to fajne Lotus jakis Tetris i jakas dość stary comandos ale mogłem grać tylko po 15 bo do 15 komp był zajęty przez pracownika w firmie mojego taty a używał w tedy WF-MAG ah to były czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd K6 2, niepamietam tam jest tych MHz, 32mb ramu, potem dolozylem az drugie 32 8) i jeszcza byla jakas karta S3 chyba to bylo Virage z 4mb na pokladzie. To byl wypas :) Pamietam jak sporo osob mi zazdroscilo akeigo kompa, a teraz.... no coz... musze przyznac ze nawet chodzi, bo ostatnio jak padlo mobo moje to tamten na kilka dni wrocil do laski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegasus

 

Commodore 64

 

286 12 MHz , 1 MB ram , 40 MB HDD , VGA 512 kb

 

pentium 166 mmx , S3 Trio 2 MB , HDD 1,2 GB , Cd-rom :D , jakies audio na ISA

 

celeron 400 MHz 128 MB , 4,3 GB HDD , TNT2 Vanta 16MB , SB Live !

 

celeron 533@800 , 324 MB ram , 40 GB HDD , TNT2 Vanta 16 MB , SB Live!

 

i to co obecnie w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC AT

486DX Chyba 40 Mhz, 4MB RAM HDD 500MB!!! Circus (Tak sie to pisze?)Logic 1MB CD-ROM Mitsumi 2X 1994r

 

AT AMD K6 200Mhz@233 32MB EDO (potem 64mb) STB Horizont 2MB (Ale to był syf! Prawie nic na nim nie dzialalo) potem S3 Virge 2MB (To bylo to!) HDD 500MB->6,4GB Fujitsu->8,4 GB Segate

 

ATX Celeron 333@415Mhz 128MB SDR 133Mhz, Riva Vanta 8MB(Potem GF2 MX 400 którego mam do dzisiaj), Segate 8,4GB:D

 

Celeron 700@880 128MB Sdr133Mhz, GF2MX400 Segate 8,4GB(Skopcił sie:( kupilem WD80gb 7200 2mb cache) Chodził gorzej niz Celeron 333!!! Płyta gł była do [gluteus maximus]

 

Duron 800@1000 128MB Sdr GF2MX400 WD80 GB

 

Dzis to co w podpisie

 

ups. rzeczywiście zmieniłem podpis :)

 

dziś jest:

Duron 800@986 (ch..jnia z grzybnią), 256MB Kingmax (fajne pamiątki! nie wiem czemu ludzie narzekają!) Epox 8KRAI na VIA KT600(fajna, porządna,prosta i tania!) Leadtek GF2 Ti @ 333/520, WD 80Gb 7200 8mb cache(kiha z bółom)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC XT

Miało to to 8 MHz, w trybie turbo chyba 12.

Do tego całe mnóstwo 10 MB HDD i kolosalna ilość RAM'u - 640kB.

Do tego był flop na miękkie dyskietki 5,25 o pojemności 360 kB.

Grafa monochromatyczna (jakiś archaiczny hercules) i do tego podłączony

czarno-biały monitor 14-sto calowy.

Jak przesiadłem się z tego czegoś na AT, to jakby mnie huragan porwał. :wink:

 

Chociaż miałem też kontakt z czymś bardziej archaicznym, ale nie pamiętam jakie parametry

miał ten sprzęt. Był to pierwszy PeCet w Białymstoku. Nie kituję. Moja staruszka odkąd pamiętam

pracuje w branży (wtedy pracowała w ZETO) i jako silnie nieletni pacjent pomykałem sobie

jakąś żabką, czy czymś w rodzaju Pacman'a po bursztynowym monitorze. Była to taka prymitywna gierka,

o grafice zbliżonej do ZX Spectrum. Może nieco lepszej.

 

Więcej mi się nie chce wymieniać, bo tyle tego było po drodze, że wyszedłby tu niezły poemat.

A w końcu autor topic'a chciał wiedzieć od czego zaczynaliśmy.

 

BTW, Sysak13, to na czym teraz pracujesz :?: 8O Chyba zapomniałeś, że podpis zmieniłeś. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny topic.......

u mnie przygoda z PC zaczęła się chyba w 1998, kiedy to nabyłem P233 MMX, 64MB Ram, grafa 2mb + voodoo 2 12mb (wypas był - kumple przychodzili grafę oglądać 8O ). Pocinało sie wtedy w NFSa 3, Unreala, Half-Life'a..... To były czasy...... Miałem tego sprzęta jeszcze potem długo (do 2002). Nie nadawał się już do użytku więc kupiłem coś co było podstawą tego co teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie t bylo tak

 

-Amstrad (ale jaki to ja juz nie bardzo pamietam - taki fajny co to klawiatura,komp,i stacja dyskietek w jednym byla :P )

-GameBoy

-P166MMX /64Ram/S3Virge 2Mb (PCI)/2.1GB

-Duren 650/128MB/Rviva TNT 2 M64/30GB/

-to co teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem od:

Commodore 64

Pozniej mialem

Celeron 333@400

Plytka alladina pro 2 na bxie :]

S3 Trio 3D 4MB + Voodoo 2 12 MB (ale to byl potwor cala bude zajmowal)

Dysk 4GB nadal go mam :) jest tak glosny ze go slysze w 2 pokoju dlatego wlaczam kiedy mi potrzebny ;]

 

A teraz to co w podpisie ;)

ahh to byly czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka historia mojego komputerowania:

Commodore C64 (ehhh pamiętam te czasy, gdy gierce były na kasetach :))

 

AMD K6-2 400 mhz, Shuttle HOT-59IP, Savage 3D 8 MB, 32 MB RAM (rozszerzone do 144 MB :D)

 

AMD Athlon XP 2000+ razy 2:

1. KT3V

2. MS-6380 --->>> KT4AV

 

--------------

I poza konkursem mój kofany Pegasus, którego jeszcze mam i mogę go uruchomić i pykać w najlepsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wlasny to 486dx 33 ALE - moja babcia (taaa) uczyła informatyki na umcs'sie a tata organizował pierwsze komputery do lublina=> w gierki łupałem zanim nauczyłem się jeździć na rowerze ;-)

 

kolejno ?

 

486dx33 zyje do dzisiaj

k6-200 przezyl

PII266 spalony

D600 spalony

D900 przezyl

AXP1800+ przezyl

AXP2000+ spalony

AXP2000+ przezył

AXP2500+ zyje! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh pamietam te czasy.Najpierw chodzilem do kolegi ktory posiadal C64 i bardzo mu zazdroscilem do chwili kiedy nadeszla moja kolej i mama kupila mi 386SX33,4MB ram,HDD 21MB :)))).

Wtedy to kolege szlag trafial:))).

Pozniej K5 166 gdzie wierzylem ze AMD jest szybsze od Intela :))).

Nastepnie K6 200MMX :D

pozniej przerwa i zaczela sie przygoda z Intelem

najpierw Celeron600(coppermine) pozniej P3 866:)))

ktorego spalilem zeby pozniej kupic identyczny procek czyli 866

i tak z nim zyje do dzisiaj

na gf2gts asusa , 256 mb ramu , bx master 6163 na Intel 440BX

pozdrawiam

PS w przyszlosci moze dokupie 256MB ramu i raczej nei bde juz inwestowal w kompa

no moze jakis HDD gdyz teraz mam 13 GB tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...