Skocz do zawartości
Leon166

Dysk Verbatim działa wolno pod USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nowy dysk: Verbatim Store'n'Go 1TB 2.5'' HDD USB 3.0 (VERB_53023). Podpiąłem go pod USB 3.0 i max transfer dla odczytu/zapisu to ~40MB/s (płyta z sigu). Przy podpinaniu dysku wyskakuje komunikat, że to urządzenie może pracować szybciej po podpięciu pod super speed USB 3.0 (Win7 SP1 HP 64bit). Dla porównania podpiąłem pena kingston datatraveler 100 g3 (USB 3.0) i na nim komunikat nie wyskakuje, a odczyt dochodzi do 80MB/s. Oba urządzania korzystają z tego samego sterownika - microsoftu z 2006 roku. Jeśli to pomoże - w verbatimie siedzi toshiba mq01abd100.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sprawdzenia innych portów zacząłem - efekt taki sam. To samo z nowym kablem. Buforownie co prawda pomaga, ale tylko do zapełnienia bufora, potem transfer spada do tych 40MB/s.

Dodam jeszcze, że dysk jest standardowo sformatowany do fat32 (tego nie zmieniałem - i tak jest magazynem multimediów pod telewizor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie.

Zabawa z biosami skończyła się zgonem płyty głównej (a i ssd odmówiło współpracy). Trochę to trwało, ale MSI jak i kingston wymienili mi graty na nowe w ramach gwarancji i problem już nie występuje. Właściwie wyszystkie ustawienia są te same, stery też (ino system postawiony na nowo) więc nie wiem do dziś gdzie tkwił problem (i już się nie dowiem ;) ) - może to była płyta, a może coś nachszanione w samym systemie...

Dziękuję wszytkim za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...