Skocz do zawartości
Althorion

Ctrl+Alt+x wywołuje program do zrzutów ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pisaniem litery „ź” pod Windowsem 8.1 — gdy naciskam AltGr+x (bindowany wewnętrznie w systemie do Ctrl+Alt+x), zamiast ww. litery wyskakuje mi okienko do robienia zrzutów ekranu:

aMh2UBq.png

Czy ktoś może wie, skąd się wziął ten skrót klawiaturowy? Jaki program za niego odpowiada? Nie instalowałem żadnego oprogramowania do screenshotów, próbowałem pozamykać wszystkie programy z tray’a, niestety bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program przejął po prostu skrót klawiaturowy odpowiadający za literkę ź. Wyłączenie/zmiana przypisania klawiszy skrótu musi być zaszyta gdzieś w jego ustawieniach.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne. Problem jednak tkwi dokładnie w tym, że ja nie mam pojęcia, co to za program -- jak pisałem, nie instalowałem nigdy żadnego oprogramowania do robienia zrzutów ekranu.

Liczyłem na to, że ktoś może rozpozna program po screenshocie lub zna jakąś metodę na sprawdzenie, jaki program reaguje na daną kombinację klawiszy. Jak go znajdę, to się natychmiast z nim rozstanę, jednak nie wiem, który to. Nie mam zainstalowanego niczego, co mógłbym podejrzewać o robienie zrzutów ekranu -- ot, Steam, trochę gier, Firefox, Visual Studio, Atom (edytor tekstu), Cygwin, Clementine (odtwarzacz muzyki), w sumie to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam zainstalowanego żadnego programu z tej listy. Co więcej, przejrzałem listę procesów i dalej nie mam pojęcia, co to może być. Nic nie brzmi podejrzanie.

 

Tak wygląda okno zapisywania zrzutu ekranu:

post-190807-0-03242200-1424010170_thumb.png

Przychodzi komuś coś na myśl?

Edytowane przez Althorion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katoda:

Program pokazuje, że skrót jest zbindowany, ale nie pokazuje już niestety, do jakiego procesu.

 

@kwasior500:

Z góry dziękuję za pomoc:

4yQZTFQ.png

Przeglądarki są niewinne — odinstalowałem na chwilę Firefoksa i upewniłem się, że IE jest bez żadnych dodatków, ale bezskutecznie.

Edytowane przez Althorion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Uaktywnia się… Avira. Ostatni program, który bym o to podejrzewał, zwłaszcza że okienko zrzutu ekranu mało przypomina stylem graficznym sam antywirus. No i tak w ogóle, co ma wspólnego jedno z drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDŹ NA PROBLEM TO PROGRAM :   Advanced SystemCare

W górnym prawym rogu jest ikonka (zębatka) a tam odznaczasz "Monitor Wydajności".

Tu jest błąd bo prawidłowo program powinien się uruchamiać na Ctrl+Alt+X a jest Alt+X.

Niestety po wyłączeniu zniknie też okienko monitora które domyślnie z systemem się uruchamia i pokazuje na pulpicie wydajność procesora , ram itp.  Wciskasz na nim jest znak + i tam na dole jest przycisk który wywołuje powyższą akcję zrzutów ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny nikomu niepotrzebny śmietnik producenta.

Jak cię kręcą cyferki wydajności itp bzdety na pulpicie, to jest masa programów do tego - zarówno w programach sprawdzających wydajność sprzętu jak i do zmiany wyglądu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Nazywam się Piotrek

Mam podobny problem z tym że nie działają mi polskie znaki z alt+a,e,n,l itp.Polski znak pojawia się po wciśnięciu ctrl+alt+a,e,n,l itp.

Jak naciskam alt+e wyskakuje Edycja w mozilli jak alt+z to Zakładki jak alt+c to Pomoc jak alt+n Narzedzia.W wordzie też nie działają standardowe skróty.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem pojawił się wczoraj na moim laptopie po instalacji aktualizacji Synaptics - Pointing Drawing - Synaptics PS/2 Port TouchPad (Win 8.1). Sprawdzałem programem diagnostycznym: naciśnięcie klawisza RAlt wywołuje (na niskim poziomie) taki efekt jak naciśnięcie RAlt + LCtrl, i w rezultacie system odbiera to jako naciśnięcie lewego Alta, stąd właśnie takie objawy.

Co ma wspólnego touchpad z klawiszem RAlt nie wiem, ale najwyraźniej to właśnie ta aktualizacja odpowiada za pojawienie się problemu. Niestety, nie da się normalnie ani tego odinstalować, ani przywrócić starą wersję. Wyłączenie programu w menedżerze zadań niczego nie zmienia, nie daje nic też usunięcie go z autostartu - i tak przy ponownym uruchomieniu ładuje się ponownie.

Aha, problem na pewno nie leży w sprzęcie. Na tym samym laptopie mam też zainstalowanego Linuxa, i tam RAlt chodzi bezproblemowo, szwankuje tylko pod Windows - czyli winny jest soft, a nie sprzęt.

Ktoś ma pomysł, jak ten g* program zablokować, ew. przywrócić poprzednią wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przyczyną był zdublowany sterownik (jedna instancja zamieniała naciśnięcie RAlt na Ctrl + Alt, druga instancja znów „dodawała” Ctrl, w wyniku czego pozostawał sam Alt).

Problem rozwiązałem następująco. W programie Autoruns wyłączyłem w 3 miejscach wszystko co było związane z touchpadem. Zrestartowałem system (nie działał ani touchpad, ani klawiatura! - konieczna była obsługa myszą). Włączyłem (pod Win 8.1) Ustawienia - Panel sterowania - (System i zabezpieczenia) Znajdź i rozwiąż problemy - Sprzęt i dźwięk (tu klik, dalej w nowym oknie) - Sprzęt i urządzenia (pod Urządzenia). Uruchomił się skrypt do wyszukiwania problemów ze sprzętem, wyszukał mi kolejno klawiaturę i tabliczkę dotykową, dla każdego z nich w odpowiednim oknie odinstalowałem sterowniki. Po zakończeniu pojawił się monit o restart systemu, wykonałem... I przy następnym uruchomieniu, już bez instalacji jakiegokolwiek nowego sterownika, zaczęła poprawnie działać i klawiatura, i tabliczka dotykowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby poprawić tę przypadłość należy zmienić ustawienia programu Advanced SystemCare (masz go zainstalowany :icon_exclaim: ) - najlepiej w okienku z monitoringu RAM i CPU - przejdź do ustawienia zrzutu ekranu zmień ctr+alt+x na np. alt+b i wszysto będzie OK :grin: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDŹ NA PROBLEM TO PROGRAM :   Advanced SystemCare

 

W górnym prawym rogu jest ikonka (zębatka) a tam odznaczasz "Monitor Wydajności".

 

Tu jest błąd bo prawidłowo program powinien się uruchamiać na Ctrl+Alt+X a jest Alt+X.

 

Niestety po wyłączeniu zniknie też okienko monitora które domyślnie z systemem się uruchamia i pokazuje na pulpicie wydajność procesora , ram itp.  Wciskasz na nim jest znak + i tam na dole jest przycisk który wywołuje powyższą akcję zrzutów ekranu.

ODPOWIEDŹ NA PROBLEM TO PROGRAM :   Advanced SystemCare. 

Można temu zaradzić klikając na ten widżet na plusik aby rozwinać ten tzw widżet.

- poniżej kliknąć na strzałkę aby rozwinać okno zrzutu ekranu.

- pojawi się okno ze skrótami klawiszy.

- backspacem wykasować skróty klawiszowe atl+control+X.

- mozna zostawić control+X aby wogóle działał ten zrzut ekranu. Może się przyda.

Miałem to samo i u mnie sie udało. Warunek - musi to być nowa wersja 9 ASC Ulimate lub ASC. W poprzednich nie wiem czy jest opcja usuwania skrótów klawiszy. Powodzenia.

Edytowane przez Piotrekop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Winny był program Advanced System Care. Należy w nim wyłączyć funkcję Monitor wydajności i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...