Skocz do zawartości
Walker3d

Virgin 152Mbps a wydajność sprzętu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Hehe całe wieki minęły od mojej ostatniej aktywności w tym miejscu i szczerze mówiąc nawet nie wiem czy ktoś o nie jeszcze pamięta :P w każdym bądź razie pozdro dla starej gwardii (Paranoik to jeszcze żyje?:)

Łącze 152Mbps/12Mbps Virgin UK

 

Komp 1 - Acer 5100
Komp 2 MacBook A1181
Oba lapki mają ponad 7 lat = zabytki

Rzecz w tym że na tym pierwszym kompie max mogę wycisnąć ~84Mbps

Konstrukcja jak widać jest archaiczna i na płycie znajduję się LAN 100Mbps , kupiłem zewnętrzną 1Gbps kartę sieciową (ASIX AX88179 USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter) Płyta główna posiada USB2.0 jednak urządzenia są kompatybilne wstecz a przepustowość 2.0 to 480Mbps także styknie .

Jabłko posiada na swojej płycie już Lana 1Gbps , także tam wszystko działa . Max 158 Mbps potrafię z łącza wycisnąć .Podłączyłem do niego poprzez USB2.0 tą zewnętrzną kartę sieciową której używam  w acerze i o dziwo też max .

Skoro zewnętrzna sieciówka na obu kompach jest podpięta do USB 2.0 to dlaczego na macu działa max a na acerze tak jakby coś ją spowolniało do 100Mbps(84Mbps) . W menadżerze jest ustawiona na 1000Mbps FullDuplex także ok

Czy jest jakiś soft którym można byłoby przeanalizować wydajność magistrali USB i HDD bo tylko w tych dwóch miejscach może wystąpić dławienie łącza

PS. tak tak wiem... kupię  nowego kompa i wyrzucę wreszcie te zabytki , czekam tylko na premierę Skylake

 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaką szybkość wynegocjował system na tej sieciówce USB, nie jest powiedziane że masz 1Gb/s skoro karta jest 1Gb/s czasami auto-negocjacja (domyślnie ustawiona w systemie), wybiera 10/100/1000. Zobacz stan połączenia jaką tam masz szybkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaką szybkość wynegocjował system na tej sieciówce USB, nie jest powiedziane że masz 1Gb/s skoro karta jest 1Gb/s czasami auto-negocjacja (domyślnie ustawiona w systemie), wybiera 10/100/1000. Zobacz stan połączenia jaką tam masz szybkość.

Ręcznie ustawiałem  1000Mbps FullDuplex

 

Dodam że to wszystko stoi na Netgear  VMDG485

http://electronics360.globalspec.com/article/3410/netgear-super-hub-2-vmdg485-wireless-router-teardown

Kabel CAT 6 długości 15m

Edytowane przez Walker3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy obciążenie cpu w menadżerze zadań nie wali na 100%.

Kiedyś miałem biedę wyskoczyć powyżej 6-7MB/s w otoczeniu sieciowym, Coś (Może av, może firewall) w systemie tak było zarobione, że sieć zwalniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy obciążenie cpu w menadżerze zadań nie wali na 100%.

Kiedyś miałem biedę wyskoczyć powyżej 6-7MB/s w otoczeniu sieciowym, Coś (Może av, może firewall) w systemie tak było zarobione, że sieć zwalniała.

Obciążenie podczas speedtest.net to 70% CPU , Xp firewall OFF , Antyvir OFF

 

Na screenie testu który zalecił "M1siek " widać że max daje 90Mbps ta seciówka która jest na XP  tylko dlaczego tak się dzieje ,skoro ma twardo ustawione we właściwościach 1Gbps  i jak temu zaradzić  ?

speedtest z jabłka

http://s23.postimg.org/p51s1h43v/IMG_0721a.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas testu iperfem też miałeś takie duże obciążenie CPU?

Nie powinno być aż takie przy korzystaniu z neta, chyba masz tutaj problem wydajnościowy platformy jak zwrócił uwagę Klaus, a nie w sieci.

NIe , nie ... podczas testów Iperf obciążenie jest znikome , mniej niż 20% tylko na tym speedtest.net jak odpalą się te wszystkie "fajerwerki" to trochę zżera proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...