Skocz do zawartości
Yash

C70 (worklog)

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu się zebrałem w sobie, żeby zacząć. Coś niecoś wyjaśniłem już w tym wątku:
http://forum.purepc.pl/topic/365194-sprz%C4%99t-lc-do-7500/

Dlaczego C70? Obecnie mam CM HAF932 i jest jak na moje potrzeby za duży a C70 jest nieco mniejszy ale wciąż na tyle obszerny żeby zmieścić dużo gratów. Poza tym C70 jest w większości metalowy, plastików jest tam mało i są niewidoczne. Ostatnia sprawa, to to , że ta buda ma surowy, industrialny styl, o co mi właśnie chodzi.

Minusy - beznadziejne oryginalne okno, jakość plastików - do bani, hex mesh jest, jak to kiedyś jeden gentelmen zarapował: "rzadki jak sraczka mego dziadka" przez co ogranicza przepływ powietrza i wygląda wprost tragicznie.

Co jest w planie do zrobienia:
- wywalenie zatoki 5,25
- 3 wentylatory 'intake' z przodu

- wymiana siatek hex na gęstsze i mniej ograniczające airflow

- filtr powietrza na cały front budy 
- szklane okno na cały bok

- customowe okablowanie

 

To co mi chodzi po głowie, to buda surowa, ale nie sterylna. Kolory to przewaga czarny+szary i dodatki biały+pomarańczowy. 

Planuję dużo dupereli w stylu: osłona tylnych portów mobo, case dla regulatora obrotów, pionowy uchwyt na SSD czy schowany pod budą włącznik oświetlenia LED.
 

umrA9SF.jpg

 

 

Y8Xrp3p.jpg


Nt4Ru7F.jpg


05ZpqBN.jpg


XQMWPqk.jpg


Eyw27FW.jpg


BrtnnJv.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem że te 3x120 z przodu to będą jedyne wentyle ? 

Wydajniej na pewno byłoby 2x120 top, oraz tył 1x120 ustawione na wydmuchanie gorącego powietrza.

 

No ale powodzenia w realizacji:)

 

@down

Nie no to zmienia postać rzeczy:)

Teraz kombinacja jak najbardziej poprawna:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asz cholera. Zapomniałem napisać, że wentyli według planu będzie w sumie 6. Top+tył jak najbardziej wchodzą w grę.
Obecnie sytuacja na papierze wygląda tak:

3 x120 z przodu - wlot

1 x120 tył - wylot

2 x120 góra - wylot

1 PSU fan - wylot (półpasywny)

2 VGA - wylot (niewiele co prawda, ale zawsze coś - chodzi mi o ten niewielki grill na śledziu VGA)
 

Czyli sumując mam 3x120 wlot i 3x120 wylot + PSU i VGA. Zatem przy jednakowych obrotach 120'stek ciśnienie wewnątrz mam ujemne. Nie jestem do końca do tego przekonany. W takiej sytuacji wszelkie grille i otwory w budzie będą zasysały powietrze, żeby wyrównać ciśnienie = więcej kurzu w środku. Jeżeli dobrze rozumiem, to rozwiązaniem tego problemu będzie zmniejszenie obrotów wentylatorów wylotowych.

Wentyli jeszcze nie kupiłem. Przymierzałem się do SGT, ale są wycofane z produkcji i w tej kwestii jestem w kropce. Pierwotnie zanim znalazłem info o SGT planowałem Corsairy SP120 QE. I finalnie, prawdopodobnie te właśnie kupię. Aczkolwiek teraz to trochę odległa perspektywa, bo zbieram siano na nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczytaj sobie to: http://www.bit-tech.net/hardware/2012/02/10/the-big-cooling-investigation/1

 

IMO dawanie 2 na top jest bez sensu bo ten od strony czoła będzie wydmuchiwał świeżo zassane z przodu zimne powietrze zanim zdąży się ono ogrzać od coolera CPU. To tak na chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre spostrzeżenie i dobry art. Dzięki.

 

Tylko czy wtedy to puste miejsce na topie nie będzie służyło jako pasywny wlot? Mógłbym go zakryć a bezpośrednio nad samym coolerem od proca zamiast SP120 dać AF140, bo akurat jest taka możliwość.

ED: 3 wentyle na przodzie + pasywny wlot z filtrem na dole chyba dadzą radę z zapewnieniem odpowiedniej ilości powietrza?

Edytowane przez Yash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...