Skocz do zawartości
Althorion

Duży laptop pod Linuksa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dużego (co najmniej 17 cali) laptopa pod Linuksa. Wydajność właściwie bez znaczenia, gdyż będzie on służył jako maszyna do pisania. W związku z tym nie chcę podwójnej karty graficznej, sam Intel mi wystarczy.

 

Budżet nie jest zbyt ściśle określony. Chciałbym się zmieścić w dwóch tysiącach, ale jestem skłonny dołożyć nawet drugie tyle — z tym zastrzeżeniem, że dopłacać mogę jedynie do jakości wykonania i bezkonfliktowej współpracy z Linuksem, gdyż, jak pisałem, wydajność jest mi raczej obojętna.

I jeszcze jedno — z przyczyn ideologicznych ;) komputer nie może być dostarczony z Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brać lapka 17,3" to koniecznie z matrycą FullHD bo inaczej uzysk z dużego ekranu jest zerowy. Wtedy zostaje

 

Acer E5-771G z i5ulv + 4GB RAM lub Lenovo Z710 z i5 + 4GB RAM. Mocniejszy procesor, podświetlana klawiatura i lepsza obudowa.

 

Ze zwykłą matrycą HD+ po taniości Lenovo G710 z i3m + 4GB. Plusem jest integra intela bez dedykowanej karty

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

 

Upierałbym się jednak na pojedynczą kartę graficzną (naprawdę nie mam ochoty użerać się z Optimusem). Czy udałoby się znaleźć coś z matrycą FullHD (skoro twierdzisz, że tylko taka ma sens) przy tym warunku?

Edytowane przez Althorion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...