Skocz do zawartości
monka

Komputer do renderowania do 12 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję dobrej stacji graficznej dla architekta. Zależy mi przede wszystkim na renderowaniu i oczywiście na uzyskaniu możliwie jak najszybszego czasu. Ma to być komputer użytkowany w firmie, dlatego nie chciałabym, żeby jeden render robił mi się co najmniej 4 godziny, jak to się dzieje w wypadku:
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP-RF710-S03PL

Pracuję w programach: pakiet Adobe, AutoCAD, Sketchup+vray, KeyShot, Rhino, 3dsmax, ArchiCAD.

Będzie to sprzęt z dotacji, dlatego środki też są ograniczone. Generalnie nie mogę przekroczyć 12 000 zł, gdyż oprogramowanie też tanie nie jest.
Pomoc w sklepach komputerowych nie jest do końca obiektywna, bo każdy sugeruje to co im się bardziej opłaca lub to co mają. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, które pomogą podjąć mi dobrą decyzję. Nie chce też przesadzić z czymś, jeśli faktycznie różnica może być mało widoczna, liczy się każda złotówka, bo zawsze mogę to przeznaczyć na inny zakup do firmy lub dokupić coś później.
Proszę o jakieś propozycje sprzętu z wyszczególnieniem kluczowych podzespołów. Pierwotnie myślałam o gotowym dellu lub hp, ale już sama nie wiem, może składny komputer będzie tańszy i bardziej dobrany?
Czy możecie polecić jakieś dobre / tanie / sprawdzone sklepy? Firma będzie prowadzona w Warszawie, ale jeśli mają wysyłkę z innych miast to nie problem.

z góry ślicznie dziękuję :)
pozdrawiam
monka
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowiec od Della czy HP ma ten plus że masz bardzo dobrą gwarancję ( w przypadku Della jest to często gwarancja NBD D2D ) .

 

Z drugiej strony za sprzęt przepłacasz - czasami dość znacznie , także nie jesteś pewien do końca jakości podzespołów - często nie wiadomo od kogo pochodzi płyta , dysk , ram czy inne elementy danej konfiguracji .

 

Jak dla mnie to lepszym wyjściem było by branie składaka na sprawdzonych , markowych podzespołach .

 

Za 12 k zł proponuję coś takiego :

 

CPU : I7 5820K - 1 687 zł .

 

Chłodzenie CPU : SPC Grandis - 148 zł

 

MB : MSI X99S SLI PLUS - 833 zł .

 

RAM : Crucial Ballistix Sport 2x8GB 2400MHz DDR4 CL16 - 853 zł

 

VGA : PNY Nvidia Quadro K4200 4GB - 3 311 zł

 

SSD : Plextor M6S 256GB - 565 zł

 

HDD : WD Blue 1TB - 235 zł .

 

Buda : Zalman Z9 U3 - 259 zł

 

Zasilacz : Cooler Master G550M 550W - 259 zł

 

Monitor 27" 2 560 x 1 440 : Dell U2713H - 2 629 zł .

 

Razem : 10 781 zł , ceny z morele.net .

 

W zestawie masz mocny , 6 rdzeniowy procek z opcją OC oraz wydajne chłodzenie do niego , 16GB ramu DDR4 , profesjonalną kartę graficzną , szybki dysk SSD i dobry HDD , cicha i przewiewna obudowa oraz modularny zasilacz .

 

Do tego dobry monitor na matrycy IPS zdolny do wyświetlenia głębi barw 10+ bitów .

 

Zostaje ci jeszcze ~1 200 zł na ew. zmiany - np. więcej ram czy pojemniejsze SSD/HDD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. przy stacji renderujacej widzialbym zasilacz o sprawnosci gold albo platinum.

 

2. zamiast Dell U2713H  za 2600 :

-- jesli oszczedzic : Dell U2713HM za 2000pln    

-- NEC EA274WMi za 2450

-- lub dolozyc do EIZO EV2736W za ok 2950pln -- 5lat gwaracji, matryca pls samsunga, brak srebrzenia czarnego pod katem, dobre wykonanie, itp.

W typowym CAD rozszerzony gamut moze co najwyzej sprawiac klopoty.  Lepiej zostac przy sRGB.

 

3.przydalby sie RAID1 w tej stacji...

dyski nie padaja czesto, ale nie znasz dnia ani godziny.  a deadline na projekt/konkurs masz nieruchomy.

 

4.nie jestem przekonany czy @monka uzyskasz jakis zysk z profi karty Quadro uzasadniajacy wydanie 3300pln.

--przy planowanych solidnych rendarach na GPU : kup GTX980 za 2500pln.  

--przy dopiero planowanych okazjonalnie renderach na GPU, albo nauce programow wykorzystujacych GPU do renderow : GTX960 za 1000pln

--a tak to styknie bez problemu GTX750ti  (wersje z 2x wentylator - generalnie cichsze od 1x) za 650pln 

 

5.dobralbym tu tez jakas obudowe dobrze tlumiaca halas ;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeony to koszt od ~1 800 zł wzwyż za 1 sztukę  - zależy jaki model wybierzesz np.

 

Xeon E5 2620 V3 2.4 Ghz 6C/12T za 1 838 zł w techplanet.pl lub Xeon E5 2623 3 Ghz 4C/8T za 2 593 zł w tym sklepie .

 

RAM DDR4 ECC to koszt ~850 zł za 16GB np. Crucial 16GB DDR4 2133 mhz CL15 ECC , Płyta 2P to koszt ~2200 zł np. ten Intel .

 

Podsumowując - cena zestawu 2x Xeon + płyta + ram 16GB to będzie 6 818 zł w opcji z Xeonem E5 2620 V3 , w opcji z 2623 wyjdzie 8 328 zł .

 

To tak na szybko znaleziony sprzęt , możliwe że jak by dokładnie poszukać to całość można by było dostać taniej .

 

W stosunku do opcji z I7 5820K za całość płacisz przynajmniej 3 300 zł więcej , dodatkowo rendering via CPU będzie wolniejszy niż na tym Quadro czy GTX-ie 9xx / 7xx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...