Skocz do zawartości
Kszysiu

"nowe" mobo i proc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że zawsze gdy wymieniam sprzęt komunikuje się z wami tak zrobię i tym razem.

Niestety sypie mi się mój zestawik XEON x3220 + 6gb ram + GTX260. Niestety prawdopodobnie to moje mobo p35-ds3. Komp wstaje raz na 30 prób, dzis próbowałem ze 3h w międzyczasie nawet wszystko odłączyłem (jedna kość ramu, bez grafiki, sama płyta z prockiem, nadal nic, zawsze tak chodził). Oprócz tego nie działa jeden slot RAMu przez co mam 6gb a nie 8... Ale to nie ważne... 

 

Do rzeczy.
Jak zwykle myślę nad tym, co nie widnieje obecnie w polecanych. Nie rozmyślam nad tym, czy ten zestaw będzie przyszłościowy bo pewnie tak jak teraz kompa wymienię po 5 latach gdy socket i tak się już zmieni itd itp. 

 

Jestem z tych co lubią kręcić więc:

Myślę nad jakimś i5-750 za jakieś 250zł + jakaś płyta za 150zł (używki) + jakieś chłodzenie za 100zł (zdam się na płytę jaką polecicie, lubie gigabyte)

 

Ewentualnie Jakiś pentium G3258, koszty podobne.

 

Oba raczej bym kręcił pod 4ghz

 

Najtańszy w tej chwili intel z "k" na końcu w nazwie z nowszych serii niż procki na 1156 to na allegro w tej chwili około 800zł. Wg mnie nie jest to opłacalna dopłata względem i5-750, patrząc na testy z przed kilku ładnych lat.

 

Tak na prawdę myślę o tym i5-750 i tym pentiumku. Co byście zrobili? Czy architektura pentiumka jest na tyle lepsza, że powinna zjeść 4 rdzenie nowszego brata w grach? jeszcze dodam, że zostaje na razie u mnie mój gtx, a nvidia jak to nvidia - 4 rdzenie lubi.

 

A może podkręcanie nie jest już trendy i się nie opłaca? może warto kupić coś co od razu ma wydajność?

ps. jeśli chodzi o płyty główne to myślę, że chciałbym iść w stronę mini itx jeśli jest coś godnego polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,41 W zależności od gry różnica po między najlepszym I3 a I5 760 po oc to od kilku do dziesięciu FPSów. Planuję też kupić coś podobnego w niskiej cenie i ciekawy wydaje się też I7 9x0 (920 jest chyba za 150zł) tylko MOBO trochę droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mysle nad i7 9x0 jeszcze... zobacze czy uda mi sie dzis taniej upolowac plyte...

 

tsrules - znam siebie i wiem jak zadko zmieniam cos w kompie. pewnie nastepna modernizacja bedzie i tak w momencie kiedy wszystkie istniejace na dzis dzien podstawki beda wymarle. dlatego nie biore pod uwage zadnej "przyszlosciowosci" sprzetu.

 

do tego te starsze sprzety przemawiaja do mnie troszke portem IDE - tak, mam na to naped, dokladnie nagrywarke dvd i szkoda mi ja troche wyrzucac...:-)

 

przepraszam za brak pl znakow, pisze z tel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVD na IDE... 5-8zł ?

Wiem, mam takie w 3 starszych PC, ale nie jest to dla mnie powód do kiszenia na starej platformie.

Jedynym sensownym wyborem są używki 1155. Takie i5-2400/2500 ok jeśli nie chcesz się pakować w 1150. Bardziej wstecz bym nie szedł.

Ewentualnie jakiś Nehalem na 1366 (i7-960 są w podobnej cenie co i5-2400). Względnie taniej jakiś W3520 czy X5570 albo szybsze. Choć to chyba już za stare zabawki.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym sprzetem na IDE to mnie troche ponioslo, ale szkoda kupowac nowy jak ten jest w perfekcyjnym stanie:-)

 

kurde i5 2500 to juz koszty calkiem spore... na allegro to co najmniej z 500zl, a z magicznym K trzeba zaplacic jakies 850... teraz po glowie mi chodzi opcja z jakims i7-9x0 bo ceny podobne do tych z i5-750 (tansze procki, drozsze plyty)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomijajac napędy...;)

Płyta asus P6T-SE + I7-930 443zł+140zł= 584zł Dobre oc, zjada dużo prądu, stara arch., Wydajne po OC

Płyta np. Gigabyte GA-H55-UD3H + i5-750 250zł+250zł = 500zł Dobre OC, zjada też dużo prądu ale troche mniej, mniej wypasiona płyta, Prawie tak samo wydajne po OC

Jakaś płyta pod 1155 za około 220zł + jakieś i3-2100 za około 250 czyli ze 440zł - nowsza architektura, mniej prądu, podobna wydajnosc bez OC, słaba wydajnosc po oc powyższych
Jakaś płyta pod 1150 za około 220zł + Pentium G3258 265zł czyli około 450zł - nowa architektura, malutkie zuzycie pradu, wydajnosc nienajgorsza, mega OC, ale dostanie po tyłku jak tylko gry zużyją wiecej niż 2 rdzenie, a do tego nvidie (przynajmniej stare) wolą mieć 4 wątki.

 

Mi się podoba opcja nr 1 i 4 najbardziej... tak mi się wydaje... w sumie i tak wszystko będzie ograniczać gtx260...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odpalać kompa praktycznie bez niczego (jedna kostka RAM, procek, bez grafiki, bez napędów itp) i było to samo.. Myślisz, że to może być zasilacz? Nie pamiętam co tam dokładnie siedzi, ale wiem, że to było jakieś 550W ze średnio-wysokiej półki (certyfikat 80+ silver albo bronze, modularne kable)

 

Postaram się skądś zorganizować sobie zasilacz na test...

te tanie płyty na h61 posiadają jakiekolwiek opcje OC? ewentualnie jak już miałbym nie podkręcać to z chęcią poszedł bym w UnderVolting - wiem, lubie kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...