Skocz do zawartości
Gawronman

Corsair VS 550W – reset PC podczas testu POWER SUPPLY (OCCT) i w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam:

Płytę główną: MSI Z87-G43

Procesor: Intel i5-4670K

Kartę graficzną: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5

Zasilacz: Corsair VS 550W

RAM: Crucial Ballistix 8GB

System: Windows 7 64-bitowy

Od jakiegoś czasu raz na jakiś czas PC naglę się wyłączał podczas grania (tak jakby ktoś nagle wyłączył zasilanie) i włączał ponownie, myślałem że to jakieś "mignięcia prądu" i jeśli kupię choć mały UPS, będzie ok. Niedawno pobrałem sobie nową strzelankę i kiedy uruchamiałem ją w pełnej rozdzielczości 2560x1080 to w momencie uruchomienia właściwej gry za każdym razem następował reset, po przełączeniu na 1920x1080 gra działała dopóki nie było większej akcji – znów reset.

Pobrałem więc OCCT i na max ustawieniach obciążałem:

CPU: mimo stosunkowo wysokiej temperatury i pełnego obciążeni nic się nie dzieje,

GPU: podobnie jak CPU, choć wartość CPU VCORE „skacze”

POWER SUPPLY: po kilku sekundach komputer nagle się wyłącza.

Tu znajdują się wykresy z OCCT:  

https://drive.google.com/folderview?id=0B4GGfXblBjCjcXFCS0ozOS1nYW8&usp=sharing

Komputer mam już od marca 2014, grałem już wcześniej na nim w wymagające tytuły (m.in. Crysis 3 czy Watch Dogs) jednak nie było z nim żadnych problemów aż do września kiedy PC przestał się uruchamiać i miałem gwarancyjnie wymienianą płytę główną i RAM, po czy skończyłem Wiedźmina 2 więc raczej problem nie jest spowodowany przez wymienione części.

Podczas przeglądania Internetu czy grania w mało wymagające gry nie występują żadne problemy.

Jest tu nad czym się zastanawiać czy pozostaje jedynie wysłanie zasilacza na gwarancję?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna VS-ka pada, co mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Ślij na gwarancję. Istnieje oczywiście ryzyko, że w serwisie stwierdzą, że zasilacz jest ok, skoro komputer się na nim uruchamia. Oni tam stress testów raczej nie robią. Dlatego opisz im dokładnie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę - zrobię tak.
Gwarancja jeszcze jeden rok, opłaca się sprzedać po serwisie i kupić coś lepszego?
Szczerze wolałbym kupić coś teraz niż czekać prawie miesiąc bez sprawnego PC.
Warto kupić coś droższego, czy coś sprawdzonego ze średniej półki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gware, są lepsze i wydajniejsze zasilki w przystepnych cenach. Nie ma co sie uzerac z tym corsairem.

 

No chyba, ze sprzedaz ale czegos takiego nie sprzedalbym jako pelnowartosciowego produktu. Ja bym oddal na gware, zakupil nowy a ten jak przyjdzie z gwarancji - wtedy bym go sprzedal. Ale rob jak uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...