Skocz do zawartości
domelz

Komputer do 4000zł max 4500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dzieciak mojego szefa zażyczył sobie komputer na komunie...

Budżet do 4500 (nie może przekroczyć) najlepiej bliżej 4000zł, oczywiście to limity bez monitora.

Ma na nim pograć przez 2-3 lata.

Bardzo proszę o podrzucenie jakichś gotowych zestawów.

Dysponuję dodatkowo 2 kośćmi ram po 4gb ze "starego komputera". A chciałby mieć 16gb więc ramu 8gb, ale żeby były 2 wolne sloty ddr3.

Jest też potrzebne aby komputer miał mega giga obudowę... żeby koledzy zazdrościli oczywiście...

 

Z góry bardzo wam dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015?page=0,16będzie happy. Możesz kulturalnie spytać się co za obudowę chce, bo tego jest tyle na rynku, że masakra.

 

Fractal Design Define R4 Black Pearl, wtedy zestaw za 4000 oglądaj.

Zdaj sobie tez sprawę, że pewnie potrzebujesz taką małą drobnicę jak mysz, klawiaturę, głośniki....a to jak ma być hiper fanboyskie może kosztować.

 

Dzieciaki raczej będą podniecać się bebechami i tym co na stole + jak gry 3D zapier...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sprzet ma byc super duper hiper turbo fajnie wygladajacy to widze takie cos - jak dzieciak chce byc najfajniejszy to koniecznie nvidia intel i7 i seagate... wiadomo wychodzi duzo za drogo. 6k. http://www.morele.net/inventory/info/vRKaYx/

 

najrozsadniej jest brac dla takiego dzieciaka ( 9 lat? ) asrock h81m+i5 4460+r9 290x+2x4GB+mx100 256GB+1TB wd+zasilator 500W do tego wrzucic jakies chlodzenie pokroju grandisa zamknac w jakiejs super hiper obudowie xXxAerocoolxXxG.A.M.I.N.G.xXxPredatorxXx

 

 

 

edit:spoznione xD

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturę i myszkę i monitor itp ma. Wszystko Razer lub logitech, wsyzstko gaming....
Nie dodałem że wie dość dużo.  Chce grać w wiedźmina na wysokich wymaganiach.
Co prawda trochę przekroczyłem budżet, bo dodałem 2x ram, ale ogólnie czy taki zestaw jest ok?
http://www.morele.net/inventory/info/cvQCJy/
Czegoś brakuje? Czy zasilacz OK? Czy coś zmienić?
Od razu mówię że nie ma znaczenia czy AMD czy intel + nvidia, nawet lepiej AMD bo nowsze modele mają niższą cenę niż porównywalne nVidii.

Edytowane przez domelz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ten "dzieciak" będzie na nim robił i czy tylko on.

Ja po prostu kupiłbym mu "ładny", sensowny komputer w zalecanej kwocie ... szaleństwem była by tylko kolorowa obudowa pod aranżację pokoju, choć więcej frajdy miałby raczej z konsoli + "Kinecta", a może już ma.

 

domelz, dnia 18 Lut 2015 - 22:54, napisał:
Od razu mówię że nie ma znaczenia czy AMD czy intel + nvidia, nawet lepiej AMD bo nowsze modele mają niższą cenę niż porównywalne nVidii.

To akurat ma priorytetowe znaczenie.

 

Zestaw, kóry zrobiłeś jest... niefajny.

 

Nie kombinuj tylko wybierz z gotowca i dorzuć obudowę, może być pod Twój gust. Komp musi mieć intela i Nvidię, zasilacz możesz oczywiście kupić do niego wersję Gold, ale 500-550W spokojnie wystarczy, chyba, że mu chcesz później zrobić upgrade do wersji SLI :P np 2 x GTX 970

 

Skoro dla szefa to monitor ten ""wtajemniczony" dzieciak jaki ma 4K?

 

 

P.S 9 latek i Wiedźmin 3... teraz rozumiecie, że są różne dzieciaki, haha.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ten "dzieciak" będzie na nim robił i czy tylko on.

Ja po prostu kupiłbym mu "ładny", sensowny komputer w zalecanej kwocie ... szaleństwem była by tylko kolorowa obudowa pod aranżację pokoju, choć więcej frajdy miałby raczej z konsoli + "Kinecta", a może już ma.

 

domelz, dnia 18 Lut 2015 - 22:54, napisał:

Od razu mówię że nie ma znaczenia czy AMD czy intel + nvidia, nawet lepiej AMD bo nowsze modele mają niższą cenę niż porównywalne nVidii.

To akurat ma priorytetowe znaczenie.

 

Zestaw, kóry zrobiłeś jest... niefajny.

 

Nie kombinuj tylko wybierz z gotowca i dorzuć obudowę, może być pod Twój gust. Komp musi mieć intela i Nvidię, zasilacz możesz oczywiście kupić do niego wersję Gold, ale 500-550W spokojnie wystarczy, chyba, że mu chcesz później zrobić upgrade do wersji SLI :P np 2 x GTX 970

 

Skoro dla szefa to monitor ten ""wtajemniczony" dzieciak jaki ma 4K?

 

 

P.S 9 latek i Wiedźmin 3... teraz rozumiecie, że są różne dzieciaki, haha.

Dlaczego komp musi mieć nV i Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Intel bo zostawił AMD daleko w tyle, a Nvidia nie jest konieczna, ale ma lepsze sterowniki, stabilniej wyświetlany obraz, shadowplay, gsync i coś się jeszcze znajdzie. Wady Nvidii względem AMD? Cena, ale nie zawsze.

Osobiście miałem HD7870 i nigdy więcej. No chyba, że AMD zmieni się znacząco na plus.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel bo zostawił AMD daleko w tyle, a Nvidia nie jest konieczna, ale ma lepsze sterowniki, stabilniej wyświetlany obraz, shadowplay, gsync i coś się jeszcze znajdzie. Wady Nvidii względem AMD? Cena, ale nie zawsze.

Osobiście miałem HD7870 i nigdy więcej. No chyba, że AMD zmieni się znacząco na plus.

gdzieś Ty się chłopie urodził :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze robia w chu... kupujacych ;)

 

To ludzka rzecz ... tak jak i pomyłka.(Zakładam, że NV to pomyłka lub planowane obniżenie wydajności 970-ki vs 980)

Równie dobrze można popatrzyć co robią sklepy, które kupiły karty przykładowo gdy dolar stał 3zł i skoczy na 3,5zł.

 

Nie zmienia to faktu, że wyboru sensownego nie ma.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Liczyłem na minusy. Nie myliłem się... Taka moda na tym forum AMD be i minusy się sypią. Dobrze, że nikt mnie nie opluł. Na merytoryczną odpowiedź nawet nie liczę.

 

Miałem bezpośrednie porównanie GTX660, GTX760 i HD7870 na bliźniaczych konstrukcjach, tak samo jak HD4850 i 9600GT (ale na procku, który nie domagał i którego miały podobno zabić stery od nvidii i tak się nie stało).

Podobny hejt tutaj panuję na monitory 120Hz i tylko tutaj. Takie osobliwości tego forum.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje opuścić to forum i wracać na PCLaba czy skąd tam przyszedłeś skoro Ci nie odpowiada coś na tym forum.  To że dostałeś minusy od innych użytkowników jest spowodowane tym że wypisujesz bzdury i nie pierwszy raz zresztą.  Tym sposobem wprowadzasz ludzi w błąd, a to jest bardzo istotne i źle postrzegane na tym forum.

 

 Co do  AMD obecnie się mocno poprawiło jeśli chodzi o sterowniki. Uwierz mi że jeszcze do niedawna sam miałem niechęć do AMD, ale skoro coś działa i dobrze to po co te hejtować.  Nie jest to ideał, ale NVIDIA też robi fuszerke. Jedyny plus Nvidii jeśli chodzi o stery to taki że wydaje je częściej i robi więcej poprawek. Piszesz o hejcie a sam go robisz. ? Przymśl to.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...