Skocz do zawartości
puuuds

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie planuje wymienić podzespoły mojego komputera. Procesor o jakim myślałem to g3258. Do tego płyta - ASrock H81m. I tu rodzi się dość ważne pytanie: czy z tą płytą będę w stanie podkręcić tego procka do około 4.0 GHz? Na kartę chciałbym przeznaczyć około 600 zł tak abym mógł pograć w gry na średnio - wysokich detalach. Moja propozycja to ASUS 7870. Co do pamięci RAM to chyba jednym z lepszych wyborów jest 4GB HyperX Savage 1600 MHz CL9. Do tego dysk SSD GoodRam c40 120 gb + HDD 500 gb ze starego kompa. Co do zasilacza to myślałem nad: 

- Antec VP-500w

- SilentiumPC Vero L1 500w

To są moje propozycje, chyba że są jakieś inne godne polecenia.

Większość propozycji tak naprawde brałem stąd http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015?page=0,0

Proponujecie coś zmienić? Za wszystkie odpowiedzi dziękuje! ;)

Edytowane przez puuuds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nie-kumatych: źle zatytułowałeś temat. Teksty typu "Pomocy!", "Pomóżcie!" etcetra nie ułatwiają nikomu korzystanie z forum. W temacie najlepiej zawrzeć dokładną informację o tym czego chcesz, np. wymiana procesora na lga 1150 w zakresie tylu i tylu złotych. 

 

Co do sprzętu - na g3258 sobie nie pograsz, bo większość gier zaczyna blokować działanie na dwóch rdzeniach. Poza tym, H81 to nie jest chipset do podkręcania. Jeśli chcesz stopniowo wymieniać, to może napisz, co w tej chwili posiadasz. A jeśli chcesz kupić nowego peceta, to najprościej będzie ci wybrać jeden z polecanych zestawów na PurePC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze źle zatytułowałem temat. Teraz jest dobrze?

 

Obecnie posiadam i3-540 (lga1156, a chciałbym przerzucić się na 1150 wiec napewno kupie od razu płytę i CPU) 2 gb ramu ddr3. Karty graficznej nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze źle zatytułowałem temat. Teraz jest dobrze?

Tak, jest dobrze, niestety forum jest złe. Zupełnie przypadkowo trafiłeś na forum "nie dla debili".

Nie próbuj mi tylko mówić, że cię obrażam. To ty obrażasz siebie tym co robisz. Napisał ci rocketv78: "Teksty typu "Pomocy!", "Pomóżcie!" etcetra nie ułatwiają nikomu korzystanie z forum". W linkowanym temacie masz info "6. Jakich słów nie używać, słowa zbędne w tytule tematu: proszę, prośba, ocena, pomoc".

Reszta treści tytułu to "wyborze sprzętu". Na litość! Cały dział tego dotyczy, wyboru sprzętu! Gdzie jest więc precyzyjne tytułowanie tematów, które ma ułatwiać korzystanie z forum? Mam na myśli korzystanie z forum przez użytkowników a nie pijawki które przychodzą tylko gdy są w potrzebie, robią bydło i znikają.

Mimo tego nadałeś tytuł "Prośba o pomoc w wyborze sprzętu  " i pytasz

 

Teraz jest dobrze?

Nie obrażaj swoich rodziców.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...