Skocz do zawartości
Quake96

GeForce FX5200 vs. Radeon 9250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)
 

Posiadam dość leciwego już blaszaka do którego posiadam obie w/w karty i nie wiem na którą się zdecydować. Pierwsza karta to ZOTAC GeForce FX5200 256MB 128bit DDR, zaś druga to ATI Radeon 9250-T2DV-128D o pamięci 128MB. Teoretycznie GeForce jest lepszy pod względem pamięci, ale jak jest z wydajnością? Która karta będzie lepsza do poniższego sprzętu i dlaczego:

 

- Intel Pentium 4HT 3,0GHz

- 1,50GB RAM DDR1 (2x256 + 2x512)
- MSI 865PE Neo2-P

Bardzo proszę o wszelkie rady i podanie zasadniczych różnic między obiema kartami. Czytałem o nich w necie, ale czasem niektóre strony podają sprzeczne informacje. Jedyna znana mi różnica (poza pamięcią) to obsługa DirectX, gdzie FX5200 ma obsługę 9.0 a Radeon 9250 tylko 8.1. Co będzie lepsze do gier sprzed ~10lat, takich w których mógłbym wycisnąć jak najwięcej na takiej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już posiadasz obie karty to nie prościej je założyć i odpalić 3DMarka lub kilka gier, w które zamierzasz grać?

Obydwie karty to zabytki. Przy czym GF powinien być bardziej wydajny i mniej problematyczny.

 

BTW: Za 200 zł (słownie: dwieście złotych) nabyłem w tym tygodniu sprzęt Pentium Dual Core 2.66GHz, 2GB RAM (DDR2) i GF 8400GS (z HDMI). Może czas na zmianę sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewa tutaj jedna osoba i jej post został ukryty.

 

Uświadomienie koledze, że za niewielką kasę można mieć bardziej wydajny i przyjemny do gier sprzęt to chyba nie jest żadna zbrodnia, co?

Może kolega nie orientuje się w rynku i nie wie, że niewielkim nakładem kosztów może mieć znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu ma co ma, nie wiem w czym pomaga wyśmiewanie, no chyba że trzeba się dowartościować za wszelką cenę

odnośnie tematu GeForce jest odrobinę wydajniejszy i ma więcej RAMu ;)

 

A gdzie jest wyśmiewanie się ? Przecież mając do wyboru taki PC to już lepiej za 200 zł czy jak tam kupić coś na czym sobie pogra w te starsze gry, które chce i komputer będzie działał.

Wiem bo sam siedziałem kiedyś na takim PC i wiem jak się wszystko zacina, klatki stop itp.. Więc to jest raczej życzliwa porada. Nie każdy musi wiedzieć, że można nabyć taki PC tak tanio, gdy Ja kiedyś za swój PC dałem 2000zł.. ale to było xx lat temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylko, że ja nie tyle pytałem co kupić a co wybrać, bo obie karty mam :D Tak samo ten komputer to nie jest mój główny sprzęt. Na codzień śmigam na laptopie z dwurdzeniowym prockiem, do tego złożyłem sobie z leżących u mnie części komputer lepszy od wymienionego w pierwszym poście, a ten do którego chcę wybrać kartę to taki złomek kupiony za 40zł :D Radeon już w nim siedział, a FX5200 dostałem od kumpla. Nie mam też czasu na zabawy z 3dmarkiem, a sam komputer póki co robi za ozdobę :D


PS:

 

BTW: Za 200 zł (słownie: dwieście złotych) nabyłem w tym tygodniu sprzęt Pentium Dual Core 2.66GHz, 2GB RAM (DDR2) i GF 8400GS (z HDMI). Może czas na zmianę sprzętu?

Z tego typu "tanio kupionych" mam kompa z P4HT 3,2GHz, 2GB DDR2 i GF9800GT (1gb) na którym bez problemu grywam czasem w GTA IV. Kosztował mnie raptem 15zł na zmianę ramu z 512mb na 1gb, reszta sama się zebrała :v Tu nie chodzi o to co kto ma lepszego, tylko o to co będzie lepsze do tego co wymieniłem wyżej :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam też czasu na zabawy z 3dmarkiem, a sam komputer póki co robi za ozdobę :D

 

Skoro tobie się nie chce to czemu nam zawracasz gitarę? Forum to nie miejsce dla bezczelnych leni.

 

Wysłane z mojego GT-N7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dział troche nieodpowiedni...

 

Szukałem odpowiedniego działu i ten wydał mi się najbardziej pasujący. Jak masz inną propozycję to chętnie przeczytam.

 

Skoro tobie się nie chce to czemu nam zawracasz gitarę? Forum to nie miejsce dla bezczelnych leni.

 

Wysłane z mojego GT-N7000

 

Ani dla osób o niskim poziomie kultury osobistej. Napisałem tylko, że nie chce mi się testować tych kart w 3Dmarku, a temat założyłem po to aby dowiedzieć się od speców, która karta może wydać się wydajniejsza na co dzień i dowiedzieć się więcej nt. różnic między nimi. Testy to nie wszystko, ważna jest opinia użytkowników, bo test nie powie Ci nic na temat awaryjności czy problemów ze zgodnością w grach i tak dalej. Poza tym nikomu gitary nie zawracam, tylko kulturalnie proszę o poradę. Nikogo nie zmuszam do tego aby tu wszedł i na siłę coś pisał :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji DX 9 dla FX 5200, zostawiłbym własnie tą.

Wydajnościowo są podobne.

Poza tym skoro masz obie to przetestuj je i tyle. Lenistwo nie jest tutaj zbyt dobrze widziane, tym bardziej, że ci to nie zajmie dużo czasu. Zostaw tę, która ci lepiej spasuje.

Filozofii nie ma.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...