Skocz do zawartości
unpure

Zakup monitora do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij oglądać od 23 cali, bo Full HD poniżej to jakaś masakra, a skalowanie w Windows ssie.

Jak masz pracować z kolorami, to pewnie jakieś IPS lub MVA, bo PVA w tej cenie to chyba używki.

Jak nie musisz pracować na kolorach, to pewnie dobry TN (o ile jeszcze takie robią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Konkretnego produktu wybranego pośród wszystkich dostępnych nie polecę bo nie mam ochoty szukać jakie wady ma dany monitor i na co trzeba uważać(za dużo roboty żeby robić to za kogoś, a nie chcę polecać niepewnego produktu)- polecę ci swoje typy, które problemów nie mają i pasują do twoich wymagań, a ludzie bliźniaczych wcześniejszych modeli używają do tej pory i sobie chwalą.

Jeśli do pracy to:

-matowa matryca (refleksy męczą wzrok i pogarszają widoczność obrazu, więc glossy odpada)

-jednostajne podświetlenie/brak migotania/flicker free

-jak najmniejsza emisja niebieskiego światła

-podstawka, która pozwoli wyregulować pochylenie i wysokość

-stabilna podstawka, która zapobiegnie chybotaniu monitora(są monitory, które mają z tym problem)

-cień szansy, że przyda ci się pivot

Do gier:

-Przydałby się szybki czas reakcji i 120Hz(w szybkich grach akcji), ale skoro grasz w strategie to raczej niewiele ci da i obędzie się bez, ale jeśli przewijasz szybko ekran i w ruchu chciałbyś zbadać jednostki albo po prostu śledzić grę przewijając ekran bez zatrzymywania się w konkretnych lokacjach by dopiero móc się przyjrzeć to 120Hz i strobowanie zrobi robotę albo jeśli chciałbyś włączyć jakiś obszerny dokument i puścić automatyczne przewijanie i czegoś szukać w taki sposób to może się przydać (na 60Hz będzie zupełnie nieczytelne), ale tak jak pisałem migotanie męczy wzrok, a strobowanie polega na migotaniu- w grach jest ok, ale do czytania tekstu niekoniecznie, ale czasami zapomnę wyłączyć i problemów później nie mam mimo, że potrafię zorientować się po paru godzinach jak skupie się na czytaniu niby w chwilowej przerwię od gry, która się przedłuża.

Teścik gdyby cię ciekawiło:

http://testufo.com/#test=framerates-text&pps=960

Na 1920px obraz jest nadal idealnie czytelny, ale bardzo ciężko go złapać wzrokiem. Na 3840px nie jestem w stanie złapać wzrokiem tekstu. Jest inny test, który działa w poziomie i na 5760px daje radę. Możesz jedynie sprawdzić jak bardzo nieczytelne jest to na 60Hz i porównać do tego co podałem.

 

120Hz- to byłby BenQ XL2411Z (1050zł)

60Hz- Seria BenQ RL (seria do RTS-końcówka HM oznacza mocne zmatowienie- znaczenia innych końcówek nie roztrząsałem dużo różnych)- Miałem RL2455HM do pracy nadaje się idealnie (posiada wszystkie cechy, które podałem wyżej-niestety oprócz pivota, ale ja mimo, że mam to nie używam-nie znalazłem zastosowania) Kolory były jakieś dziwnie pożółkłe, ale nie próbowałem zmieniać bo natchniony tym monitorem postanowiłem dopłacić do 120Hz. Do gier nadaję się bardzo dobrze- niski input lag, skalowanie obrazu od 17 do 24 cali(skoki o 1 cal) w różnych proporcjach(może się przydać, ale raczej nie), black equalizer (w RTS się nie przyda). Do strategii nada się tak jak każdy inny monitor, a w innych grach będzie widać i czuć jego przewagę, ale grając od czasu do czasu w strategue pewnie znacznej różnicy nie odczujesz. Do pracy nadaję się bardzo dobrze, a do gier bardziej niż potrzebujesz. Oglądanie filmu w pozycji leżącej patrząc na monitor od dołu może być jedynym problemem. Cena 600-700 jest powiedziałbym optymalna i uczciwa.

http://gaming.benq.com/gaming-monitor/rl-series

Co do psucia...

Żadnych statystyk nie przeglądałem. Oddałem na gwarancję swój monitor XL2411Z bo miał minimalne przebarwienie w rogu, którego nikt oprócz mnie nie widział. Mogli odpisać mieści się w normie i odesłać, ale nie... Wymienili na nowy w ciągu dwóch tygodni-koszt przesyłki w obie strony pokrył producent., więc serwis na plus-przynajmniej dla mnie.

 

Widziałem kiedyś recenzję monitora BenQ typowo do biura nawet miał wyłącznik odcinający zupełnie zasilanie taki jak w zasilaczach, ale nie pamiętam modelu. Zaczynał się raczej na B.
Znalazłem:
http://www.benq.pl/product/monitor/bl2411pt/

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...