Skocz do zawartości
thexamx

Rozbudowa sprzętu pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mój komputer już nie jest najnowszy więc wypada go trochę rozbudować grafikę myślę, że mam dobrą. Na moje oko procesor i płyta główna do wymiany znalazlem i5-4670k za 1000 zł co powiecie na taki wybór? Oczywiście komputer głównie do gier.

 

Specyfikacja:

Intel Core i5-3350P

MSI B75A-G43

Crucial SpecTek 8GB DDR3

Sapphire Radeon 7870 xt

Seagate Barracuda ST1000DM003-1CH162 1TB

Chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz silentiumpc deus g1 500w

Edytowane przez thexamx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co grach i w jakich detalach / rozdzielczościach ?

 

Sama zmiana procka jest średnio sensowna - I5 4670K@ Stock nie jest dużo mocniejszy niż twój 3350P , w grach gdzie procek daje jeszcze radę zmiana da nie wiele , trochę lepiej będzie w grach mocno obciążających CPU .

 

Więcej zyskasz na wymianie karty - dozbieraj trochę i kup R9 290/290X lub GTX970 .

 

Ew. jak w grę wchodzą używki to do 1000 zł możesz spokojnie dorwać R9 290 z koparek , często karta ma gwarancję i to jeszcze długą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to jednak karta nie wyrabia, a myślałem że daje jeszcze rade...

Gram zazwyczaj w FULL HD.

Lepsza NVIDIA czy AMD?

Dotychczas miałem AMD tzn sapphire i powiem że się strasznie grzeje gram w CS:GO w full hd wysokie detale i potrafi mi tak nagrzać pokój jak grzejnik...


Zapomniałem dodać że moja obudowa to 

 SilentiumPC Brutus 410

na pewno wszystko się do niej zmieści?

Chociaż szczerze mówiąc mógłbym wszystko przemontować tylko zastanawiam się czy będę potrafił

Edytowane przez thexamx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku W2 czy CS:GO to nie procek i karta nie wyrabiają .

 

Wąskim gardłem może być np. zasyfiony/uszkodzony dysk czy zasyfiony system .

 

Szczególnie dysk który ma duże problemy , bad sektory , bardzo niskie transfery i duże opóźnienia może powodować takie problemy .

 

Do tego jak masz soft który działa w tle i może w jakimś stopniu obciążać kompa to w sytuacji z uszkodzonym HDD może to być nagle gigantycznie obciążenie dla CPU .

 

Sam miałem taką sytuacje na starym kompie - padający dysk , Kaspersky działający w tle i mamy nagle 100% obciążenia ( a to był Duron 700 mhz ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli podkręcałeś kartę poprzez evga precision X to wywal. Jakieś cyrki ostatnio są. Gry mi wywalały błędy o niestabilności i się wykrzaczały. Nawet wskazywały evga precision x jako problem po uninstallu 0 problemów.

Nie wymieniłeś jaki masz zasilacz. Może padaka? Niższe detale->niższe taktowanie i niższe zapotrzebowanie na prąd i zasilacz daje wtedy radę, a na wyższych się dusi.

 

Jeszcze opcja wirusy... Obciążają PC albo nawet kopiesz komuś bitcoiny.

 

Opcja z dyskiem też prawdopodobna.

 

Na sam początek spróbowałbym sprawdzenie procesów czy nie ma jakichś podejrzanych, sprawdzenie urządzeń w menedżerze urządzeń, test dysku twardego, skan PC przy rozruchu, a następnie pełny reinstall sterowników od karty graficznej, wyłączenie wszystkich programów bez których PC i gra może się obejść nawet takie, które do czegoś są ci potrzebne i sprawdzenie czy gra dalej zamula. Możesz też rozłączyć internet-fizycznie. Zresetować CMOS.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapomniałem o zasilaczu zasilacz to: silentiumpc deus g1 500w

Polecicie jakieś programy, które stwierdzą co mi muli komputer albo zeskanują dysk itd? Bo robię formata dość często.

A i jeśli to coś zmieni to mój antywirus to Bitdefender.


A co do dysku SSD szczerze mówiąc bardzo chętnie bym się zaopatrzył jaki to powinien być żeby dawał radę?

 

 

 

 

Czym jest CMOS?

Edytowane przez thexamx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie , zresetują się tylko ustawienia bios - czas , data , ustawienia OC ( jak jakieś robiłeś ) oraz inne twoje ustawienia .

 

Co do dysku - jest kilka programów do tego np. HD Tune ( opcja benchmarku dysku ) , Crystal Disk Info ( diagnoza dysku - status SMART ) , MHDD ( dosowy program , diagnoza dysku i ew. jego naprawa ) .

 

Na początek zrób test transferu w HD Tune oraz pokaż screena ze statusem SMART z CDI , wcześniej przestawiając tryb wyświetlania danych na dziesiętny ( Funkcje > Advanced Feature > Wartość RAW > 10[DEC] ) .

 

Do ew. odsyfiania systemu to można użyć np. OTL czy GMER itp. - ale tym zajmiemy się później ( o ile w ogóle się zajmiemy ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarta masz zrobić w CDI ( Crystal Disc Info ) , tam też masz opcję przestawienia danych na dziesiętny a nie w HD Tune .

 

Odczyt minimalny może martwić , jest kilka dość mocnych spadków transferu .

 

W tych momentach gry mogą po prostu głupieć ale to też może być powiązane z samym OS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thexamx Trzepnij stawianie systemu na nowo. Konfig sprzętowy masz aż nadto do wieśka 2.

Poinstaluj drivery i antywira. I Wieśka. Zobacz czy zaczął normalnie chodzić. Stawiam raczej na problem z systemem.

Czy objawy są tylko na Wieśku?

 

Zrób pełnego formata z usunięciem partycji i przydziałem na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjki wyciągać nie trzeba - od tego są zworki i opcje w menu bios.

Wykonaj kolejno:

1. Upewnij się, że masz najnowszy bios płyty - w razie potrzeby zrób aktualizację.

2. Podstaw system na nowo z oryginalnego obrazu MS (jeśli nie masz obrazu, to weź z winclub lub od znajomych).

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty głównej i karty.

4. Zainstaluj AVG i przeskanuj kompa - wywal wszystko co znajdzie.

5. Zainstaluj gry i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem post #22, inaczej cała zabawa to strata czasu.

Nie instalujesz więc windowsa z torrentów, bo jak ma starcie zainstalować koparkę, szkoda czasu.

Antywirusa masz zaproponowanego przecież:

 

4. Zainstaluj AVG i przeskanuj kompa - wywal wszystko co znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok robię formata, moglibyście pomóc w wyborze antivirusa?

 

Jeżeli masz pieniądze to kup porządnego. Ja za swojego obecnego Bitdefendera Internet Security 2013 dałem 150 zł z licencją na 3 komputery i subskrypcją na 3 lata co w prostym liczeniu daje ci 17zł/rok od kompa, co jest kwotą śmieszną.

Inne dobre to miałem Nortona i Kaspersky.

 

Generalnie mam zasadę system i antywirus legalny, przy podpiętym necie to konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być nawet avast.

Nie może, nigdy w życiu. Mniejszym złem jest brak antywirusa i liczenie na Windows Defendera.

 

Jeżeli masz pieniądze to kup porządnego.

AVG jest porządny i do tego darmowym.

 

Inne dobre to miałem Nortona i Kaspersky.

2 antywirusy, które słynęły z jednego - zamulania kompa. Zmieniło się coś w tej kwestii?

 

Generalnie mam zasadę system i antywirus legalny, przy podpiętym necie to konieczność.

Nie konieczne, ale mile widziane. Darmowe też są legalne.

 

BTW: Antywirusa instalujemy na koniec. Żeby Ci nie przyszło do głowy instalować go przed sterownikami, jak gdzieś dzisiaj czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może, nigdy w życiu. Mniejszym złem jest brak antywirusa i liczenie na Windows Defendera.

 

AVG jest porządny i do tego darmowym.

 

2 antywirusy, które słynęły z jednego - zamulania kompa. Zmieniło się coś w tej kwestii?

 

Nie konieczne, ale mile widziane. Darmowe też są legalne.

 

BTW: Antywirusa instalujemy na koniec. Żeby Ci nie przyszło do głowy instalować go przed sterownikami, jak gdzieś dzisiaj czytałem.

 

Powiem ci szczerze, że nie doświadczyłem zamulania, może konfig miałem wystarczająco mocny.

Co do darmowych..hmm... mnie tych 17zł/rok nie szkoda.

Antywirusa owszem na końcu, choć nie wiem dlaczego, bo w Dellu większość aktualizacji sterowników robię online, gdy już mam antywira i nic nie dzieje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem post #22, inaczej cała zabawa to strata czasu.

Nie instalujesz więc windowsa z torrentów, bo jak ma starcie zainstalować koparkę, szkoda czasu.

Antywirusa masz zaproponowanego przecież:

a co do posta 22 nie zauważyłem go nawet

A co do obrazu windowsa właśnie zassysam z winclub :)

Tylko prędkość strasznie przymula... Jakby miał ktoś mirror to prosiłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...