Skocz do zawartości
thexamx

Rozbudowa sprzętu pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci szczerze, że nie doświadczyłem zamulania, może konfig miałem wystarczająco mocny.

Ja mówię o dawniejszych czasach - wtedy nie było czegoś takiego jak wystarczająco mocny konfigu. Zamulał zawsze.

 

Co do darmowych..hmm... mnie tych 17zł/rok nie szkoda.

No mi szkoda na coś, co działa tak samo jak ten za free.

 

Ok Format zrobiony. Jaki kupić ten dysk nowy żeby był dobry i nie miał spadków jak ten mój 1 TB mi wystarczy w zupełności

Kup SSD i postaw na nim system oraz instaluj programy. Ten drugi zostaw na magazyn.

Odsyłam do tematu o SSD u nas na forum - w pierwszym poście masz polecane dyski wraz z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi szkoda na coś, co działa tak samo jak ten za free.

 

Kup SSD i postaw na nim system oraz instaluj programy. Ten drugi zostaw na magazyn.

Odsyłam do tematu o SSD u nas na forum - w pierwszym poście masz polecane dyski wraz z cenami.

Jakiego antywira używasz?

 

Co do SSD, osobiście mogę polecić Plextor'a m6s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nortona miałem jeszcze na p200mmx i chodził dobrze, potem Kaspersky na P4 i też jakoś nie narzekałem. Długo też miałem NODa.

ULLISSES to co masz za free co ma funkcjonalność i efektywność BIS-a?

Wiesz, ja sobie te dwa piwka w knajpie odżałuję, a przynajmniej ci co pracują by to stworzyć nie harują nadarmo i dają mi kompleksowe zabezpieczenie w zamian.

 

thexamx

 

Dysk moim zdaniem masz bardzo dobry i o ile jest nieuszkodzony a nie chcesz na razie kupić SSD to tak jak napisaliśmy, postaw system na czysto i moim zdaniem powinno się "odmulić". Talerzowiec to nie tragedia, acz SSD da ci duuże odczucie zmiany komfortu użytkowania systemu na plus.

Jeżeli nie trzeba będzie szukać przyczyn sprzętowych. Jak masz Bitdefendera to nic innego nie trzeba (oczywiście legala)

 

 

 

Tak się zastanawiam, czy on ci czasem nie aktualizuje automatycznie w tle i może miałeś akurat sieczkę aktualizacyjną + skan antywirusowy, choć nie powinno to aż tak uwalać ogólnie systemu.

 

Napisz jeszcze czy te objawy miałeś w każdej grze? Kiedy je zauważałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego antywira używasz?

Długo używałem AVG, potem Avira i teraz wróciłem do AVG.

NOD32 i Avast to antywirusy, które widuję na kompach, które przynoszą znajomi - mimo tych antywirusów, system zwykle jest zawirusowany. Avast to wręcz magnes na robactwo.

 

ULLISSES to co masz za free co ma funkcjonalność i efektywność BIS-a?

Nie wiem jaka jest funkcjonalność BIS, bo mnie nie interesuje.

Antywirus ma spełniać jedno zadanie - skanować otwierane pliki i w razie czego blokować do nich dostęp/usuwać. AVG potrafi to.

Poza tym ma jeszcze jakiś tam skaner poczty, link skaner i ochronę prywatności - pierwszych 2 nie potrzebuję, a co do trzeciego, to nawet nie wiem co dokładnie robi.

 

Wiesz, ja sobie te dwa piwka w knajpie odżałuję, a przynajmniej ci co pracują by to stworzyć nie harują nadarmo i dają mi kompleksowe zabezpieczenie w zamian.

Twórcy AVG też nie harują na darmo i dają mi zabezpieczenie, którego potrzebuję.

 

Dysk moim zdaniem masz bardzo dobry i o ile jest nieuszkodzony a nie chcesz na razie kupić SSD to tak jak napisaliśmy, postaw system na czysto i moim zdaniem powinno się "odmulić". Talerzowiec to nie tragedia, acz SSD da ci duuże odczucie zmiany komfortu użytkowania systemu na plus.

Jeżeli nie trzeba będzie szukać przyczyn sprzętowych. Jak masz Bitdefendera to nic innego nie trzeba (oczywiście legala)

Jak się wykluczy dysk, pamięci i zasilacz, to przyczyna leży w oprogramowaniu - sterownikach lub zainstalowanych programach dodatkowych.

 

Tak się zastanawiam, czy on ci czasem nie aktualizuje automatycznie w tle i może miałeś akurat sieczkę aktualizacyjną + skan antywirusowy, choć nie powinno to aż tak uwalać ogólnie systemu.

Nie no, aktualizacja nie powinna aż tak działać negatywnie. No i na pewno nie pobiera/instaluje aktualizacji cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy używa na co ma ochotę byle spełniało to swoją funkcję. Z tego co widzę AVG ma też płatnę wersję.

 

Aktualizacje czasem potrafią przytkać, szczególnie jak im się jeszcze antywir przygląda, ale fakt to nie jest jakiś długi czas, acz niedawno poleciał z ponad 150 aktualizacjami, tyle, że nie odczułem tego za bardzo, ale i nie robiłem niczego "wydajnego".

 

 

Jak się wykluczy dysk, pamięci i zasilacz, to przyczyna leży w oprogramowaniu - sterownikach lub zainstalowanych programach dodatkowych.

 

Z pecetem to różnie bywa, ja najczęściej format a dopiero potem zabawa, bo jak chodziło na początku to nie podejrzewam, że mi się hardware posypał. A pc, jak pc , kapryśne to to potrafi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to trochę odświeżam temat bo muszę się o coś spytać. Mam zamiar kupić nowa obudowę w oko wpadła mi ta(moja jest troszkę ciasna): http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

trudno jest przemontować wszystkie podzespoły? Ogólnie obawiam się podłączania usb z obudowy reszta to jakoś pójdzie.

A drugie moje pytanie to czy jak mam określoną kość ramu w moim przypadku Crucial SpecTek 8gb DDR3 to muszę dokupić kompatybilną z nią inna pamięć czy mogę jaką chcę?

Bo mam zamiar rozbudować do 16 GB ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce wymienić moją obudowe do tej pory miałem SilentiumPc Brutus 410 jeśli dobrze pamiętam, ale jest trochę ciasna i chce sobie kupić nową. Ale obawiam się przemontowania wszystkich podzespółów do nowej obudowy jest to aż tak trudne? I jak np mam te porty usb i mini jack to są one już połączone wystarczy wcisnąć kabelek do płyty głównej cz y trzeba coś lutować itd.

 

Taka wpadła mi w oko:

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

 

Podawajcie swoje propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest przylutowane - migracja do nowej obudowy nie jest specjalnie problematyczna - trzeba poodkręcać trochę śrubek, poodpinać kabelki, potem w analogiczny sposób podłączyć wszystko w nowej obudowie (w instrukcji do twojej płyty głównej na pewno jest wszystko ładnie narysowane co do czego - jak nie masz instrukcji papierowej zawsze możesz ściągnąć pdf ze strony producenta).

Obudowa to trochę kwestia gustu - poza funkcjonalnością powinna też "cieszyć" oko - podaj budżet jaki możesz na ten cel przeznaczyć i oczekiwania.

Podany zalman jest dość dobry w swoim przedziale cenowym.

Co do pytania o ram - dokupujesz o zbliżonych/identycznych parametrach (producent nieistotny).

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...