Skocz do zawartości
RandomGuyShow

Ocena zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz żarty bierzesz i7 i 4gb pamięci, a niby po co Ci I7.Lepiej zainwestuj w I5 4690K,wex normalnie 8GB pamieci i jeżeli nie bedziesz robił SLI to weź Asrock Z97PRO,MSI z97 GAMING 3 i w zupełności Ci wystarczy,zasilacz w zupełności wystarczy 550 po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Wg mnie bez sensu ładujesz się w wodne chłodzenie.

Zamiast goodramow. Jakieś 2400MHz CL10/11 i nie kupuj osobno tylko kit 2x4 albo 2x8

Po co ci western digital black? Tańszy dysk by wystarczył, zwłaszcza, że bierzesz SSD. Osobiście brałbym seagate-cichszy.
Obudowa - prywatne preferencje, ale ja wolałbym R5.

Płytę wymieniłbym na Z97-pro gamer, ale w sumie większego znaczenia nie ma.

 

Ogólnie rzecz biorąc najwięcej wydałeś na podzespoły, które nie przekładają się na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok (mnie się bardzo podoba), bo to twoje pieniądze, jedynym udziwnieniem są pamięci..czemu nie jakieś 2133 lub 2400 np. G.Skill RipjawsX?

 

Te Goody mi jakoś w tym zestawie "niesmacznie" wyglądają, bo widzę, że składasz z podzespołów z górnej półki. Haha

 

Zobacz też czy czasem nie ma jakiegoś cash back na ten zakup i czy czasem z płytą asusa lub grafą MSI nie otrzymasz rabatu na "parę stówek".

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma być do renderingu oraz grania, może faktycznie wezmę 2x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9, chciałem koniecznie się zmieścić w 6200 zł, no ale w sumie mogę wydać te 6300, 100 zł w tą czy w tą różnicy w sumie nie robi. Wybrałem Black ze względu na to iż słyszałem, że "pada" rzadziej niż blue, a przy mojej pracy nie mogę sobie na to pozwolić ;) Wodne wybrałem ze względu na to ciszę :) i7 biorę właśnie ze względu na render, a nie do grania, bo wiem, ze oprócz Wiedźmina 3, raczej szybko nie zobaczymy tytułu wymagającego i7. 

 

@NostradamuSek śmiało proponuj, może być coś droższego, zobaczymy ^^ Oczywiście jeśli jesteś w stanie wyciągnąć tą samą jakość tańszym sprzętem to śmiało!

Edytowane przez RandomGuyShow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie sądzisz, że "wodne" będzie cichsze?

Dwa wentylatory + pompka przykręcona na sztywno mają być cichsze od jednego/dwóch wentylatorów na "powietrzu"? Ciekawa teoria.

 

Jakbym się na tym znał to bym nie pytał o poradę... Zwyczajnie słyszałem od znajomego, który podobno się na tym zna, że wodne są cichsze, więc co radzisz? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się własnie na Dark Rock PRO 3, dzięki ;)

 

EDIT

 

http://www.morele.net/inventory/info/ws7wYZ/Wprowadziłem kilka zmian ^^, podobno  Pamięć G.Skill F3-2133C9D-8GXL by się nie zmieściły pod chłodzenie, co myślicie? 

Edytowane przez RandomGuyShow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brał bym 970 ze względu na ostatnie zdarzenia r9 290x lepszy o te 4g vram

Jasne, bo przy fullhd są faktycznie takie problemy -_- Nie gadaj głupot których nie jesteś w stanie potwierdzić - owszem, karta nie ma do końca 4 gb ale w fullhd ciągle ma najlepszy stosunek cena/wydajność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wydajnosc.. Celowe zatajenie sprcyfikacji i umywanie rak po tym jak wyszla prawda na jaw nvidii nie powinno sie dac zarobic. Jak ktos ma oleju w glowie to zrozumie ze sa w zyciu wazniejsze zasady gdzie priorytetem nie jest wydajnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bpmess

 

To co piszesz poniekąd prawda.

Pytanie kto w NV zawinił, bo zwalać całą winę na korporację z pomyłki kilku ludzi to też trochę nie halo. Poczekajmy na oficjalne dochodzenie wewnętrzne, potem to i tak pewnie wyjdzie w końcu.

Nie mogę powiedzieć, że zataiła celowo, bo tego nie wiemy. Wiemy tylko, że odbiega od tego co miało być.

 

Z drugiej strony też nie rozumiem, czemu nie wydają oficjalnego pisemka , jednak mogło to wpłynąć na zakup tej karty, acz szczerze wątpię, skoro finalnie ta karta i tak wymiata w cena/wydajność, a końcowy użytkownik, przynajmniej ten mniej "fochliwy" i tak ma w całym poważaniu, bo dla niego liczy się, czy spełnia jego oczekiwania.

 

Z trzeciej strony, widziałem parę filmików na youtubie, że gry kompletnie się czkały na tej karcie a to już byłoby nie do przyjęcia (wykorzystanie VRAM powyżej 3,5GB), jeżeli jest to spowodowane tą dodatkową 0,5GB-ką.

 

Na koniec jednak dodam, że mamy prawo tę kartę zwrócić, jako niezgodną ze specyfikacją.

 

Suma sumarum, decyzja należy do końcowego użytkownika, a NV i tak za ten "problem" odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wierzysz, ze to niecelowa "pomylka" to malo wiesz o zyciu...tu chodzi o kase a nvidia liczyla na to ze problem nie ujrzy swiatla dziennego. Jezeli myslisz ze jakis pan Roman pomylil sie niechcacy w pisaniu specyfikacji karty to jestes w bledzie. Nie mam nic do ludzi co kupuja ta karte..dla mnie akurat 1500zl to kupa kasy i bylbym sklonny ja wydac na ten produkt gdyby nie to cale zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara a fakty to dwa różne światy.

Korporacja w teorii na najwyższym szczeblu umieszcza wizerunek firmy i zatajenie specyfikacji było by głupotą, bo co by stało się, gdyby od razu podali poprawną specyfikację? Nic. Dalej była by to jedna z najwydajniejszych kart na rynku w swojej cenie. Dlatego wstrzymuję się od osądu dlaczego, do czasu wyjaśnienia.

Wbrew pozorom błędy się zdarzają, w końcu tam tylko ludzie pracują a nie nieomylne robociki, haha, natomiast konsekwencje ponosi najciężej firma, a nie ten człowiek co popełnił gafę.

A czy zrobiono to umyślnie, nie umyślnie, pod presją, czy bez.- efekt jest jeden - uszczerbek na wizerunku firmy, co właścicielom na pewno spędza sen z powiek.

Poczekamy, zobaczymy.

 

P.S Czy mało wiem o życiu? Zdecydowanie za mało, haha, mimo, że pracuję w korporacji zatrudniającej dziesiątki tysięcy ludzi w ponad 80 krajach i co nieco wiem o priorytetach i funkcjonowaniu takiego molocha.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara a fakty to dwa różne światy.

Korporacja w teorii na najwyższym szczeblu umieszcza wizerunek firmy i zatajenie specyfikacji było by głupotą, bo co by stało się, gdyby od razu podali poprawną specyfikację? Nic. Dalej była by to jedna z najwydajniejszych kart na rynku w swojej cenie. Dlatego wstrzymuję się od osądu dlaczego, do czasu wyjaśnienia.

Wbrew pozorom błędy się zdarzają, w końcu tam tylko ludzie pracują a nie nieomylne robociki, haha, natomiast konsekwencje ponosi najciężej firma, a nie ten człowiek co popełnił gafę.

A czy zrobiono to umyślnie, nie umyślnie, pod presją, czy bez.- efekt jest jeden - uszczerbek na wizerunku firmy, co właścicielom na pewno spędza sen z powiek.

Poczekamy, zobaczymy.

 

P.S Czy mało wiem o życiu? Zdecydowanie za mało, haha, mimo, że pracuję w korporacji zatrudniającej dziesiątki tysięcy ludzi w ponad 80 krajach i co nieco wiem o priorytetach i funkcjonowaniu takiego molocha.

Niektórym nie przetłumaczysz. A najwięcej krzyczą, że użytkownicy 970 zostali "wydymani" ci, którzy kartę oglądają na zdjęciach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok tylko dalej widzę tam Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 miast 2133 lub 2400 np http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/chyba, że Dark rock ci je blokuje na wysokość, acz po podniesieniu wentylatora o ok 10 mm powinno zmieścić się i pod 4 sloty.

W sumie nie musisz upierać się przy szybszych, bo te co wybrałeś też ci spokojnie wystarczą.

 

Można oczywiście zejść z zasilaczem do poziomu 500-550W i wziąć MSI Gaming 3, ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980 może i zmiecie, może i niebawem.. na razie pieśń przyszłości :P ... a NV nie będzie gruszek zagrzebywać. Jedno jest pewne może... wreszcie będzie alternatywa, co nam tylko na plus wyjdzie.

Może się okazać, że wystarczy update serii 9xx zrobić na HBM i z Ati ujdzie powietrze. 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru się bawić w SLI to wziąłbym MSI Gaming 3. Dobra jakość wykonania i przyzwoite audio. Nie ma co przepłacać za płyte bo to nie przekłada się na wydajność.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...