Skocz do zawartości
userone

dysk ssd pod gry ...czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, aktualnie posiadam dwa hdd  wd velociraptor 500 i 600 gb na których mam zdjęcia, muzykę, gry, etc a system stoi na ssd intel 520 120gb. Ostatni pomyślałem że może tak na dwie trzy gry zakupić jakiś ssd (grywam głównie w fps-y bf3,4, arma) oczywiście online lub ewentualnie dać intel na gry a na system jakiegoś np samsunga 850 pro 128gb lub intela zostawić na systemie a na gierki mx100 256gb. Co ogólnie myślicie nad takim rozwiązaniem czy to ma większy sens? Jeśli tak to co polecacie budżet tak 450 złotych

 

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD w grach da nie wiele - przynajmniej nie to co się spodziewasz , bo pewnie spodziewasz się wzrostu FPS .

 

SSD przyspieszy czas ładowania gier czy leveli w grach - ale z tym jest różnie , wg. tego FAQ ładowanie gier zostanie przyśpieszone o 2 - 10 % .

 

Choć w tytułach intensywnie korzystających z dysku wzrost FPS faktycznie może być .

 

Choć zapewne to już odczułeś na obecnym SSD , wymiana tego Intela na 850 Pro czy MX100 da nie wiele , nie tak jak przesiadka z HDD na SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że pisząc "wymiana intela " miałeś na myśli podmianę dla zastosowań ? bo pozbywać się go nie chce :) natomiast bardziej myślałem o szybszy ładowaniu wszystkiego niż o fps powiem szczerze :)

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to powiedzmy że jest sens, to teraz co wybrać bo tak z jednej strony jest w tym budżecie mx100 256GB, 840 EVO i ta pojemność jest na pewno ich plusem a z drugiej strony mocne dyski 128 GB czyli samsung 850 pro i np. plextor m6 

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, płynność grania jest o wiele przyjemniejsza.

 

Stawiałbym zdecydowanie na 256GB np MX100/BX100. Małe pojemności nie bardzo mają sens.

Przy czym na system niech zostanie obecny Intel.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tesel wspomniał, poniżej 250GB nie warto. Sam mam 256GB i 80GB przeznaczyłem sobie na system+programy, pozostałe ok 160GB poszło na gry i jest idealnie. A różnica na + jest we wszystkim - od responsywności systemu, poprzez ładowanie się gier i programów, w grach też przybyło szybkości, a turowe strategie zyskują na tym najbardziej (poprzez krótsze tury właśnie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSRules ramu ma 16GB

 

@rafa oczywiście na intelu zostanie system

 

no dobra to teraz co MX/BX100 czy samsung 840/850 evo a może coś innego ?

 

PS. Może też być jakaś propozycji w granica 650 złotych bo nie jest wykluczone że znajdzie się większy budżet niż te 450 :)

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a skoro w sumie już jest temat o SSD. Który dysk pod gry był by najlepszy ?

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-c40-120gb-sata3-2-5-550-430-mb-s-7mm-ssdpr-c40-120-636652/  Tutaj coś piszą, że dysk zamiast 120 GB ma 111 GB.

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-silicon-power-slim-s60-120gb-2-5-sata3-550-500mb-s-7mm-sp120gbss3s60s25-580236/

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-370-128gb-sata-iii-6gb-s-mlc-premium-ts128gssd370-649491/

 

Już nie chodzi mi o pojemność, tylko o całokształt.

Z podkreśleniem, że to tylko na 2 gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

bo pewnie  te 111gb to jest wartość po formacie, nie ma dysku który po formacie będzie miał taką pojemność jaką podaje producent na opakowaniu

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

bo pewnie  te 111gb to jest wartość po formacie, nie ma dysku który po formacie będzie miał taką pojemność jaką podaje producent na opakowaniu

Te 111GB to pojemność w systemie szesnastkowym (w którym mylnie pokazuje system - tak naprawdę powinno to być GiB - gibibajt - 230), podczas gdy producenci dysków podają w systemie dziesiętnym - przedrostek giga to 109 czyli 1 000 000 000 (miliard). W obu przypadkach dysk będzie miał taką samą pojemność - 111GiB = 120 000 000 000 bajtów / 120GB = 120 000 000 000 bajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak marketing

 w informatyce zawsze było okragłą liczbą 1024 [niestety nastąpił upadek edukacji to w informatyce okrągłą liczbą stał się 1000]

Dalej 1024 jest liczbą "okrągłą", tylko niefortunne było dobranie przedrostków z układu dziesiętnego do informatyki - to dało otwarte drzwi dla marketingowców - z drugiej strony taki microsoft do dziś nie zmienił mylnie podawanych jednostek: KB na KiB, MB na MiB itd., mimo iż odpowiednie przedrostki zostały zatwierdzone już sporo czasu temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhmmm rozumiem :) A powiedzie mi, bo w tym 1 dysku pisali coś, że jest wolniejszy niż podaje producent. O co chodzi ?

W sumie pytam tak edukacyjnie i żeby wiedzieć co biorę :) Mam nadzieję, że to nie kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czytałem i ludzie się skarżą i piszą:

 

Szybkość odczytu MB/s550 - w rzeczywistości około 230 MB/s
Szybkość zapisu MB/s430 - w rzeczywistości około 70 MB/s

 

Tylko nie znam się, nie wiem czy to dobra szybkość jak na ssd czy słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czytałem i ludzie się skarżą

Nie czytaj tego, na co skarżą się ludzie.

Nie czytaj ego co deklaruje producent, sprzedawca odnośnie szybkości ssd.

Tutaj http://www.purepc.pl/artykuly/pamieci_masowemasz testy dysków ssd i na to patrz.

Wszelkie wątpliwości rozwieje ci lista polecanych ssd Wszystko o SSD -- FAQ 1. Strona!

Nie kombinuj nic z dyskami z poza listy bo jak sam napisałeś

 

Tylko nie znam się

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czytałem i ludzie się skarżą i piszą:

 

Szybkość odczytu MB/s550 - w rzeczywistości około 230 MB/s

Szybkość zapisu MB/s430 - w rzeczywistości około 70 MB/s

 

Tylko nie znam się, nie wiem czy to dobra szybkość jak na ssd czy słaba.

no tak na chłopski rozum...odczyt ponad połowę niższy, zapis dużo,dużo za mało od deklarowanych więc raczej chyba nie są to dobre wyniki:)

 

Ale tak jak Ci napisali wyżej przeczytaj temat o ssd i będzie po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co testy to już ostateczna wyrocznia? tym bardziej że często są sponsorowane więc też czasem trzeba spojrzeć na nie z przymrużeniem oka, no może ten na purepc jest godny uwagi. A akurat w przypadku tego dysku ssd goodram opinia o kiepskiej wydajności pojawia się często

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...