Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 4 latach mój Asus z jakże starym i5-2430m i GT540m przestał spełniać moje oczekiwania, gdy go kupiłem w World of Warcraft grałem na detalach ultra, natomiast teraz nie radzi sobie nawet na niskich ustawieniach.
Dlatego planuję a raczej już zamówiłem laptopa firmy MSI w sklepie x-kom, aczkolwiek nie muszę go odebrać jeżeli pomoglibyście mi z wyborem. Mam czas do wtorku, wtedy ma przyjechać do salonu.
To ten laptop:
http://www.x-kom.pl/p/213843-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i5-4210h-8-120-1000-win8x-gtx860m.html

15,6 cala, i5-4210h, gtx860m, win8.1, SSD-120, HDD-1000, 8GB ram
Wybrałem go po przeczytaniu wielu testów, wątków na forach i własnym (bardzo małym) obeznaniu się z tematem.
Laptop ma mi służyć do grania w WoW-a, Diablo 3 na maksymalnych detalach bez żadnych ścinek. Myślę że jestem dość ograniczony:) i za inne tytuły raczej nie zamierzam się brać, lecz dobrze byłoby żeby ten sprzęt poradził sobie z bardziej wymagającymi tytułami w razie czego.
Myślałem również nad Lenovo y50-70 czy jakoś tak ale ten podobno za bardzo się grzeje, więc wole dopłacić i mieć już coś lepszego.
Czy dokonałem dobrego wyboru?  Jak sądzicie czy ten laptop nie będzie mi się za bardzo grzać? Czy porządna i5 wystarczy, słyszałem że i7 nie jest potrzebna do takiego grania, poza tym lepiej mieć dwa porządne rdzenie niż 4 słabsze.
Czy warto płacić te 4,100 zł czy obniżyć troszkę budżet i np. odjąć ten dysk SSD? 
A co z systemem, 300 zł ceny kosztuje mnie win 8.1, może istnieje jakaś "tańsza" alternatywa dla tego ustrojstwa? Do tej pory korzystałem z win7, nigdy nie chciałem zmieniać na 8, ale podobno w 8.1 można już ustawić wszystko tak jakby to miała być "prawie" 7-demka. 

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wszystko się zgadza i5 z 4 rdzeniami mocna, będzie zachowywać się niemal jak adekwatne i7.

Windows 8.1 różni się od 7, ale sam niedawno na niego przeszedłem i powiem, że da żyć się, haha. Nawet moim zdaniem chodzi subiektywnie lepiej oraz zarządza pamięcią efektywniej. SSD do lapka to już standard, który baardzo zwiększa komfort użytkowania.

 

Tutaj masz znacznie lepszą ofertę z Core i7 4710HQ

http://sklep.xtreem.pl/laptopy/259-msi-apache-pro-ge60-2pe-640xpl.html

 

A nie zauważyłem, że ci system dają, to porównywalnie w takim razie.

http://www.x-kom.pl/p/213882-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i7-4710-16-1000-br-win8x-gtx860m.html

 

Porównaj, gdzie będzie taniej.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego słabsze 4 rdzenie? i7M pod każdym względem jest wydajniejszy od i5m :) MSI w wersji z i5 tak samo łapie wysokie temperatury i głośno pracuje.

 

Zamiast MSI lepszym wyborem jest nowy Acer VN7-591G z i5m + GTX860. Nie ma problemów z temperaturami i throttlingiem jak msi, do tego podczas obciążenia nie wyje jak odrzutowiec. Ze względu na niższe temperatury i brak throttlingu jest sporo wydajniejszy od MSI. Posiada lepszą matrycę IPS oraz tak samo miejsce na dodatkowy dysk SSD

 

tutaj masz test tego modelu z porównaniem wydajności do innych konfiguracji

http://pclab.pl/art60549-5.html

 

Gry MMO w głównej mierze obciążają procesor więc Lenovo y50 z i7 4 core nie jest wcale złym pomysłem. GPU nie będzie obciążone na 100% więc o temperatury bym się nie martwił. Do tego zawsze możesz sobie dokupić podstawkę chłodzącą. Minusem brak miejsca na dodatkowy dysk SSD (ale za to posiada wewnątrz duży 256GB SSD) oraz słabsza matryca (kolory i wąskie kąty widzenia).

 

MSI GE60 z i5 + GTX860 jest w porządku dopiero po wymianie pasty termo, która potrafi zbić temperatury o ~15%. Tutaj masz model kilka zł tańszy z tą samą konfiguracją.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
NIedługo po napisaniu tego tematu, to będzie już 2 tygodnie temu zakupiłem laptopa MSI w takiej konfiguracji jaką podałem w pierwszym poście.
Jestem bardzo zadowolony, World of Wracraft chodzi na ultra detalach bez żadnych ścinek z bardzo wysokimi FPS-ami. Jestem oczarowany jakością obrazu i kątami widzenia. Dźwięk jak na laptop również powala:);  Wiatrak owszem kręci ale nie jest to na tyle głośne żeby tego nie znieść, grzeje się ale nie parzy, po prostu po lewej stronie jest ciepło ale komfort grania nadal jest. Poza tym uruchamianie systemu trwa od 7,5 do 9 sekund. Wyłączanie od 4,5 do 6 sekund. Coś co mnie oczarowało:) System 8.1 jak najbardziej funkcjonalny, mimo że byłem dotychczas fanem win7.
Ze swojej strony szczerze polecam MSI i taką konfiguracje.
Pozdrawiam

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...