Skocz do zawartości
Veilroth

Chłodzenie do Intel Core i7-4790K BOX w Corsair Carbide 200R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Myślę nad przerzuceniem się na procesor z tematu (plus z97pro i ram g.skill ripjaws 2133 cl9), ale moja obudowa jest dość wąska i dodatkowo wyłożona matami wygłuszającymi.

 

W tej chwili chłodzę swoje i5-200k przy pomocy Xigmatek Gaia SD1283 i czubki heatpipeów b.delikatnie wgniatają matę na ściance obudowy.

 

Pytanie brzmi czy to chłodzenie wystarczy do nowego procesora (nie mam zamairu podkręcać w najbliższym czasie) czy warto zmienić na coś innego, a jeśli tak to co polecacie w mojej "przestrzeni"?

 

Wysokość Xigmateka to około 158mm.

Edytowane przez Veilroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wystarczy. Jakakolwiek wymiana na chłodzenie ~160mm będzie pewnie skutkowała podobnym układem (opieranie się o mate końcówek HP)

 

Moim zdaniem sensowniej będzie poczekać na Skylake i 14nm

Podciągnij 2500k >4ghz i poczekaj parę miesięcy, zgodnie z zasadą tick-tock powinno być warto.

W ostateczności na premierze Skylake dorwiesz Devila 

 

 

@down na stronie Corsair pisze jak byk 160mm nie 165mm:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak HeatheN pisze chłodzenie wystarczy, pytanie w jakim celu chcesz zmieniać procka? do gier?

200R jest dość pojemna bo mieści chłodzenia do 165mm wiec jeśli coś można pomyśleć nad niższymi matami na boku budy :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...