Skocz do zawartości
White_Lies

Upgrade - 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zakładam drugi temat, ponieważ nie chciałem dublować postów - mam nadzieję, że Administracja się nie pogniewa.

 

Do konkretów.

 

Temat upgrade'u powrócił na poważnie i złożyłem taki zestaw:

- i5 4690K

- MSI Z97-G55 SLI

- ASUS Radeon R9 290 4096MB 512bit DirectCu II OC

- Kingston 8192MB 2133MHz HyperX Savage CL11

 

Pojawia się moje pytanie o TDP całego zestawu. Czy mój XFX 550W uciągnie taką konfigurację? Czy trzeba wymienić go na coś nowszego i mocniejszego?

 

Chłodzenie procka mam Scythe Mugen II, ale muszę dorwać podstawkę do niego żeby to zamocować.

 

Dysk póki co zostaje ten co w stopce, za jakiś czas założę SSD. Co w tej kwestii proponujecie do 300zł?

W późniejszym czasie będzie też dołożona druga kość RAM.

 

Pozdrówy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipny ten ram

Też tak mi się wydaje. Ja polecam ten

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

Przecież na płycie masz 4 sloty... za jakiś czas dokupisz drugi taki zestaw i jazda.

 

PS. U mnie to chodzi na 9-11-11-27 t1 jakby co bez problemu najmniejszego.

 

PS2. Radek 290 to dobra opcja, jeżeli chodzi o wydajność w niezłej cenie, niemniej pamiętaj, że za podobne pieniądze dziś dostaniesz dużo chłodniejszego i zbliżonego wydajnościowo GTX770. Niższa temperatura przełoży się na kulturę pracy i zasilacza i platformy ogólnie - jeśli to w ogóle jest dla Ciebie ważne.

 

PS3. Z 290 pobór @ platformy będziesz miał ok. 430-450W. Z 770 ok. 380-400W. Zawsze lżej zasilaczowi jakby nie patrzeć.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piterman1982

 

Co do grafy, to własnie kierowałem sie też ilościa pamieci na karcie i szyną - 512bit - nie wiem, teraz w takim razie czy na to patrzeć. a co do kultury pracy i temperatur, to mam scythe musashi, także jesli będzie to pasować, to chłodzenie zmienię.

 

Co do pamięci RAM, to preferowałbym coś o niższym pułapie cenowym. do 300zł myślę, ale jeśli na wydajności będzie duża różnica czy więcej polecanych będzie droższych, to bęę raczej skłonny dopłacic te kilka złociszy.

 

Tylko pytanie, czy ten mój zasilator to uciągnie, czy od razu zainwestować w jakis zasilacz. Bo i5 będę kręcił od razu pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piterman1982

 

Co do grafy, to własnie kierowałem sie też ilościa pamieci na karcie i szyną - 512bit - nie wiem, teraz w takim razie czy na to patrzeć. a co do kultury pracy i temperatur, to mam scythe musashi, także jesli będzie to pasować, to chłodzenie zmienię.

 

Co do pamięci RAM, to preferowałbym coś o niższym pułapie cenowym. do 300zł myślę, ale jeśli na wydajności będzie duża różnica czy więcej polecanych będzie droższych, to bęę raczej skłonny dopłacic te kilka złociszy.

 

Tylko pytanie, czy ten mój zasilator to uciągnie, czy od razu zainwestować w jakis zasilacz. Bo i5 będę kręcił od razu pewnie.

1. Oczywiście, że mając określony, skończony budżet wszystko jest kwestią kompromisu. Ja bym do pamięci dołożył. Kosztem choćby płyty głównej, która to ma coraz mniejsze znaczenie przy OC.

2. GTX770 czy 290 to już kwestia indywidualna. Zwłaszcza, że masz chłodzenie cywilizowane (choć producent nie podaje kompatybilności z 290 - musiałbyś sprawdzić).

3. Zasilacz. Bez OC powinien ogarnąć bez problemu. Z OC i przy AMD może być na styk = niebezpiecznie. Z OC przy NV powinno być ok. Oczywiście mówię o normalnym, chałupniczym OC o parę MHz :)

 

EDIT: Co do pamięci i szyny - popatrz na testy a nie na gołe cyfry. One nie zawsze przekładają się na wydajność w grach (wręcz często nie mają w ogóle przełożenia).

 

Reasumując.

Kartę weź jedną lub drugą - obie wydajne. Do pamięci zastanów się, czy nie warto byłoby dołożyć, nawet kosztem płyty. Zasilacz zostaw ten, co masz i póki co nie kręć - to i tak jest nieziemsko wydajny sprzęt. Ja swojego 4790k wręc obniżyłem na 4.0 - żeby było cicho i kulturalnie, a mimo to jest torpeda jakich mało.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jego nominalne taktowanie :banana:  [trzeba było sprawdzić ile pójdzie bez podnoszenia napięcia]

Tak. Nominalne to 4.0 + turbo 4.4. Ja puściłem na 1,02V i 4.0 max w turbo. Widzisz różnicę?

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTX760 4096MB? W x-kom.pl gdzie bede kupował nie ma tego msi gtx770.

 

edit.

 

Wybór już jakby padł na tą grafikę AMD, także tutaj raczej nic się nie zmieni. mam sentyment do tej marki, mimo, że może lepsza byłaby Nvidia. :)

 

W załączonym pliku jest screen z zmodyfikowanej konfiguracji. zmieniłem pamięci i dodałem zasilacz.

Czy teraz to zagra razem?

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Zestaw ok, ja bym jednak zainwestował w ram dobry.

 

@Autor

 

Jeżeli chodzi o OC to jeszcze jedno pytanie - czy masz jakieś sensowne chłodzenie na procka? Jeśli zdecydujesz się na OC, to Twój zasilacz może okazać się za słaby. Dodatkowo będziesz musiał zainwestować w dobre chłodzenie. Pytanie - czy nie lepiej tą kasę przeznaczyć na lepszą kartę graficzną pozostawię otwarte.

 

Pytanie pomocnicze....

 

Czy Ty chcesz kupić w tym sklepie tą kartę?

http://www.x-kom.pl/p/175464-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-r9-290-4096mb-512bit-directcu-ii-oc.html

 

Jeśli tak to zaniechaj natychmiast.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Scythe Mugen II, z tym że musze znaleźć mocowanie do niego.

 

No do zasilacza dołożę. Ten który podałem teraz wystarczy do OC?

 

Nad tym ramem tez pomyslę, bo moze fakycznie masz rację. W koncu nie kupuje go na 2 lata...

 

Reasumujac:

I4690k + scythe mugen 2 jesli znajde mocowanie - jesli nie, z OC sie wstrzymam.

Co do ramu, to pewnie wezme polecane przez Ciebie.;)

Plyta glowna to juz chyba od kaprysu zalezy, ale najpewniej ta z najswiezszej konfiguracji.

Karta graficzna - co wybrac? W podobnej cenie oczywiscie.;)

Zasilacz ten z najswiezszej konfiguracji.

 

Czy takie zalozenia sa rozsadne?

Budżet sie troche zwiekszy, ale moze jakos sie to rozwiaze.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jak wstawisz NVidię 970 zamiast R9 to masz pobór po OC na poziome 400 paru W, zamiats 500 coś, jak przy ATI, więc nie musisz wymieniać zasilacza. Myśl portfelem :D Przynajmniej ja tak robię, bo nie mam preferencji jeżeli chodzi o dostawcę. Znajdź mocowanie Mugenka, zasiłkę zostaw, bierz 970 i 4690k i zestaw jak znalazł, dłużej niż na 2 latka. Resztę kasy przeznacz na piwo/inne rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieterman tak w ogóle to czemu tak ciągle czepiasz się tego ramu ?

Jedyne co w nim ważne dla ogółu to taktowanie i pojemność. Minimum 1866 MHz 8GB obojętne czy CL9/10/11, każde będzie dobre. Żeby tylko przy Intelu to nie było na 1.65 V.

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pc_Master

 

Zobacz, czemu tak stanowczo stoję za szyszą pamięcią:

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz

 

Zwłaszcza, że różnica w cenie niewielka.

 

@bpmess

 

Przyłączam się do pytania. Sam mam na 1.65V i jakoś żyje i to bez problemów. Zgodnie zresztą ze specyfikacją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystko. Proszę wyrazić opinię. ;)

 

Cena zestawu wzrosła do prawie 3400, ale od lat darzę to forum zaufaniem, więc ulegnę. ;)

 

Niestety cały czas sen z powiek spędza mi ten zasilacz. Nawet bez OC.

 

I czy płyta nie będzie niczego ograniczać?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć co z tym ramem Kingstona jest nie tak?

 

 dokładać prawie 100zl przy 8GB i 200zl przy 2x8GB do g.skilli chyba nie ma sensu?

 

 

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-8gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11sr-8-661448/

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x8gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11srk2-16-661449/

Edytowane przez funky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Chyba tylko marka. Bo parametry tyłów nie zrywają, a cena słaba.


@Autor

 

Płyta ma akurat obecnie praktycznie żaden wpływ na OC (od pewnego poziomu płyty oczywiście). Można więc przyciąć.

 

W proline (gdzie ja kupuję - ale oferują wysyłkę) masz ceny:

 

Procek 4690k - 1 019,00 PLN

http://proline.pl/?p=CORE+I5-4690K

 

Mobo MSI Z97 G43 - 399,00 PLN

http://proline.pl/?p=MSI+Z97-G43

 

Ram Gskill 2400 - 375,00 PLN

http://proline.pl/?p=F3-2400C10D-8GTX

 

GPU Gigabyte 970 - 1 499,00 PLN

http://proline.pl/?p=GV-N970WF3OC-4GD

 

SUMA 3 292,00 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty jesteś :) mnie nie stać na zakupy na raty. Żaden sklep komputerowy u mnie nie oferuje rat 0%. Za 3 200,00 w sprzęcie w ratach na rok zapłaciłbym pewnie w okolicach 4 000,00 łącznie.

 

Gwarancja - pamiętaj, że zawsze możesz wysłać do serwisu producenta, nie dystrybutora (oni i tak tam przesyłają dalej).

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był bogaty, nie kupowałbym na raty.;D

Jesli wplata wlasna jakas bedzie, to bedzie troche mniej boleć. Ale w każdym razie dziekuje za pomoc! ;)

Niech służy :D

 

PS. Pamiętaj o SSD, bo bez tego komfort użytkowania dalej będzie leżał i kwiczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/crucial_mx100_128_256_i_512_gb_swietne_dyski_ssd_w_niskiej_cenie

 

EDIT. Wiesz, ja tam wybitnym ekspertem nie jestem (brak czasu na śledzenie 24/7), tylko jakąś chwilę temu sam dla siebie szukałem sprzęt i mimo, iż nie miałem ograniczeń budżetowych, zawsze brałem to, co po prostu się opłaca. Przed tą akcją przetrzepałem wszelkie możliwe testy itp. Jeśli przykładowo za 50%+ wydajności mam wyłożyć 20%+ kasy, to z mojego punktu widzenia jest to opłacalny zakup. Stąd taki, a nie inny dobór sprzętu, jak mam w sygnaturce. Każdy jeden wyżej pozycjonowany sprzęt, to kilkadziesiąt % większe koszty względem kilkuprocentowego wzrostu wydajności = fail.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...