Skocz do zawartości
majma

monitor LCD 15 cali ale do grania ??? jaki???

Rekomendowane odpowiedzi

z uwagi na oczy i ze duzo spedzam czasu przed kompem;]

postanowilem kupic monitor LCD

moje wymagania :

zeby sie na nim grało dobrze w gry 3D np cs 1.5 - kanter strajk

i zeby był dobry

a i nie za ciemny jak jakis LG

cena nie gra roli nawet max 2500

chodzi mi o 15 cali 1024*768

gralem na pozyczonym monitorze to jak w kanterze biegł mi ludzi przed oczyma to taka smuga była za nim hehe

 

o a jakby co to komp z opisu juz jest njieaktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 miejsce philips 150mt2 2860 zł

2 iiyama ax383ut 1840 zł

3 eizo flexscan l367 2295 zł

a najlepiej sam poqqaj w mega-ultra-hiper-markecie

Napisali moze cos/cokolwiek ciekawego o Belinea 101570 (moj monit) ?

Nie chce mi sie wydawac kasy na gazete tylko po to zeby to sprawdzic... :wink: (w sumie to i tak nic nie zmieni, ale ciekawi mnie bo niedawno wlasnie kupilem ten monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07---> I jakie odczucia? Jak się sprawuje ta Belinea, jest smużenie?

A wiec tak... :lol:

Na poczatku trudno mi sie bylo przestawic na ten nowy monit, bo wczesniej uzywalem 15" i to na dodatek nie-plaskiej :? - w sumie zajelo to 3 tygodnie :wink: . Ogolnie to tez na poczatku wszystko wydawalo mi sie strasznie male, ale ten efekt juz minal :wink: ...

Smuzenie jest, ale jest na tyle male, ze nie przeszkadzalo mi nawet na samym poczatku. Poza tym to zalezy...

Filmy chodza i wygladaja rewelacyjnie bez kombinowania z ustawieniami.

Natomiast w grach ten efekt da sie znacznie wyeliminowac przez synchronizacje liczby fps z odswiezaniem pionowym (czyli max fps nie przekroczy 75, ale wtedy wyglada duzo lepiej).

Bol oczu jest zerowy (mozna siedziec 24/7 :D ).

Inna sprawa jest to, ze ten ekranik jest stosunkowo maly...

...W sumie to gdybym mial kupowac monit jeszcze raz to raczej wybralbym plaska 19" (ze zwzgledu na sporo wiekszy rozmiar ekranu).

To tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07 ==> z maxdat belinei tylko w zestawieniu końcowym 101556 na 21 miejscu 101537 na 24 m-cu, 101555 na 31 m-cu 101570 na 33 m-cu itp. itd - choliera wie jak jest z rzetelnością tego typu wyscigów - na ostatnim 56 m-cu jest mag innovision hd572

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpewniejszy jest zdecydowanie Eizo, ale nie wudziałem osobiście w akcji wiec ...

Natomiast widziałem jak się gra na panelu Lg, ujmę to tak AA to napewno nie trzeba nawet w 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem w MM jak byłem po płytki tanie, stało kilka LCD 15' i najlepszy obraz miał

philips - najlepsze kolorki, najbardziej szczegółowy obraz i ogólnie najprzyjemniej się patrzyło. oczywiście Eizo nie było ale ja bym brał philipsa. sam pół roku temu kupiłem CRT 17' i jestem zadowolony. :) jednak philips to porządna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07 ==> z maxdat belinei tylko w zestawieniu końcowym 101556 na 21 miejscu 101537 na 24 m-cu, 101555 na 31 m-cu 101570 na 33 m-cu itp. itd - choliera wie jak jest z rzetelnością tego typu wyscigów - na ostatnim 56 m-cu jest mag innovision hd572

thx :)

no ladnie, ladnie sie dzieje :lol: ... az na 33 ! :evil: :wink:

jak to dobrze, ze przestalem kupowac chipa jakis czas temu :lol:

w sumie to i dobrze, bo i tak internet jest zawsze bardziej na bierzaco :wink: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na oczy i ze duzo spedzam czasu przed kompem;]

postanowilem kupic monitor LCD 

moje wymagania :

zeby sie na nim grało dobrze w gry 3D np cs 1.5 - kanter strajk

i zeby był dobry 

a i nie za ciemny jak jakis LG

cena nie gra roli nawet max 2500

chodzi mi o 15 cali 1024*768 

gralem na pozyczonym monitorze to jak w kanterze biegł  mi ludzi przed oczyma to taka smuga była za nim hehe

 

o a jakby co to komp z opisu juz jest njieaktualny

dlaczego uważasz że LG jest jakiś (miałeś z nim do czynienia)ja mam model 1510S i jestem bardzo zdowolony nie mam żadnedo smużenia tak jak tu ktoś pisał o bellinei , że jest ciemny to nie wiem o co ci chodzi przecież jest wiele sposobów żeby go rozjaśnić a co do tego smużenia to LG ma czas reakcji 25Ms a bellinea chyba 19 z tym że z jej 19 ty wyjdzie chyba 25 poniewż oni podają tylko czas wygasania a nie sume czasu zapalania plus wygasania i uwazaj na 17 bellinei ponieważ któryś model podaje czas reakcji 20ms a w żeczywistości ma 40ms .

A jeżeli mam ci coś polecić to Philips z lterką P w nazwie bo one oprócz najleprzych parametrów mają najleprze warunki gwarancyjne tj. zerową tolerancje martwych pikseli

 

a tak nawiasem to po co ci LCD 15 za 2500 zł np. LG 1511S (poprawiony kontrast i jasnosć w stosunku do 1510S) kosztuje ok 1300zł a za 1200 to możesz sobie kompa zmodernizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem to po co ci LCD 15 za 2500 zł np. LG 1511S (poprawiony kontrast i jasnosć w stosunku do 1510S) kosztuje ok 1300zł a za 1200 to możesz sobie kompa zmodernizować

tez sie nad tym zastanawiam po kij Ci lcd do gier za 2500 jak mozna naprawdę fajny miec juz za 1300 a za reszte wrzucic cos do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje zdanie jest takie jak mozna kupowac gowniany LCD do tego jeszcze 15" do grania, jejku za te pieniadze masz idealny monitor z plaskim kinolem 17" (np najwyzszy model flatrona 17" - i tak jeszcze kapuchy zostanie ) - sorka ale nie rozumiem takiego postepowania, moze to poprostu gust a ktos kiedys powiedzial ze o gustach sie nie dyskutuje , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje zdanie jest takie jak mozna kupowac gowniany LCD do tego jeszcze 15" do grania, jejku za te pieniadze masz idealny monitor z plaskim kinolem 17" ...

przeczytaj uwaznie 1 post a nie piszesz bez sensu i nabijasz posty - majma wyraznie zanzaczyl ze chce LCD i dlaczego chce

 

a ja dodam:

- lepsza ostrosc

- ladniejsze kolory

- mniejsze zmeczenie wzroku

- mniejszy pobor pradu

- wiecej miejsca na biurku

itd

 

jedyne o co mozna zapytac dalczego majma majac 2500zl uparl sie na 15" skoro za te pienidze mozna miec przyzwoita 17" LCD :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiyama Prolite E380S

a miales moze sposobnosc potestowac 17" model z tej serii - E430S bo wpladl mi w oko model E430S-B

 

czy w tych modelach 15" i 17"wystepuje (chocby minimalnie zauwazalne) smuzenie w grach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 152B,152T,151P.Trzy idealy z ta sama matryca.Od 1600pln.Nic wiecej nie potrzeba.Kumpel sprzedaje monitory wiec mam jaki taki przeglad.

Wszystko ladnie, pieknie poza tym, ze gwarancje na element, ktory ma prawdopodobienstwo wysiasc najszybciej - czyli lampy - dostajesz na 12 miesiecy :idea: .

Podali chociaz jakis czas mtbf tych lamp w instrukcji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi samsungami to nie do konca jest tak wspaniale. pclabie byl odnosnik do zagranicznej strony gdzie wzieli na warsztat najbardziej popularne lcd 15 i zrobili testy na smuzenie (wykombinowali jakies urzadzenie do mierzenia) miedzy innymi lg 1511a, samsugi 151 i 152, iiyame, nec-a i cos tam jeszcze i wiecie jakie byly wyniki.

zaden z paneli oprocz lg nie trzymal parametrow podanych przez producenta !!! a najgorzej wypadly wlasnie samsungi. Sam.. 151 mial miec 25 ms a mial 40 ms, S. 152 mialy miec mniej niz 25 a mialy 30 ms. z innymi podobnie o pare ms do parenastu wyniki byly gorsze niz podaje producent. jedynie lg mial tyle ile powinien miec 25 ms. dlatego ciagle powtarzam, ludzie nie patrzcie na parametry tylko na wlasne odczucia. kazdy ma inne oko i trzeba samemu wybrac z posrod kilku modeli.

ja osobiscie polecam albo philipsa z P albo nefrena bo tylko one maja 0 % uszkodzonych pixli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić lcd 15". Zastanawiam się nad tymi dwoma:

 

Miro TD 250 (czas reakcji plamki 16ms !!)

Iiyama ProLite E380S

i tak:

Najważniejszy wg mnie parametr to całkowity czas reakcji plamki.

Na miro pracowałem przez jakiś czas i bardzo mi się spodobał. Jeśli idzie o czas reakcji plamki to był ok. Na filmach zero smużenia ale w grach troszkę się rozmywał. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnego testu i nie wiem jak on się ma z jakością obrazu do iiyamy i innych.

Test iiyamy znalazłem tutaj:

chip.pl

Pod względem jakości obrazu zajmuje 1 miejsce. Czas reakcji to 23ms, piszą że lekko smuży na filmach i w grach, pozostałe oceny super (jak dla mnie). Czy te 23ms iiyamy to lepiej czy gorzej od 16ms miro ? :wink: Może ktoś widział tego miro i jakieś inne przyzwoite elcedeki i może mi powiedzieć coś na jego temat ? No i który lepszy waszym zdaniem?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie brak mi slow :-(

toc wlasnie napisalem post wyzej ze musisz to sam stwierdzic ktory ci pasuje a nie pytac ludzi bo nie oni bede siedziec przy monitorze tylko ty.

stwierdzam ze czlek moze niewiadomo jak sie starac wyjasnic jakies zagadnienie a i tak sie za chwile znajdzie inny ktory spyta o to samo. :-(

powtarzam ci jeszcze raz ze nie patrz na to co pisze producent bo oni zazwyczaj oszukuja !!! (patrz moj post wyzej)

a po drugie to raczej nie ma paneli 16 ms. te 16 to tylko czas zapalenia plamki !!! do tego trzeba dodac czas gaszenia i z reguly wyjdzie ci 25 lub 30 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pytam dlatego że nie mam możliwości sprawdzenia ani porównania tych monitorów na własne oczy, więc nadal prosze kogoś o (subiekywną) opinię.

Acha! Te 16ms jest podane w instrukcji jako całkowity czas reakcji. Czyli 16ms i ani ms więcej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to robisz wielki blad ze zamierzasz kupic w ciemno panel. a co zrobisz jak rozpakujesz go w domu, podlaczysz i...... zobaczysz bialy pixel na srodku ekranu ??? nic nie zrobisz bo gwarancja nie obejmuje wymiany tak uszkodzonego sprzetu ! musisz sprawdzic bo bedziesz sobie pozniej w brode plul.

a wracajac do 16 ms to wytlumacz mi jak firma miro badz co badz nie majaca wiele do powiedzenia w branzy lcd ma monitor lepszy technologicznie niz taka iiyama, nec, samsung, lg, philips, belinea itd. gdzie najlepsze wyniki oscyluja wokol 25 ms ??? przeciez oni nie produkuja paneli lcd tylko je skladaja z dostepnych czesci. myslisz ze inne firmy by nie mialy takich monitorow w ofercie.

jak przejzysz strony producentow to zobaczysz ze ich topowe monitory kosztujace o rzad wielkosci wiecej nie maja takiego czasu reakcji.

nie wierz w bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przychylam się do iiyamy:)

Z tego co wiem to jeszcze NEC i Magic (nie pamiętam już symboli) mają tą samą matrycę i podają identyczne parametry jak Miro.

Poza tym to jest nowość i takie jajca jak braki pikseli tutaj się nie zdarzą, w iiyamie zresztą też. Ponadto ten model Miro spełnia ostrą, podobno, normę co do jakości matryc ISO 13406-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ISO 13406-2 wcale nie jest ostra ! wrecz przeciwnie bo okresla ilosc mozliwych uszkodzen na matrycy.

matryce klasy I - 0 pixeli

matryce klasy II - 2 pixele

matryca klasy III - 4 pixele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam ze iiyama to raczej dobry wybor ale napewno nie tani.

1500 zl to jak na lcd tej klasy niezaduzo chociaz mnie i tak nie spac ... hlip hlip hlip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...