Skocz do zawartości
goldi11

Chłodzenie pasywne HD5870

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mozecie mi doradzić w sprawie chłodzenia dla mojego starego radka HD5870? 

Zastanawiam się nad pasywnym chłodzeniem, jest taka możliwość? nie jest to zbyt ciepła karta? Komputer stoi w sypialni i nie mogę przez to buczenie grać gdy dziewczyna śpi obok :)

Mam ograniczenie co do wielkości bo mam małą obudowę. http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-130-rc-130-kkn1-608939/

Edytowane przez goldi11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się niemożliwością schłodzić pasywnie HD5870 jeśli jest on używany do grania.

 

Nawet gdyby jakimś cudem udało się uniknąć zwiech dzięki throttlingowi, drastycznie skróci to żywotność karty, która jest już na pewno po gwarancji. IMO jedyna opcja to spowolnienie obrotów wentylatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

zastanawiam się nad Arctic Accelero S1 lub S3 i jakiś duży cichy wiatrak do tego. Dużym problemem będzie brak ruchu powietrza w obudowie. 

 

A tak swoją drogą to czy nie będzie problemu jeśli odepnę wentylator od karty graficznej? Czy karta nie będzie informowała o jego braku? trzeba będzie coś w biosie zmieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to powiedziałeś buczenie jest przez to ze nie ma skąd brać powietrza na boku skierowany w kierunku grafy, pytanie czy chociaż jest wentylator na  drugim boku który wyrzuca gorące powietrze ? Pomysł

Edit: weź napisz jak masz ogółem poustawiane wentylatory w obudowie, ale na Twoim miejscu zmieniłbym budę na jakiegoś Tower-a, z tytułu ze ta buda mega ciasna i wentylatory na chodzeniu grafiki od razu biorą powietrze z boku ja bym zastanowił się mocno nad przesiadka na inna budę

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale obudowa zostaje :D podoba mi się. 

Co do wiatraków to mam tylko z przodu nawiew, ustawiony żeby wiał gdy temperatura CPU wzrośnie(praktycznie sie nie włącza, nawet w grach)

I cooler Raijintek Pallas na cpu, nie narzekam na niego, też jest kręcony na minimum i jest prawie bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie będzie informowała o braku wentylatora, niczego w biosie nie będzie trzeba zmieniać.

 

Natomiast podstawa to przepływ powietrza przez obudowę.

 

Może nie będzie trzeba zmieniać chłodzenia tylko spróbować usprawnić przepływ i programowo zwolnic obroty. No chyba, ze to referencyjne chłodzenie, to będzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...