Skocz do zawartości
Sir Conceptz

[Problem]Zrywanie połączenia z internetem tylko na jednym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pewien problem z internetem od kilku dni. Zrywa mi połaczenie z internetem co kilka-kilkanaście minut na kilka sekund do max kilku minut. Jakakolwiek gra online czy streaming wideo kończy się zerwaniem transmisji po max. 20-30 minutach. Problem jest tylko na jednym komputerze (stacjonarny, lista sprzętu poniżej, połączenie przewodowe z routerem/modemem). Modem pochodzi od providera (Vectra) a jest nim Cisco EPC3925. Na laptopie i smartphonie wszystko jest ok, problem tylko jest na stacjonarnym. Czy szyfrowanie całego dysku TrueCryptem może powodować takie objawy? Szyfrowałem dysk kilka dni temu i praktycznie pokrywa się to z czasem od kiedy zauważyłem problem. Comodo nie wykrywa żadnych "nieproszonych gości" w systemie.

 

Sprzęcior:

  • Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
  • HyperX 2x4GB 2400MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM XMP Predator Series
  • Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
  • Corsair CS Series 650W
  • Asus Radeon R9 290, 4GB
  • Crucial MX100 256GB <- Ten dysk jest szyfrowany
  • ASRock Z97 EXTREME3, Z97
  • Intel Core i5-4690K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy problem występuje po odinstalowaniu comodo. To dobry pakiet, ale potrafi "gryźć" się z wieloma usługami.
Problem może też leżeć po stronie dostawcy, kontaktowałeś się w tej sprawie z Vectra?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy problem występuje po odinstalowaniu comodo. To dobry pakiet, ale potrafi "gryźć" się z wieloma usługami.

Problem może też leżeć po stronie dostawcy, kontaktowałeś się w tej sprawie z Vectra?

 

 

Kontaktowałem się z Vectrą, ale okazało się, że to jest banalny problem - uszkodzony kabel. Co prawda powinienem zacząć od sprawdzenia kabli, jednak nie były one ruszane, nigdzie się nie obcierają, ale jednak zdarzają się cuda ;-) Dzięki za chęci. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...