Skocz do zawartości
qhash

spowolnienie win8.1 na Acer Nitro i7 8GB ram + SSD crucial mx100 512gb

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj komp zaczął mi niemiłosiernie wolno chodzić. Po kliknięciu na jakikolwiek katalog 2-3 sekundy, zanim się otworzy. Zmiana już załadowanej zakładki w Chrome czy Firefox to samo. Dying Light zamiast 20-25 fps ma 8-12.  Wszystko chodzi tak jakby chciało a nie mogło. Jeszcze pare dni temu system chodził jak burza - 25 zakładek otwartych, outlook, autocad, torrent, muzyka i nic nie spowalniało.. jeszcze mogłem na pendrive nagrywać w tym samym czasie 80MB/s i nic nie przycinało.

 

Jakieś pomysły? Soft od malwarebytes nic nie znalazł, windowsowy też nie, raczej nie instalowałem żadnego oprogramowania nowego, jedynie już po fakcie passmark no i CPU 1130 gdzie takie procki jak mój (i7-4710hq) osiągają 7000..

 

Ktoś pomoże?

 

update: może to wina SSD? MX100 512GB niby nie ma historii problemów w sieci, ale jednak M4 miał swego czasu bug...

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart czysty, ADW nic, AVG tylko kejgeny. komp muli strasznie otwarcie folderu to 5 sekund, odpaliłem Internet Explorera i przewijanie strony to jakaś masakra, o ile Chrome i Firefox ledwo się da używać, to IE w obecnym stanie kompa jest nieużywalny. CPU usage 2%, RAM 3,8GB zajęte (chrome chodzi), dysk 0%, sieć 0% w process explorerze...

 

5zakO8X.jpg

 

AMtelB7.jpg

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie żre procesora, to ewidentny objaw problemów z dyskiem.

A jak z miejscem na dysku? Nie kończy się?

 

Wejdź w menedżer urządzeń, odinstaluj kontrolery dysków i uruchom ponownie kompa.

 

Jak nie pomoże, to pobierz Victoria 4.47 (ważny numer wersji, bo tylko ta chodzi na W7 na W8 też powinien) i puść skanowanie.

W tym SMART czysto, ale pokaż SMART z Victorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlun

no mam, właśnie odinstalowałem - zobaczymy co to poradzi, na razie nic.

 

@ullisses

75GB na C, 11 GB na D, obie partycje na tym SSD - ale przyznam, że wczoraj było to odpowiednio 5GB i 11GB - pierwsze co zrobiłem to porządek na dysku, bo to tak właśnie wygląda jakby tu była przyczyna.]

 

edit:

usunięcie Steama nic nie dało, dalej lipa

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victoria - driver not found, please manual copy to windows/system32


najlepsze jest to, że komp od pełnego wyłączenia bootuje się ja wiem... w 5-6 sekund, potem 3-4 sekundy odpala apki z autostartu i wtedy się zaczyna... muszę poszukać co to może być, 

@ULLISES - odinstalowanie sterowników Intel nic nie dało - domyślnym MS jest to samo, dałem BETA 14 intel RST, ale na razie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik po zapisie waży 8MB, można na forum takie duże pliki załączać? w każdym razie screeny poniżej.

 

5mwsab.jpg

1ze8neu.jpg

2qiairq.jpg

 

2njftbq.jpg

vhdzj8.jpg

 

2hygutx.jpg


jednak idzie, mój błąd

 

2uo19jq.png

 

a108z.png

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoruns:

Żółte pozycje możesz skasować.

A listy zastanawia mnie "avg web tuneup". Instalowałeś to? Wydaje mi się, że jak by to było od AVG, to powinno być w folderze AVG.

 

Victoria:

Poza dziwnym parametrem 202, zastanawia mnie parametr 174 - 36 utrat zasilania.

 

Włącz Menedżer zadań, przejdź na procesy, posortuj wg użytkownika i powyłączaj wszystko na koncie użytkownika prócz:

explorer.exe

dwm.exe

avgui.exe

taskmgr.exe

 

Użyj przycisku [Zamknij drzewo procesów]. Najlepiej po zamknięci każdego sprawdzać, czy to rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kilkanaście rebootów po instalacji jakiegoś softu do robienia obrazów systemu, który zabijał mi system, kilka razy skończyła się bateria, na początku, w starym laptopie, nie dosunąłem wtyczki SATA i tez mi się wyłączał system i potem nie było widać dysku w BIOS, może stąd.

 

AVG web tuneup doinstalowałem juz w trakcie trwania obecnego problemu - w pakiecie z antyvirusem, wywale to.

 

ide działac z procesami


no nic wywaliłem wszystkie procesy i dalej folder otwiera sie kilka sekund i wszystko działa mega wolno, co nie włącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłbym dysk pod innym kompem i sprawdził czas otwierania tych samych folderów. Jak będzie zupełnie normalnie to na pewno nie dysk a zdecydowanie soft. Może malware którego antywir nie wykrywa itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za pomoc i chęci, ale chyba przegrałem tą walkę. reinstaluje dzisiaj winde. obstawiam na 99% jakiś update Windowsa, który się u mnie musiał jakoś wysypać, bo inaczej tego nie widzę. Przez ostatnich parę dni jedynie grałem w Dying Light kiedy gips i farba schły w kuchni ;) nic nie instalowałem ani nie ściągałem - sterownik nvdiii widziałem że się zainstalował i właśnie jakiś update i to 700mb.

 

w związku z reinstalacją - mam klucz z firmy do 8.1 pro, ale nie mam nośnika i nie będe mieć, bo nie ma mnie w robocie. coś mi tam mają wystawić, ale jest u nas chyba tylko ISO sprzed roku. Chciałbym zintegrowaną instalkę z grudnia. sciągnałem czysty obraz, ale musze wpisać klucz - edytować iso, straszna z tym walka - nie wiecie czy nie można tego klucza wpisac później, po instalacji?

I czy klucz MSDNowy zadziała z czymś takim "Windows.8.1.PL.x64.Listopad.2014-NiKKA"

 

a i jeszcze taka rzecz - jak rufus ładuje ten obraz to mi przestawia automatycznie z GPT i UEFI na MBR. mogę to ustawić na siłę, ale nie jestem pewien czy to na 100% zadziała..

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, może to być wina aktualizacji.

 

Nie instaluj wynalazków, bo diabli wiedzą co siedzi w środku. Do tego W8.1 to nowy system, więc nie pobierze nie wiadomo ile łatek (na pewno mniej niż W7). Instaluj z czystego ISO z MSDN.

 

Nie wiem jak w przypadku W8.1, ale W7 Home Edition SP1 PL (z MSDN) łyka klucze OEM (te z najklejek na laptopach). Wersje BOX nie łykają.

 

Poprawcie mnie jak się mylę, ale klucz można pominąć (wtedy system działa 30 dni) i wtedy można wklepać klucz w dowolnym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jak się mylę, ale klucz można pominąć (wtedy system działa 30 dni) i wtedy można wklepać klucz w dowolnym momencie.

 

działa nawet do 270 dni na legalu, potem można zrobić reinstall i od nowa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...