Skocz do zawartości
z3l

Bridge pomiędzy Netiaspot a Pentagram Cerberus p6363

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Natknąłem się na mały problem w konfiguracji mostku pomędzy netiaspotem (rozsyła neta) a Cerberusem p6363 (ma działać jako mostek.).

 

Zrobiłem co następuje:

 

Netiaspot:

SSID: Jakiekolwiek

Kanał: 7

Szerokość: Tylko 20MHz

Hasło: jakieśtam

Zakres przydzielanych IP: 192.168.1.1-199

 

Cerberus:

Ustawiłem ręcznie LAN IP na 192.168.1.100 (potem próbowałem też z 200) - nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie :)

W ustawieniach Cerberusa jest do wybrania opcja Wireless Working Mode pomiędzy AP a WDS, więc wybrałem network bridge (WDS).

Wtedy można też przeskanować wszystko wkoło, więc znalazłem netiaspota swojego i ustawienia zaciągnęły się automatycznie - wszystko było spoko, oprócz tego, że adres MAC na moim netiaspocie miał końcówkę 80, a pentagram wykrywał 88. Próbowałem obydwa - nie działa.

Wyłączyłem serwer DHCP. 

 

Jedną z opcji, na które też zwróciłem uwagę to WAN medium type, gdzie można wybrać wired WAN, albo Wireless WAN. Jak daje się WDS, to tam jest wybrane wired WAN, ale jest SSID Netiaspota i Kanał, więc powinno być spoko, ale próbowałem również z Wireless. Bez skutku.

 

Coś pominąłem, coś robię źle? Może w netiaspotcie muszę coś dokonfigurować, a nie wiem?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...