Skocz do zawartości
ViruS001

Ekran - Automatycznie się przyciemnia i rozjaśnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właczając dzisiaj komputer napotkałem problem niezbyt ostrych liter i dziwnej grafiki, więc zaktualizowałem sterowniki ale nie pomogło. Stwierdziłem, więc że pewnie jutro się ogarnie :p ale przeglądając internet przez przypadek wlazłem na ciemną stronę i co? Ekran się automatycznie ściemnił a po poprowcie na jasną ekran się rozjaśnił. Próbowałem w opcjach coś szukać i przestawiać ale na marnę :/

 

Jest to PC (Nie laptop) + Win 7

 

Dziękuje z góry za pomoc!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winne są jakieś ustawienia ale jakie? Czytam w googlach, że w laptopach coś takiego jest jako oszczędność energii - na ciemnnych stronach ekran ciemnieje a na jasnych jaśnieje ale jak takie dziadostwo wyłączyć na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak, w Google jest opisany problem z tym monitorem w kwestii jasności. Jest nawet filmik na YT.

Nie bardzo jednak rozumiem, czy przyczyną jest wadliwy moduł czy same przewody na PCB.

https://www.youtube.com/watch?v=aMCBJo7GDk4

 

Jeśli zaś chodzi o kompa, to typowo laptopowe zarządzanie jasnością nie powinno działać na PC, gdyż ma on stałe zasilanie.

Bardziej szukałbym tutaj w sterownikach karty graficznej - jeśli w ogóle miałbym szukać przyczyny w oprogramowaniu.

 

Inna sprawa, że przy dużej jasności, efekt który opisujesz może być złudzeniem - chyba że ściemnienie następuje płynnie po np 1 sekundzie od zmiany obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązałem :) W ustawieniach monitora (bawiłem się tymi guzikami) i ustwiony był tryb "Entertainment", wyłączyłem całkowicie wszystkie tryby i działa normalnie :)

 

Problem rozwiązany :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...