Skocz do zawartości
Peter5T

[Zestaw] 11tys PC Gaming (prawie gotowy/prośba o rady)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w uzupełnieniu zestawu i o szczegółową ocenę zestawu pod gry w wysokich detalach . Cena zestawu: max. 11tys. Ew. +250zl.

Płyta główna: Asus MAXIMUS VII HERO
Procesor :  Intel Core i7-4790K

Chłodzenie CPU: Noctua NH-D15 - 165mm (zewnętrzny wentylator dam na po
 przeciwnej stronie (na tylną wieżę,tak żeby wyciągał powietrze z dwóch wież i wewnętrznego wentylatora), aby RAM wszedł info(pomysł z): BlackWhite321

2:57-3:09 , 5:16-5:25 , najważniejsze 10:29-10:41 )
lub
np. H110 + 2x Corsair(w Corsair Graphite 780T Big Tower , to chłodnica z H110 poszła by na górę w miejsce górnych wentylatorów +2x na przód Corsair Air Series AF140 Quiet Edition 140mm) + 1xtył Corsair Air Series AF140 Quiet Edition 140mm

RAM: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 (tylko przestawi się te profile XMP)
HDD: 2xWD Blue 1TB lub 1xBlack 2TB
SSD: MX200 500GB 555/500
Karta graficzna: Asus  Strix GTX 980 (x1)
Obudowa+ Wentylatory :Corsair Graphite 780T Big Tower + 5x Corsair Air Series AF140 Quiet Edition 140mm
Zasilacz: Corsair RM 750W
Napęd:    Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
Monitor: Asus VG248QE (24cali, 144Hz, 1ms) x1
Inne: Klawiaturę i mysz-> Coś sobie wybiorę Edytowane przez Peter5T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez ładu i składu .

 

Płyta za droga w stosunku do tego co oferuje - jak nie potrzebujesz SLI/CF to bierz MSI Z97 Gaming 3 , ew. Gaming 5 jak w przyszłości będziesz robił SLI .

 

Chłodzenie to przesada , przy glucie udającym pastę termoprzewodząca nie zostanie wykorzystane w 100% , lepszym wyjsciem będzie branie czegoś tańszego np. SPC Grandis za 155 zł albo Thermalright HR-02 - Macho Rev. B za 199 zł .

 

Karta średnio sensowna - jakieś 10-15% szybsza niż GTX970 a sporo droższa , choć przy problemach z GTX970 można się zastanowić nad jej zostawieniem , choć przy wybranym monitorze ( rodzielczość FHD ) może problem nie będzie tak dokuczliwy .

 

Po ci ci 2xWD Blue - chcesz z tego robić RAID 0 ?

 

Zasilacz przesada , w dodatku seria RM nie cieszy się najlepszą sławą , zamiast RM-ki proponuję XFX XTR 550W , spokojnie starczy do I7 + GTX970/GTX980 .

 

Wersja 750+ W to jak byś robił SLI .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez ładu i składu .

 

Płyta za droga w stosunku do tego co oferuje - jak nie potrzebujesz SLI/CF to bierz MSI Z97 Gaming 3 , ew. Gaming 5 jak w przyszłości będziesz robił SLI .

 

Chłodzenie to przesada , przy glucie udającym pastę termoprzewodząca nie zostanie wykorzystane w 100% , lepszym wyjsciem będzie branie czegoś tańszego np. SPC Grandis za 155 zł albo Thermalright HR-02 - Macho Rev. B za 199 zł .

 

Karta średnio sensowna - jakieś 10-15% szybsza niż GTX970 a sporo droższa , choć przy problemach z GTX970 można się zastanowić nad jej zostawieniem , choć przy wybranym monitorze ( rodzielczość FHD ) może problem nie będzie tak dokuczliwy .

 

Po ci ci 2xWD Blue - chcesz z tego robić RAID 0 ?

 

Zasilacz przesada , w dodatku seria RM nie cieszy się najlepszą sławą , zamiast RM-ki proponuję XFX XTR 550W , spokojnie starczy do I7 + GTX970/GTX980 .

 

Wersja 750+ W to jak byś robił SLI .

Płyta przemyślę

 

O paście do którego chłodzenia piszesz? Poza tym które z PODANYCH mam wybrać+ dlaczego?

(Jedno z lepszych powietrznych od Noctua vs AIO (wodne) o którym mało wiem i się go boję ale podobno jest lepsze/wydajniejsze (no tylko trzeba wentyle zmienić)

 

A te co podłeś Grantis do 4790k raczej nie da rady, a Macho jakoś mnie nie przekonuje i nie wiem dlaczego tak się nim zachwycacie. Poza tym byłby problem z RAM.

 

980 może jest średnio sensowna przez cenę, ale jakoś 970 mnie nie przekonuje.

 

2xBlue w raid0 lub 1xBlack

 

Zasilacz może i  przesada ale nie chce żeby chodził prawie na maxa dlatego biorę 650W do działania pod obciążeniem zestawu i nie wykorzystywaniu full mocy zasilacz + 100W zapasowych (tak wiem trochę dziwny tok myślenia, ale robię to żeby się potem nie stresować zasilaczem)

 

"RM cieczy się nie najlepszą sławą" COOO? na morele.net(i nie tylko) 650W/750W/850W jest bardzo popularne i bardzo dobrze oceniane.

 

A SLI nie chce ni się bawić.

Edytowane przez Peter5T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O paście do którego chłodzenia piszesz? Poza tym które z PODANYCH mam wybrać+ dlaczego?

(Jedno z lepszych powietrznych od Noctua vs AIO (wodne) o którym mało wiem i się go boję ale podobno jest lepsze/wydajniejsze (no tylko trzeba wentyle zmienić)

Myślę, że reydenowi chodziło nie o pastę z zestawu do coolera a o pastę stosowaną przez Intela do przewodzenia ciepła między procesorem a płytką IHS,   http://www.purepc.pl/skalpowanie_procesora_intel_haswell_poradnik_wykonania_i_testy

 

 Co do SPC Grandis zobacz kilka testów (nawet zagraniczne), daje radę tak samo jak NH-D15  

np.: http://www.techpowerup.com/reviews/SilentiumPC/Grandis_XE1236/6.html

http://chlodzenie.net/reviews/grandis-xe1236-pierwszy-twin-tower-od-silentiumpc/

ewentualnie zmienić same wentylatory

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przemyślę

 

O paście do którego chłodzenia piszesz? Poza tym które z PODANYCH mam wybrać+ dlaczego?

(Jedno z lepszych powietrznych od Noctua vs AIO (wodne) o którym mało wiem i się go boję ale podobno jest lepsze/wydajniejsze (no tylko trzeba wentyle zmienić)

 

A te co podłeś Grantis do 4790k raczej nie da rady, a Macho jakoś mnie nie przekonuje i nie wiem dlaczego tak się nim zachwycacie. Poza tym byłby problem z RAM.

 

980 może jest średnio sensowna przez cenę, ale jakoś 970 mnie nie przekonuje.

 

2xBlue w raid0 lub 1xBlack

 

Zasilacz może i  przesada ale nie chce żeby chodził prawie na maxa dlatego biorę 650W do działania pod obciążeniem zestawu i nie wykorzystywaniu full mocy zasilacz + 100W zapasowych (tak wiem trochę dziwny tok myślenia, ale robię to żeby się potem nie stresować zasilaczem)

 

"RM cieczy się nie najlepszą sławą" COOO? na morele.net(i nie tylko) 650W/750W/850W jest bardzo popularne i bardzo dobrze oceniane.

 

A SLI nie chce ni się bawić.

 

 

zamiast żądać udowadnia czegoś co jest tutaj oczywiste na twoje pytania odpowie google. 

 

poza tym nie kombinuj tylko najlepiej weź zestaw za 6300 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,20do tego wybierz monitor FHD z G-sync jakiegoś asus np, obudowę, klawiaturę i mychę i będziesz miał super wypasiony zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie spokojnie zbudujesz kompa na nowej platformie z DDR4, 6-jajowcem itd. To taka sugestia.

 

1 Płyta główna MSI  X99S GAMING 7 s2011 GAMING 7 1060,01 zł
2 Procesor Intel  Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz 140W 15MB BOX (BX80648I75820K) 1665,01 zł
3 Pamięć G.Skill  DDR4 16GB (4x4GB) Ripjaws4 3000MHz CL15 XMP2 Red  (F4-3000C15Q-16GRR) 1575,64 zł
4 Chłodzenie CPU Noctua  NH-D15 - 165mm, 1320, 24.6 dBA 379,01 zł
5 Obudowa Fractal Design  Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) 516,00 zł
6 Karta graficzna MSI  GeForce GTX 980 4GB GDDR5 (256 Bit) 2599,00 zł
7  Arctic Silver  Ceramique 2 - Pasta Termoprzewodząca - 25g 25,00 zł
8 Dysk SSD Crucial  MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1) 429,00 zł
9 Dysk Western Digital  Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX) 409,01 zł
10 Monitor Asus  VG248QE 1149,00 zł
11 Zasilacz Be Quiet!  Dark Power Pro 10 550W CM 80PLUS Gold, 11.7 dB, 4/1 (OCK)  458 zł 

Procka se skręcisz na @4,5 i będzie dobrze. 

Obudowę możesz wziąć też tą :

http://www.morele.net/obudowa-nzxt-h440-ca-h440w-m1-640107/450zł

 

Podzespoły z morele.
Suma: 10 374 zł - podatek od nowości.

 

I jeszcze Ci na dopieszczenie zostanie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak czytałem porównanie chłodzeń powietrzne vs pseudo wodne (Corsair H110) to tylko wodne utrzymywało tempy poniżej chyba 90stC, tyle, że jest to relatywnie głośnie rozwiązanie w idle. Jedynym konkurentem powietrznym była Noctua i miała bardzo wysoką kulturę pracy + cicha. Macho i inne nie dawały rady.

 

http://pclab.pl/art54369-15.htmlwiem, wiem.

 

Generalnie te "pseudo wodniaki" odradzają, bo są zdecydowanie za drogie do tego co oferują i można za niewiele drożej mieć prawdziwe LC chociażby używany.

 

Tak, że wybór prosty - efektywny powietrzak, albo prawdziwe LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mu da efektywny powietrzak jak pasta pod IHS'em i tak będzie ograniczać.  A ten artykuł ze strony dla gimbusów (pclab) to wiesz...

 

  Ja na Twoim miejscu złożyłbym zestaw na i7 4790K + GTX 980 i MSI GAMING 5. Może zachce Ci się potem SLI. Dobry dysk SSD 256 GB, a może nawet 512 GB.  Szkoda przepłacać za coś czego nie wykorzystasz. Zwłaszcza w grach. Także pakowanie się w 6 rdzeniowca nie jest zalecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy RAM 2400MHz CL9 jest aż tak wolny, żeby komukolwiek chciało się w platformę na DDR4 inwestować? Bo nie widzę w najbliższej przyszłości, by szybsze ramy były potrzebne.

 

Tak pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebuje wybrać zasilacz do zestawu: i7 4790k + 980.
TAK WIEM wystarczy mi 650W lub nawet 550W, ale to jest 750W to mój wybór. Proszę o pomoc w wyborze firmy/modelu.
Cena nie gra roli.


Corsair RM750W 80Plus GOLD http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-750w-modular-80plus-gold-cp-9020055-eu-609905 (wg BlackWhite321 z Youtube, mam go nie brać)

vs

Be Quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-dark-power-pro-10-750w-cm-80plus-gold-11-8-db-4-1-ock-12v-bn202-478907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...