Skocz do zawartości
devilpl

jaki procek lga 1155

Rekomendowane odpowiedzi

mam koło ~450 zł na procesor zastanawiam się pomiędzy i5 2400 bez chłodzenia kosztuje około 460zł a i5 2500s znalazłem za ~480 z chłodzeniem silentium pc nie ukrywam, że lubię sobie pograć :) mam płytę MSI B75MA-E33 co dyskwalifikuje u mnie podkręcanie, zasiłka to http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-650w-aps-650cb-fv-modularny-krk-i5141334371.html 

Który z tych 2 będzie najlepszy dla mnie, a może jest jeszcze coś lepszego w tym budżecie ?

i7? xeon ?

 

 

ps ta reklama co jest obok mojego posta strasznie przeszkadza w edycji zasłania 1/3 :>

Edytowane przez devilpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę więcej niż około 450 :) raczej odpada bo muszę jeszcze 4gb kostke ramu kupic, głównie chodzi mi o to że i5 2400 ma zegar 3.1 i podbija na 3.4 a i5 2500s zaczyna od 2,7 i kończy na 3,8 chyba, a mimo to wypada trochę gorzej w testach, między nimi jest 20zł i w jednym dostaje jeszcze chłodzenie.

Który mam teraz wybrać jak wezmę 2500s odczuje spadek fpsów czy wzrost ?

Dodam, że grafikę mam gtx 660 2GB

Edytowane przez devilpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2500k-lga1155-oc-gaming-bcm-i5139907035.html   i 2500k 440zł , ale jest licytacja, może podskoczyć. I nie podkręcisz z płytą

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-3470-3-6ghz-w-turbo-chlodzenie-i5148323429.html i5 3470  107zł  (narazie) . Uważam,że to dobry procek, swojego sobie chwalę.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3470 chyba po 700 chodzi więc na licytacji pewnie 600 przekroczy jeszcze zobacze 2500k pewnie też kolo 600 będzie raczej na pewno będzie 2400 ze względu że przy pełnym obciążeniu jeśli kiedyś to nastąpi i tak będzie o 400MHz lepszy od 2500s, a że cena ta sama to ...

 

 

 

licytuje ten 3470 się zobaczy

Edytowane przez devilpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor

 

Zrób tak, jak poleca obijak. Dorzucasz 150 i masz 2600k i spokój na długi czas jeszcze. Braknie mocy? Weźmiesz się za OC (zakup płyty + chłodzenia). Moim zdaniem 150 PLN różnicy przełoży się na sporą oszczędność w przyszłości (strata na każdej zmianie sprzętu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawka 1155 to jedyny logiczny wybór przy tych cenach, przecież to jest chore dawać 800zł za najprostszy 4 rdzeniowy procek pod 1150 (w zestawie dopiero od 2500zł) a zanosi sie że będzie gorzej, dolar znów leci w górę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...