Skocz do zawartości
Arek1980

Połączenie Komputera z Monitorem: DisplayPort czy HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Karta R9 280, wyjścia: 1x HDMI, 2x Mini DisplayPort
Monitor AOC i2369, wyjścia: 2x HDMI, DisplayPort
Plazma Panasonic, wyjścia 2x HDMI

Chcę podłączyć do karty monitor i TV. Jak to zrobić optymalnie?

TV z kartą na pewno przez HDMI-HDMI

Więc w karcie zostają mi 2x Mini DisplayPort.

Połączyć z monitorem:
Mini DisplayPort - HDMI czy Mini DisplayPort - DisplayPort ? 

Gdzieś czytałem, że monitor lepiej przez DP niż HDMI, bo przy HDMI monitor będzie widziany jak TV.

JEśli DP - DP, to na co zwrócić uwagę przy zakupie kabla aby przekazywany był też dźwięk (tak jak w HDMI). Który z kabki będzie ok ?

http://proline.pl/?p=AK-340102-010-W
http://proline.pl/?p=KABGEMMON0034
http://proline.pl/?p=KABGEMMON0081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że karta wypuści audio po DP?

Zobacz w urządzeniach dźwiękowych, ale będzie tam jedynie wyjście po HDMI.

Zresztą po co dźwięk na takich monitorowych pierdziawkach?

 

Ja odkąd mam kartę z DP korzystam w swoim monitorze z DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się bo mam zamiar kupić monitor.

Czyli przez Display Port idzie tylko obraz?

A dźwięk chociaż by po to żeby słuchawki podpiąć pod monitor bo ciężki dostęp niektórzy mają do gniazd z tyłu a przednich brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy wciąż o kablu... Radiergummi pisał, by sprawdzić, czy karta graficzna puści dźwięk po DP... To, że kabel może audio przenieść, to wszyscy wiemy, ale coś ten dźwięk musi najpierw wygenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Póki co mam podłączony komputer z monitorem przez HDMI i dźwięk mam w monitorze. Tyle, że w tym momencie nie mam jak podłączyć TV, dlatego muszę zmienić połączenia.

 

edit. mhh, chyba poknociłem. Rozumiem, że jest możliwość żę po hdmi dźwięk będzie a pod DP nie ?

Edytowane przez Arek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta graficzna posiada porty DP to w 99% przesyła też przez nie audio. Ewentualnie pozostaje tylko konfiguracja tegoż audio w sterownikach. Co do kabla DP kup minimum w standardzie 1.2, może być nawet najtańszy z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale w zależności od wersji DisplayPortu, dźwięk może być nie przesyłany, ale raczej takiej sytuacji nie będziesz mieć, gdyż brak audio występował tylko w pierwszych wersjach tego standardu. Na Twoim miejscu chyba bym kupił miniDP na DP (brak konwersji przy zmianie standardu; z doświadczenia wiem, że przy DP na HDMi, czasami może powodować problemy z obrazem - miałem tak przy monitorach DELL). Co do ustawień AUDIO, poszukaj jeszcze w ustawieniach samej karty grafiki, gdyż sterowaniem audio przy wyjściu karty graficznej odpowiadają sterowniki karty. Jak zakupisz kabelek i podłączysz do komputera, to wtedy powinno Ci się pojawić dodatkowe urządzenie w menadżerze audio.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie podpiac pod lekko juz zapomniany temat. Jako ze moje doswiadczenie z podlaczaniem monitora zatrzymalo sie na D-Sub (i to jeszcze do CRT) potrzebuje pomocy. Chcialbym Lenovo T430 i T440 (oba posiadaja D-Sub oraz mini-DP) podlaczyc pod Delle S2415H (D-Sub oraz HDMI). Jesli to mozliwe to chcialbym uniknac zlacz analogowych wiec pozostaje mini-DP i HDMI. Jak to pozenic? Na allegro sa przejsciowki, kable, passywne, aktywne i nie bardzo wiem co powinienem wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...