Skocz do zawartości
Boshi

Zestaw komputerowy CAD,3DMax i pokrewne- 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje propozycji zestawu komputerowego do 4,5k do zastosować 3dmax, autocady i  inne pokrewne programy generujące sceny itd.  4,5k jest to kwota na samą  skrzynkę, z  tym, że razem z obudową oczywiście. Patrzyłęm na zestawy gotowe na marzec, i było by, choć martwi mnie trochę procesor I5- nie mówię, że jest słaby, ale czy nie lepiej wrzucić tam i7-4790k  kosztem chłodzenia i troszkę tańszej płyty głownej? Płyta aż tak ważnym aspektem chyba nie jest, oczywiście w granicach rozsądku.

chłodzenie można dokupić zawsze a, że komputer nie dla mnie to  na początku nie będzie nic kręcone- może w przyszłości.

 

 

 

Edit, teraz patrzę, i7 podrożała sporo, jak kilka miesięcy temu składałem kumplowi kompa to 1200 kosztowała;] 

 

No cóż, czekam na propozycje.

Edytowane przez Boshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz procek czy to i5 4690K czy i7 4790K to grzech ich nie podręcić o chociaż te 400MHz, co jest bardzo proste, dużo daje i nawet blisko nie jesteś granicy możliwości podkręcania. Stockowe chłodzenie nawet bez OC jest nie do użytku i trzeba mimo wszystko zainwestować do 250zł. Z takim chłodzeniem można spokojnie kręcić, albo i nie, a temperatury będą bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel, dzięki, wzystko fajnie, ale jednak rezygnował bym z dysku 256GB na rzecz 128 ss i dorzucił bym chyba do 970 GTX, co myślisz?   16 GB też chyba nie potrzebne, zawsze można dokupić, jeżeli by brakowało przy pracy. Co myślisz?

Jeżeli  kosztem 100 zł ma być dużo lepszy podzespół to mogę dorzucić taką kwotę, ale raczej nie więcej.

Edytowane przez Boshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja profesjonalistą nie jestem ale bawię się trochę w grafikę 3d i 8gb ramu to wbrew pozorom mało. Będziesz grał na tym komputerze? Bo większość aplikacji jednak renderuje na CPU i nie będzie Ci potrzebna mocniejsza karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wezmę  na pewno i 7, reszta mniej ważna, dobiorę coś,  ale co z grafiką? kolega tutaj zaproponował 960, ale z tego co czytałem to wydajność tego gpu  nie jest jakoś wielka w stosunku do ceny? Wziąłbym 770,  jest bardziej prądożerna, ale mocniejsza... i wycofana z produkcji przy okazji.. No i mamy dziurę aktualnie w serii Nvidi, z jednej strony, genialny GTX 970, ale  nie dosięgnę go z drugiej  960 dużo słabasz a cena dość wysoka.

 

Co sądzicie o radeonach? 290 np? albo 285?  Najbardziej żałuję, że czas mnie goni, bo pewnie za kawałek czasu(wie ktoś kiedy? mialy pbyć pod koniec stycznia) wyjdzie 960 TI który by był uzupełnieniem  serii i wyórnaniem owej dziury między 970 a 960...

 

 

co sądzicie o takim zestawie ?

 

http://www.morele.net/inventory/info/oRHriD/

Edytowane przez Boshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry. Mógłbyś dorzucić do ramów 2133

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

 

Jak radki to R9 285 nie, 280 lub 290 z x-em lub nie.

 

GTX 960 nie jest wcale taka słaba :P, a żre mniej prądu niż 770-ka, no i tańsza. Mam też nadzieję, że na dniach wyjdzie wersja 4GB co do CAD-a i 3DMaxa przydałoby ci się.

Do R9 290 dla świętego spokoju wziąłbym zasilacz 650W, ale nie musisz.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry. Mógłbyś dorzucić do ramów 2133

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

 

Jak radki to R9 285 nie, 280 lub 290 z x-em lub nie.

 

GTX 960 nie jest wcale taka słaba :P, a żre mniej prądu niż 770-ka, no i tańsza. Mam też nadzieję, że na dniach wyjdzie wersja 4GB co do CAD-a i 3DMaxa przydałoby ci się.

Do R9 290 dla świętego spokoju wziąłbym zasilacz 650W, ale nie musisz.

Dokładnie.

Czerwoni w tym przedziale cenowym są spoko. Niestety wyżej już jest słabiej. Zwłaszcza odpowiednika 980 ze świeczką szukać.

 

Natomiast w okolicach 1000zł serie 280X i 290 to ciekawe propozycje.

Pomijam TDP, już wiele razy o tym pisałem. Jak się bierze auto do wyścigów, to się nie patrzy ile pali na setkę, tylko w ile robi tą setkę. Ktoś pamięta czasy zielonej 8800 Ultra? Na tamte czasy potrzebna była mała elektrownia i jakoś nikt nie płakał.

Kolejna sprawa w stosunku do 960: więcej RAM (280X-3GB / 290-4GB) i większa wydajność.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w ramie między 1800 mhz a 2133?  zakładam, że zestaw kiedyś podkręce.  Czy warto taką płytę, czy może tańszy odpowiednik jakiś?

Jeżeli chodzi o zasiłkę to z tego co pamiętam to XFX ma cholernie mocną linię 12V i to głownie zdecydowało o jego wyborze.  Jeżeli chodzi o GPU, to faktycznie 280x jest mocniejsza od 960 trochę ale i trochę droża.  Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale  mój to rozumowania jest  obecnie taki;

 

programy cada wymagają sporej ilości Ramu oraz mocnego procesora, grafika jest mniej ważna, chyba, że renderuje się przez GPU, ale  do tego raczej quadro było by potrzebne.  Wziąłbym teraz 16GB ramu, i7, 960 Gtx zamknąłbym się w 4,6k zł  gdzieś,  a jeżeli za rok,1,5 karta by jakimś cudem nie domagała to mógłbym ją zmienić na coś lepszego, a wtedy na pewno rynek będzie trochę szerszy niż obecnie?

 

 4,7k Co można odchudzić by było gdzieś w okolicach 4,6k?  200 zł to troszkę za dużo, może płyta tańsza? ssd tańszy? jakieś propozycje ?

Dodam, że chłodzenie boxowe jest faktycznie kiepskie w tej I7, ale  na poczaku nic kręcone nie będzie, a jak zajdzie taka potrzeba, to dokupię  jakieś chłodzenie :)

 

Więc na tę chwilę.

 

http://www.morele.net/inventory/info/NkAfsF/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia pisałem wyżej, tak na razie boxowe, niestety koszta przerastają.  Jeżeli będzie trzeba zakręcić czymś,  to pewnie znajdą się fundusze na chłodziwo jakieś :)

 

2 Jasne, że powiem :D

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Boshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...