Skocz do zawartości
DaZz007

Gigabyte GTX 970 G1 - przegrzewa się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę dni temu kupiłem cały nowy sprzęt, w tym GTX 970 G1 od Gigabyte. Do jego przetestowania wykorzystałem Far Cry 3. Po jakichś 4 godzinach grania nagle zaczęły wyskakiwać mi artefakty. Dotykam obudowy (Silentiumpc brutus m25) a ta po stronie karty bardzo gorąca. Odpaliłem później GPU-Z i zacząłem obserwować temperatury. Po jakimś czasie, przy zamkniętej obudowie, temperatura doszła do 78 stopni (a widziałem w artykułach, że temperatury w stresie od 60-65 stopni co mnie trochę zmartwiło). Wiatraki kręciły się na 70 kilka procent (nie pamiętam dokładnie). Zdjąłem obudowę i wtedy temperatura utrzymywała się na poziomie 65 stopni. Grając np. w Counter Strike, przy zamkniętej obudowie temperatury mam na poziomie 65*, jak zdejmę obudowę to poniżej 60. Czy to może być wina karty czy może obudowy i jej przewiewu, czy far cry 3 ma tak do siebie, że zamęcza kartę? Dlaczego przy tak wysokiej temperaturze wiatraki nie kręcą się na przykład na 100%?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż drugi wentylator na front.

Upewnij się, że wentylatory pracują.

Wentylatory obudowy reagują na przełącznik na obudowie? Mogą być podłączone pod płytę, nie pod kontroler wentylatorów z obudowy.

Dbaj o czystość filtrów przeciwkurzowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory pracują. Ciężko mi stwierdzić, czy te wydmuchy są wystarczająco silne, bo nie mam porównania. Reagują na przełącznik (3 tryby: low, high, off). Filtry jak nowe (komputer mam od czwartku). Jakie wentylatory polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek przełoży wentyla z frontu bliżej karty graficznej przypnij go na plastikowe opaski zaciskowe do zatoki dysków 2,5" . Wentyle możesz dokupić takie same jak są w budzie żeby przy oszczedzic. Ja bym kupił 3 wentyle dwa dałbym na przód a dwa w środku na tatarytki

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 2 x SilentiumPC Mistral 120mm. Niestety śrubki są za grube do obudowy (co jest beznadziejne, bo to ten sam producent) i bardzo krótkie (0,6 cm - dla porównania do standardowych wentylatorów w obudowie użyto 2 cmetrowych śrubek), przez co montaż na górnej ściance jest wręcz nie możliwy, bo nie można przykręcać tego od strony ściany obudowy. Muszę znaleźć jakieś odpowiednie długie i cieńsze śrubki do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tymi srubkami pojechali ale powinny być dodane razem z obudowa. Zawsze możesz zamontować wentyl ne dwie śruby po przekatnej. I najważniejsze żeby jeden wentyl wiał blisko na kartę żeby miała czym dychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...