Skocz do zawartości
rydzykje

PC + Monitor - Gry, Programy, Maszyny Wirtualne - do 8k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

trochę się głowię nad nowym sprzętem dla siebie. Zastanawiałem się nad prockami 2011-3 i DDR4 ale póki co raczej się nie opłaca (przynajmniej jeżeli chodzi o różnicę w wydajności DDR3 vs DDR4).

 

Tak więc, proszę Was (tych bardziej doświadczonych o pomoc). 

 

Moja konfiguracja:

 

Procesor: Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Mobo: Asus Z97 Pro Gamer lub MSI Z97 Gaming 5 - tutaj proszę Was o polecenie lepszej

Grafika: MSI GeForce GTX980

Dysk SSD: Dysk SSD Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-256M6S)

Dysk HDD: WD Blue 1TB lub Seagate Barracuda 1TB - który lepszy? Być może będą pracowały w RAID 0

Zasilacz: jeżeli chodzi o zasilacz to zależy mi na czymś faktycznie porządnym (proszę o propozycję).

Cooler CPU: Thermalright HR-02 Macho Rev.B - chyba, że macie jakieś lepsze propozycje

Obudowa: wiem, że to kwestia gustu, ale jeżeli możecie coś polecić do 500 zł :)

Pamięc RAM: minimum 8GB jak najszybszych (czytałem o TridentX ale nie znam się na tym)

 

 

Monitor: przede wszystkim będę na nim grał max budżet jaki mógłbym na niego przeznaczyć to 1,5k (najlepiej 25-27 cali).

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i rady :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Edytowane przez rydzykje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł tematu i podaj maksymalną kwotę. Proponuję taki zestaw za 7370 zł.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/yIWLTf/

 

Możesz pomyśleć nad dołożeniem drugiej pary kości, albo wzięciu od razu 2x8 GB tych Gskill 2400 CL10.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil - kwota max to dla mnie powiedzmy 8k. 

 

Jeżeli chodzi o Twoją propozycję to dlaczego mobo MSI a nie ASUS ? :)

 

Co do monitora to mógłbyś zaproponować coś może nawet mniejszego ale z G-sync i powiedzmy odświeżaniem większym niż 60 Hz? [EDIT] (chyba, że nie ma aż tak dużej odczuwalnej różnicy)

 

Odnośnie ramu lepiej 2x8GB czy 4x4GB? [EDIT]

 

Co prawda nie gram dużo w gry FPS, przede wszystkim League of Legends i World of Tanks - czasem odpalę jakiegoś BF'a.

Edytowane przez rydzykje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz w FPS'y to darowałbym sobie GSync i 120/144 hz. Do tego te monitory są często na TN w tej cenie. Chyba że mniejsza 24'. Ale do takiej karty i przy takiej kwocie lepiej wziąć IPS 27' i rozdzielczość 2560x1440.  Ten Benq jest całkiem dobry w tej cenie. Co do płyty to MSI podobnie jak ASUS robie dobry płyty. Ten Gaming 5 ma dobrą sekcje zasilania. Porządne audio i sieciówkę.  Co do pamięci to jeśli myślisz o dalszej rozbudowe pod programowanie to lepiej wziąć w dwóch kościach po 8GB, a potem dokupić kolejne 2. Razem byś miął 32GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że montaż zestawu masz za darmo:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2015

 

Przeczytaj poradnik. W połowie strony masz baner z logiem Morele. Tam wszystko masz opisane.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...