Skocz do zawartości
NostradamuSek

Kultura osobista w życiu codziennym forum i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądając co kupić natknąłem się na temat :

 

http://forum.purepc.pl/topic/365738-2400-cl11-vs-1866-cl9-kt%C3%B3re-wydajniejsze-do-gier/

 

 


Mendo społeczna...
to są słowa moderatora klausa
jak tak może odnosić sie moderator ładny przykład !
Powyższe określenie ubodło...

Forum to społeczność, która może funkcjonować dzięki przestrzeganiu przyjętych reguł. Rejestrując się na forum użytkownik zobowiązuje się przestrzegać tych reguł (akceptacja regulaminu).
Osobnik przyszedł na forum z prośbą o pomoc. W temacie zakupu pamięci do jednego kompa założył w dwóch działach 4 tematu w dwóch kont.

Jeśli ktoś zwraca się o pomoc na forum i nie szanuje w ogóle reguł panujących w tej społeczności, określenie jak w poście #3 jest nad wyraz delikatne.

Dziękuję za uwagę.

 

Czytając tak wywody Klausa zastanawiam się, czy ma rację. 

 

Zgodnie z tym:

 

 


I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:

wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum, 


 

oraz

 

 

 


MODERATOR - osoba zarejestrowana na forum, odpowiadająca za utrzymanie na nim porządku. Oprócz posiadania uprawnień uczestnika forum może zamykać (blokować) wątki, przenosić je do innych działów, dzielić wątki wielotematyczne, usuwać z forum wątki i wybrane posty, usuwać z postów i indywidualnych pól użytkowników treści niezgodne z regulaminem, zwracać uwagę użytkownikom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących na forum, a w sytuacji braku poprawy - blokować konkretnym użytkownikom dostęp do forum.


 

 

Dlaczego założyłem ten wątek, hmm, bo tak jakoś mnie to razi, czuję, że takie treści i wywody personalne, niczemu nie służą. Ani nie nawrócą na dobrą drogę, ani nie wytłumaczą, ani nie zmobilizują, a tylko wprowadzają moim zdaniem ferment i niezdrowe emocje. Takie to jakieś "nie na miejscu" i chyba lepiej takie sprawy prowadzić "prywatnie". Chwilowy szlaban na koncie? Moderator ma chyba szereg narzędzi i możliwości by takiemu osobnikowi utrudnić życie.

 

Dla mnie mimo wszystko kultura, takt, powinny brać górę, haha, ogólnie w życiu.

 

Co o tym sądzicie? Jak generalnie postrzegacie tego rodzaju treści na stronach, potrzebne, wskazane...?

 

Proszę o wypowiedzi niekoniecznie pod kątem li tylko tego przypadku. 

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat szczerze powiem.

Z jednej strony jako osoba reprezentująca forum z ważną rolą należy zachować jakąś kulturę i pokazać klasę.

Z drugiej strony, będąc tym modem lat X i widząc i widząc to samo po pewnym czasie to może stać się dosyć irytujące + fakt, że moderator również jest tylko człowiekiem.

 

Z innej perspektywy regulamin jest po to, aby go przeczytać - stosunek osób, które nie znają, że tak to ujmę życia na forum.

Osobiście chyba 1 raz zdarzyła mi się gafa na forum, ale była to kwestia komendy > przenieś, to nie sprawia wielkich problemów.

Więc jestem w stanie zrozumieć moderatora. Oczywiście w formie neutralnej bo jak mówiłem, każdy jest tylko człowiekiem, jest różnie w życiu czasem może odbić się coś z realu, jakaś przykra sytuacja.

Teoretycznie powinno się panować nad tym, w praktyce może wyjść inaczej, cóż każdy może popełnić błąd tylko, że razem z tym zdaniem idzie to w obie strony.

Jeśli będzie to trafne to wina staje się 50-50 %.

 

Taka tam głupawka moja :banana:

Pozdrawiam

PS: Taki tam żarcik.

Pkt 1. Admin ma zawsze rację

Pkt 2. Patrz na pkt 1.

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za trafne umieszczenie tematu:

 

Staram się byś miał ze mną jak najmniej problemów :P Jak to mawiają o jednego mniej, ale po tym komencie to sam nie wiem już , czy w dobrym miejscu dałem.

 

aqua

 

Nie wnikam w pracę Zespołu, bo wiem co to za praca i takie problemy to nie problemy, tym bardziej, że często jest to praca za free i wbrew pozorom może zajmować w cholerę czasu.

 

"Użyszkodnik" wszędzie się znajdzie i ja nie piję nawet do "kto", a bardziej do "czy to potrzebne".

 

Akurat Klaus mi rzucił się o oczy a nie inny, a że akurat "pracownik" to tak wyszło, haha.

Zresztą Klaus ma poczucie humoru, połączone ze stanowczością i potrafi napisać dosadnie, acz dowcipnie, więc nie podejrzewam go o to że Wać Pan bydlak jest, co to , to nie.

 

Raczej to kwestia czytania tego rodzaju epitetów, które mnie osobiście rażą, takie "faux pas".

Co prawda nie wiem, może Klausowi nasmarował prywatnie, haha. Ja w sumie po tej "mędzie" parsknąłem śmiechem, bo sobie nie mogłem wyobrazić, co też temu moderatorowi zrobił, że aż tak zareagował.

Muszę przyznać, że i mnie już świerzbił język, co też już po odpowiedziach chyba wyczuł, że zaczyna przeciągać strunę z tymi ramami. "Twardy" okazał się - poszedł gdzie indziej z tym samym pytaniem.

 

Klaus, Ty proszę, potraktuj ten temat jako odskocznia od czysto informatycznych treści - to nie wycieczka w twoim kierunku, bo nawet najlepszym się zdarza chwila "słabości", taka tam treść dodana do forum, być może oceniona pozytywnie przez historię.

 

 

Jakie forum? Przecież to forum już dawno umarło. Na śmierć!

 

No... i 9 lat mija i siedzisz dalej, nieźle jak na umarlaka, haha. Widocznie jeszcze trochę życia na forum pozostało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się wydaje całkiem żywe to forum i bardzo świetne. Wszędzie pomoc, miłe osoby.

Moderatorzy też są świetni moim zdaniem, zastrzeżeń nie mam.

Fajnie mi się czyta posty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć, to... "było, szukaj".

 

Kolega widzę nowy tutaj i jeszcze się nie wdrożył. Tutaj zawsze tak było, bo takie jest prawdziwe życie.

Nie ma tu miejsce na smuty i chore trzymanie się przepisów, jak na elektrodzie. Sorry, taki mamy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...