Skocz do zawartości
userone

Wentylacja w obudowie Cosmos II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam obudowę CM Cosmos II i chciałem zapytać o poprawność wentylacji a mianowicie... na procku siedzi archon ib-ex2 i zastanawiam się czy dać nad nim czyli w topie obudowy dwa wentyle 140mm czy jeden i czy montować na boku obudowy dwa dodatkowe wentylatory  120mm ? jeśli tak to czy z pwm czy bez? dodam że te bocznę będą wiały pod grafiką bo są niestety trochę niżej niż karta

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na górę dałem taką samą 200mm jaka jest zamontowana z przodu budy, jest cicha a robi sporą robotę wywalając z pieca całe ciepło.

Jeśli natomiast chodzi o to zamontowałem 2x noctua 120 tyle że bez pwn po prostu je steruje kontrolerem, jeśli słyszę że wentyle na grafice przyśpieszają to przyśpieszam też te na boku pieca, wtedy poprawia się kultura pracy tj. wentyle z grafy zwalniają i robi się ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem o pwm ponieważ mam w domu dwa NB PLPS 120 mm i się zastanawiałem czy je zainstalować czy lepiej  kupić PL2 i właśnie pod panel je podłączyć

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem starszego brata, bo CM690 ale w ostatnim wcieleniu przed zmianą zrobiłem coś podobnego. Na górze zostawiłem dwa Scythe Slip Stream 2000 rpm skręcone na maksa jako wyciąg, a reszta wentylatorów u mnie zaciagała powietrze do środka. Naturalnie gdzie mogłem to były filtry przeciwkurzowe dodane. W ten sposób w obudowie utrzymywało się dodatnie ciśnienie i kurz nie pchał się do środka. Tylni wentylator także wdmuchiwał powietrze do środka. W sumie efekt komina był i spokojnie chłodził to co było w podpisie. Dodam, że miałem jeden wentyl na froncie, jeden na spodzie, dwa na boku obudowy, do tego tył jak wspominałem też wdmuchiwał. Całość puszczona na minimalnych obrotach. Sprawdzało się to bez zarzutu, więc jak zmontujesz sobie podobny układ to takze powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie chce tył i górę zostawić jako wyciągające tylko teraz się zastanawiam bo przy obiegu pozytywnym więcej wentylatorów zaciąga powietrze do dobudowy niż je wyciąga  a u mnie za wciąganie  odpowiadałyby  200mm przód i 4x 120 na boku a wyciągać powietrze będą 3x 140 czy to czasem nie za dużo tych wyciągających ?

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...