Skocz do zawartości
Quban

Nie wiem czy wszystko dobrze podłączyłem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ,ponieważ mój Ojciec wyjechał za granicę i sam zabrałem się za zmiane zasilacza. Wiem ,że źle zrobiłem bo do końca tego nie potrafię ,ale uczę się na własnych błędach. Przy próbie odpalenia komputera jest tylko "pstryk" i nic się nie dzieje ;( Nie wiem co źle zrobiłem :/ Tutaj kilka zdjęc może będziecie wiedzieli w czym tkwi problem. Odłączyć wszystko i zabrać się do tego od nowa? W razie gdyby potrzeba było zdjęć wszystkiego ,jestem to w stanie zrobić.

post-216800-0-60969500-1426097045_thumb.jpg

post-216800-0-98558300-1426097059_thumb.jpg

post-216800-0-33033400-1426097080_thumb.jpg

Edytowane przez Quban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/8 Pin do zasilania cpu podłączyłeś?

 

Zasilacz nie ma wtyczki 6 pin pci-e do zasilania grafiki, że używasz przejściówki?

 

4/8 Pin do zasilania cpu podłączyłeś?

 

Zasilacz nie ma wtyczki 6 pin pci-e do zasilania grafiki, że używasz przejściówki?

Właśnie zajrzałem do obudowy i jest tam taka wtyczka ,była podłączona do grafiki. Może odłącze wszystko i od nowa zacznę podłączać? Przy twojej pomocy ,albo ludzi którzy też się na tym znają dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania:

1. Odłączałeś cokolwiek poza zasilaczem? Np kable od panelu przedniego?

A może przedni panel też ma zasilanie z molexa?

 

2. Czy nowy zasilacz jest fabrycznie nowy/sprawny?

 

Generalnie procedura jest prosta i nie ma opcji podłączyć źle.

- wtyczka 20+4 do płyty na prawo od pamięci

- wtyczka 4/8pin do płyty na lewo od procesora

- wtyczka zasilania karty graficznej

I tutaj komp powinien startować.

Potem jeszcze tylko dyski i napędy - tego nie sposób pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odłączyłem tylko zasilacz. 2.Zasilacz jest sprawny. Większość wiem gdzie mam podłączyć ,ale co do niektórych nie jestem pewny. Dodam zdjęcię z neta mojej płyty głównej ,czyli Gigabyte GA-MA770-ds3 do tego kable co do których nie wiem i odpalę painta gdzie wszystko zaznaczę. Jestem w tym zielony ,a nie chcę czegoś uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie widzę problemu, jeśli mowa o tej płycie: http://redakcja.pccentre.pl/milans/publikacje/gigabyte_ma770-ds3/IMG_5459.jpg

Masz zasilanie 20+4 (1 wtyczka lub 2, które da się spiąć w jedną) oraz oddzielna wtyczka 4 pin na lewo od procesora.

Potem jeszcze zasilanie karty i ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz podłączone do PWR_FAN- takie małe trzypinowe gniazdko poniżej tego "głównego" białego w które masz wpiętą czarną wtyczkę ATX24?

Widzę tam 4pinową wtyczkę od flopa (oby nie) ale mogę się mylić- może to jakaś przejściówka od coolera cpu.

Edytowane przez pc_max
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz podłączone do PWR_FAN- takie małe trzypinowe gniazdko poniżej tego "głównego" białego w które masz wpiętą czarną wtyczkę ATX24?

Widzę tam 4pinową wtyczkę od flopa (oby nie) ale mogę się mylić- może to jakaś przejściówka od coolera cpu.

 

Co masz podłączone do PWR_FAN- takie małe trzypinowe gniazdko poniżej tego "głównego" białego w które masz wpiętą czarną wtyczkę ATX24?

Widzę tam 4pinową wtyczkę od flopa (oby nie) ale mogę się mylić- może to jakaś przejściówka od coolera cpu.

http://przeklej.org/file/POUsN4/IMG.0115.jpgTo było tam podłączone ;/ to coś bardzo złego?

No i nie widzę problemu, jeśli mowa o tej płycie: http://redakcja.pccentre.pl/milans/publikacje/gigabyte_ma770-ds3/IMG_5459.jpg

Masz zasilanie 20+4 (1 wtyczka lub 2, które da się spiąć w jedną) oraz oddzielna wtyczka 4 pin na lewo od procesora.

Potem jeszcze zasilanie karty i ma działać.

Do karty podłączyłem 2x 6 pinowe tak jak było na początku kiedy przyszedł komputer i nic ;/

Edytowane przez Quban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w to miejsce podłącza się wentylator, ty podłączyłeś tam przewód z zasilacza. Odłącz i spróbuj odpalić kompa, może nic nie ubiłeś...

Dobrze mam nadzieje ,ze zadziala.

Tak, w to miejsce podłącza się wentylator, ty podłączyłeś tam przewód z zasilacza. Odłącz i spróbuj odpalić kompa, może nic nie ubiłeś...

Działaaa!!! teraz chociaż reaguje i raz piknął ,czyli wszystko w porządku? :}

Witaj to źle bo ta wtyczka jest od zasilania stacji dyskietek, po odłączeniu z płyty głównej komputer wstaje ?

Wstaje :)

Przepraszam ,że tak dużo dodaje komentarzy i odpowiedzi ,ale teraz się tak boję o mój komputer po tym idiotycznym błędzie ,że muszę mieć 100% pewność :]

To ostatnie na dziś i idę odpocząć. Czy do dysku twardego podłączyć te dwa kable? http://przeklej.org/file/jC2D6w/IMG.0114.JPG i http://przeklej.org/file/AXibUg/IMG.0110.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten czerwony to przewód sygnałowy SATA a czarny z drugiego zdjęcia to zasilający. Przy podłączaniu jeśli nie chcą wejść to nie pchaj na siłę tylko odwróć wtyczkę o 180 stopni i spróbuj ponownie. Dysk twardy posiada specjalne wypustki dzięki czemu wtyczki wchodzą tylko w jednym kierunku. Oczywiste jest także aby przewód czerwony był podłączony także do płyty głównej (pomarańczowe/zółte złącza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten czerwony to przewód sygnałowy SATA a czarny z drugiego zdjęcia to zasilający. Przy podłączaniu jeśli nie chcą wejść to nie pchaj na siłę tylko odwróć wtyczkę o 180 stopni i spróbuj ponownie. Dysk twardy posiada specjalne wypustki dzięki czemu wtyczki wchodzą tylko w jednym kierunku. Oczywiste jest także aby przewód czerwony był podłączony także do płyty głównej (pomarańczowe/zółte złącza).

Dziękuje bardzo :) Problem został rozwiązany i komputer chodzi cudownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...