Skocz do zawartości
97kamil

Podłączenie dekodera z amplitunerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem dekodera z amplitunerem, otóż:

dekoder HD 5500s z cyfrowego polsatu jest podpięty przez HDMI do telewizora, przy wcześniejszym dekoderze były złącza RCA (białe i czerwone) więc przez nie był podłączony amplituner philips lx710 z dekoderem. W HD 5500s nie ma gniazd RCA jest jedynie złącze optyczne (toslink), w amplitunerze też takowe się znajduje więc podłączyłem dekoder z amplitunerem takim kablem. Na amplitunerze włączam disc opti (tak było w instrukcji w przypadku podłączenia do tego gniazda) ale dźwięk nie działa.

 

wygląda to mniej więcej tak

 

post-205630-0-63293500-1426109161_thumb.jpg

 

Prosiłbym o jakąś rade lub sugestie dlaczego to może nie działać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w TV optycznego wyjscia TOSlink? ja mam tak zrobione, że dekoder (inny niż Twój) mam podpięty przez HDMI do TV a TV toslink optical out do toslink optical in na amplitunerze. dzięki temu cokolwiek podpinam do TV to mam dzwięk na głośnikach. amplituner powinien też Ci napisać, czy ma sygnał na wejściu optycznym czy nie. Jeśli pisze no singal, zmien na PCM w konfiguracji dekodera. wtedy powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...