Skocz do zawartości
Am0n

Pomoc w konfiguracji sprzetowo-prog małej sieci - dostawca orange, livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem prosić o pomoc w prawidłowym zestawieniu sprzetu i konfiguracji w małej sieci. (wybaczcie niefachowe słownictwo i lamerstwo ;)

 

Mam po kablu dociągnięte do mieszkania linie TPSA do skrzynki na której uruchomiona jest Neostrada. Kabel w skrzynce skręcony jest na dwa kable odprowadzające do dwóch gniazdek w osobnych pokojach w mieszkaniu.

 

Na jednym gniazdku mam podpięty livebox który wtedy prawidłowo przesyła sygnał wifi na cały dom. Chciałbym jednak jeszcze żeby w drugim gniazdku (które w tej chwili jest na skręcenie podpięte z kabla głownego) do komputera stacjonarnego była możliwość bezpośredniego podłączenia z drugiego gniazdka po kablu. 

 

Ktoś mogłby mi przedstawić jak to powinno wyglądać? czy powinienem mieć w skrzynce switch czy router czy musi to byc livebox tam podpięty żeby z niego dopiero rozdzielic sygnał  - odkręcic kable zacisnać wtyczki i podpiąc? Musze tam dorobić gniazdko elek. i zając sporo miejsca w szafie jakby co także lepsze byłoby jakies łatwiejsze rozwiązanie ;).

 

Dzięku z góry za pomoc,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...