Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Am0n

Pomoc w konfiguracji sprzetowo-prog małej sieci - dostawca orange, livebox

Polecane posty

Witam,

Chciałem prosić o pomoc w prawidłowym zestawieniu sprzetu i konfiguracji w małej sieci. (wybaczcie niefachowe słownictwo i lamerstwo ;)

Mam po kablu dociągnięte do mieszkania linie TPSA do skrzynki na której uruchomiona jest Neostrada. Kabel w skrzynce skręcony jest na dwa kable odprowadzające do dwóch gniazdek w osobnych pokojach w mieszkaniu.

Na jednym gniazdku mam podpięty livebox który wtedy prawidłowo przesyła sygnał wifi na cały dom. Chciałbym jednak jeszcze żeby w drugim gniazdku (które w tej chwili jest na skręcenie podpięte z kabla głownego) do komputera stacjonarnego była możliwość bezpośredniego podłączenia z drugiego gniazdka po kablu. 

Ktoś mogłby mi przedstawić jak to powinno wyglądać? czy powinienem mieć w skrzynce switch czy router czy musi to byc livebox tam podpięty żeby z niego dopiero rozdzielic sygnał  - odkręcic kable zacisnać wtyczki i podpiąc? Musze tam dorobić gniazdko elek. i zając sporo miejsca w szafie jakby co także lepsze byłoby jakies łatwiejsze rozwiązanie ;).

Dzięku z góry za pomoc,

Wojtek

Kabel w skrzynce to kabel telefoniczny? Potrzebujesz UTP, aby podłączyć Liveboxa do komputera przewodowo.

@Tapatalk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.