Skocz do zawartości
krochmalak

monitor 3D do gier

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym dowiedzieć się nieco na temat monitorów z funkcją 3D, 

 

rozumiem, że technologie 3D w grach zapewniają sterowniki,

rozumiem, że większość gier teraz jest obsługiwana w tym trybie dzięki zaopatrzeniu się w sterowniki a nie z samej możliwości zaznaczenia takiej opcji oryginalnie w grze, 

 

takie podstawowe pytanie nasuwa mi się zatem;

 

- czy granie w takim trybie zakładając, że wszystko elegansio widać w trójwymiarze, to czy perspektywa postrzegania obiektów na ekranie jest inna niż jakbym widział normalnie?

 

- jak maja się FPS'y, rozdzielczość i cały szereg innych do gry w tym trybie - mam na myśli czy w znaczący sposób spada, czy może pozostaje bez zmian,

 

- polecane monitory w tym trybie do 3 tys. zł.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to działa tak samo jak w telewizorach 3D.

Nie wiem, czy oglądałeś cokolwiek w 3D? Masz po prostu efekt głębi. Podskocz do dowolnego większego centrum i poogladaj coś w 3D pasywnym i aktywnym, będziesz miał porównanie.

Perspektywa nie zmienia się, raczej masz subiektywne odczucie głębokości.

 

 

Jedyny słuszny wybór to chyba Asus PG278Q + NVIDIA® 3D Vision™ 2

 

Co do FPSów, odpowiedź jest prosta z tego co pamiętam, karta musi obrabiać dwa razy tyle danych dla prawego i lewego oka a więc... wypadałby posiadać SLI dla wymagających gier.

Oczywiście ja mówię o trybie 3D aktywnym, pasywne podobno redukują rozdzielczość pionową o połowę, to i mają trochę mniej do liczenia. 

 

Osobiście oglądałem sobie tą technologię w Saturnie na filmach i grach demo, efekt jest nie powiem.

 

Może więcej coś koledzy dopiszą.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , korzystam z nvidia 3dvision od 3 lat. W grach statycznych typu strategie , rpg efekty są super (np heroes of mm 5 z 3d wygląda bosko, 6 nie da się grać)  , czasem niestety coś się kopie , np żle wyświetlane releksy, zła głębia dla elementów 2 d typu opisy,ramki itp. Fallout 3 NV jest np super. Ogólnie 3D dosyć męczy wzrok wiec przy dluzszych posiedzeniach jest cieżko no i niektorzy źle reagują. Risen 2 grałem prawie cały  w 3d i naprawdę jest super. Ogólnie efekt jest dużo lepszy niż w TV. Gry naprawdę stają się dużo bardziej realne, jak normalnie bez 3d często jeswt tak że widać iż obiekty  stojące na innych jakoś tak są nienaturalne tak z 3d vision wszystko jest bardziej prawdziwe. Jak masz zbędną kasę to bardzo polecam. oczywiście bardzo mocny sprzet wymagany ogólnie wymagania x2 na wszystko bo mało co jest liczone wspólnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...